Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes egy nagyobb...

Hogyan érdemes egy nagyobb utazást szervezni?

Figyelt kérdés

Augusztusban leszek 20 éves, mindig is nagyon utazni akartam, de nem volt rá különösebben pénzem. 4 éves d jiákmunkázom ahol kezdek egyre feljebb lépni a ranglétrán ami nyilván nagyobb anyagi erőforrással jár. Sokáig félreraktam a pénzem aztán tavaly októberben kezdtem elátszadozni a gondolattal, hogy van pénzem, nyelvtudásom, és kellően magabiztos is vagyok ahhoz, hogy egyedül nekivágjak Európának. Decemberben elutaztam 2 hétre mely alatt 4 országot érintettem. Nagyon megtetszett így megfogadtam hogy a 2022-es évemet felrakom arra, hogy minden hónapban 4 napra elutazom egy országba. Ez eddig remekül is megy, de egyre jobban kezdek eljátszadozni a gondolattal, hogy messzebbre szeretnék menni és több időre. Gondolkoztam egy világkörüli úton amit 1-1,5 hónap alatt szerettem volna "letudni", de utánaolvasva és jobban belegondolva, az nem egy igazi élmény, hogyha több kontinenst és országot felületesen nézek meg pár nap alatt. Ami mindig is nagyon vonzott az Észak-Amerika, ezért gondolkodtam el azon, hogy nagyjából ugyanekkora idő alatt azt kéne kicsit mélyebben végigjárni, bár a Távol-Kelet is roppant érdekes lenne. Így, hogy megvolt úgymond a kis "story time" megfogalmaznám a legnagyobb kérdéseimet:

1. Szerintetek lenne értelme körbeutazni a világot bő 1/szűk 2 hónap alatt?

2. Észak-Amerikában mely az a 10 város ami legjobban különbözik egymástól és egy nagyobb kultúrális sokk érne?

3. Hogyan álljak neki, hogy lehet a lehető legtöbbet spórolni a szervezés alatt?

Mielőtt valaki lehordana, hogy egy nagyobb utazáson akarok spórolni leszögezném, hogy nem az a terv, de például a repjegyeken több tízezer forintot is lehet nyerni, ha jó időben vásárolod jó városból. Inkább az érdekel, hogy milyen tényezők vannak amiket jobban vegyek figyelembe, ahhoz hogy a pénzemért a legtöbbet kapjam.



2022. máj. 14. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Segíteni nem tudok de erdekelne mi az a diakmunka ami annyit fizet 4 év alatt hogy világ körüli útra lehet menni belőle? Mert én 23 éve dolgozom és még nem sikerült. Vagy te nem fizetsz ilyet hogy rezsi, kaja, számlák?
2022. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1 honap egy orszagr ais keves altalaban nemhogy vilagkoruli utra, azok min 1 evesek de inkabb tobb.
2022. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

"minden hónapban 4 napra elutazom egy országba"


Ez komoly?

4 nap alatt bejársz és megismersz 1-1 országot??!


Szerintem tetesd át a humor rovatba a kérdésedet, bár ez oda is gyenge.

2022. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Oké. Köszönöd meg az eddigi válaszokat azoknak, akik nem dolgoznak, nincs családjuk, csak úton élnek. És akkor elmesélem az én sztorimat a való világban.


Hasonló cipőben jártunk, 15 éves kortól lehetett diákmunkázni, azóta nyomtam. Olyan 17 éves koromtól kezdtem a szóló utakat a klasszikusokkal: Milánó, Pisa, Prága... Közben igyekeztem pályázni minden utazással kapcsolatos programra: Comenius, akkor másik cserediákos hirtelen nem tudom a nevét. Így eljutottam 2x 2 hétre Hollandiába, de voltam Lengyelországban, Törökországban, körbeutaztam Dél-Angliát egy támogatott nyelvi tábor keretein belül. Ezeket érdemes az interneten kutatni.


Aztán úgy kezdtem, hogy vettem kb. 300 útikönyvet, útinaplót, meg elolvastam kb.5000 blogot, videókat néztem. Megvettem az első valódi túrazsákomat és...kitettem dísznek a szoba közpepére. Mert ugye pénz-pénz-pénz. Azt a nyarat végigdolgoztam (ez volt 2016-ban, akkor töltöttem a 18-at) majd becsuktam a szemem és vettem egy repülőjegyet Thaiföldre. Azt a semmihez nem fogható borzalmas érzést, mikor először álltam teljesen egyedül egy furcsa betűkkel író, rohanó, furaszagú városban a Föld másik oldalán. Vertem a képemre egy mosolyt, hagytam hogy átjárjon az adrenalin, és olyan 2.5 hetem volt, hogy jelen sorok írásakor is díszvigyor virít a fejemen.


Időközben elsajátítottam a repülőjegyvadászat, szállásfoglalás skilleket. Ehhez igazából rutin kell és menni fog.


És most jön a lényeg: az, hogy NEKED mennyi időre van szükséged egy adott ország megismeréséhez, ezt TE döntsd el és ne mások mondják el. Valószínűleg engem az ilyen fél évig lebzselek egy országban típusú emberek kiutálnak, mert úgy jártam Brazíliában, hogy csak a Rió-Sao Paulo-Iguazu háromszög érdekelt. Most minek húztam volna az időt és a pénzt? A sztenderd két és fél hét alatt nagyon kényelemesen végigjártam ezeket. Amúgy több országra 4 nap is elég. De nagyon sok itt az észosztó szájhős, akik max fejben utaznak, de ők Andorrában is fél évet vannak.


Na de válaszok:

Világkörüli útra ez valóban kevés. Az első, amit megtapasztalsz, hogy 3-4 nap intenzív mozgás után kell egy nap pihi, mert az agyad nem fogja tudni feldolgozni a sok új ingert, az információkat. Egyszerűen unatkozni fogsz, mert nem fog érdekelni az új. Tudnám javasolni, hogy csinálj tematikus utakat. Nekem egyik nagy dobásom volt, a Transzszibériai vasút (Moszkva, Jekatyerinburg, Novoszibirszk, Iruktszk, Ulan-Ude, Vlagyivosztok) - Szöul - LA - Budapest, ami végülis körbement a Föld körül. Mondjuk a vízumok többe kerültek, mint maga az út, nem is vagyok rá büszke, de random utazás volt, nem bántam meg.


Usával kapcsolatban nem nyilatkoznék, mert nem vagyok nagy rajongó és nem tudnék hiteles képet adni egyes városokról, mert ott valóban csak nagyobb városokban és csak a kötelezőket láttam. Azért tervben van még.


Spórolás: a repjegy valóban sarkalatos pont. Érdemes rászánni az időt és akár naponta monitorozni több desztinációt is. Ha lemaradtál a legjobb ajánlatról, akkor azt jegyezd fel és nézd a többit. Figyeld, hogy megközelíti-e a legjobb ajánlatot! A Skyscanner és a Google Flights elég hasznos, mások a Bravo-ra esküsznek, én az előbbi kettőt használom és nekem tökéletesen működik.


Szállás: Sokszor becsapós, mert egy hátizsákos hostel nem feltétlen a legjobb ajánlat. Érdemes nézni, hogy milyen szolgáltatásokat tartalmaz az ár, illetve, hogy milyen elhelyezkedése. 500 forint sprórolás nem éri meg a tömegközit. Én a Bookingot használom, legmegbízhatóbb. VISZONT! Él a tévhit, hogy ami a Bookingon nincs, az nem létezik. Sokszor a legolcsóbb, olcsóbb kategóriás szállások nem szerepelnek az oldalon, én monitoroztam már google térképpel, meg írtam rá helyi arcokra, hogy mit ajánlanak. Viszont Bookingnál is érdemes, hogy kiválasztod a szállást, majd a szállás rendes weboldalán írsz egy ajánlatkérést. Én pofátlanul előadom, hogy magyar vagyok, egyetemista, dolgozom, de mindenem az utazás, tudnak-e egyéni ajánlatot adni csak reggelivel. Ha azt mondom, hogy ez 6/10 alkalommal bevált, akkor nem hazudtam. A legnagyobb fogásom egyébként pont Brazíliában volt, ahol egymagam kaptam egy hatfős luxusapartmant és ingyen tranzfert a repülőtérről. Meg Törökországban hostel áron nyaraltam 4 éjszakát Antalyában az all inclusive szállodában (habár az ilyen hotelövezeteket igyekszem kerülni, az ott és akkor nagyon jól esett).


A lényeg, hogy persze, én is bírom a dormitoryt, de amúgy néha jutalamzd meg magad, mert nem biztos, hogy hostelek tekintetében mindig a legjobb ajánlatot látod. Ha szállásnak írsz, azért ne segélycsomagot kérj, legyél tárgyilagos és udvarias.


A másik spórolás, hogy ne készülj túl. 5 póló bőven elég, egyszerre úgyis csak egy van rajtad. Galléros ing főleg a trópusi éghajlaton szívás, inkább csak egyet tegyél el. Napvédő krémből se kell 10.000 forintos. A kaján viszont lehet nagyot vágni. Ha teheted, nézz előre helyeket, olvass véleményeket. Ázsiában amúgy jó az ember dolga, mert minden sarkon ott helyben sütik potom pénzért a mindenféle szörnyet, ami tök finom, hatalmas adagokkal, tényleg gombokért. Van ország, ahol neked érdemes előre vásárolni és a szálláson főzni. És van Amerika, ahol nem lehet a kaján spórolni :D


Bármi kérdésed van, írj nyugodtan privátban és - ha tudok - segítek!

2022. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!