Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ez így nem kérdés? Mik vannak...

Ez így nem kérdés? Mik vannak az utazáshoz való COVID PCR vizsgálati eredményre írva?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy Japánban élek, és a járvány elharapódzása óta elôször utaznék haza Magyarországra, de a Japánba visszautazáshoz COVID PCR tesztre lesz szükség. Eddig rendben is lenne, a gond az, hogy a PCR eredményt egy, a japán kormány által megadott formanyomtatványra kellene ráiratni. Viszont a magyarországi laborok többsége csak e-mailes, elekronikus leletet ad.


Van esély rá, hogy elfogadnák ezt is Japánba belépéskor, de csak akkor, ha az összes lényegi információ, amit a japán nyomtatvány kér, rajta van az elektronikus leleten. Ezekrôl az elektronikus leletekrôl viszont nincs fent a neten semmi minta, hogy mik vannak ráírva.


Ha valaki csináltatott mostanában ilyen tesztet, leírná, milyen adatok szerepelnek rajta, esetleg tudna feltenni fényképet? Az eredményeket, neveket, dátumokat nyugodtan ki lehet takarni, tényleg csak azt szeretném tudni, minden szerepel-e rajta, amit a japán papíron kérnének.


Konkrétan ilyesmikre gondolok:

A japán papíron a mintavétel dátumát így kéri∶ év, hónap, nap AM/PM.

Tehát ha leleten csak év, hónap, nap van, és idôpont vagy napszak nincsen, visszadobhatják.


Vagy pl. a japán papíron kell az intézmény neve mellett kiállító orvos aláírása is. Tehát ha csak intézmény neve van, az lehet, hogy nem jó.

Ilyesmik.

A japánok az ilyen hivatalis dolgokban nagyon szôrszálhasogatóak tudnak lenni.


Ha bárki tud segíteni, nagyon hálás lennék.



2022. máj. 19. 03:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudsz irni emailt nekik, leirva a helyzetet es hatha tudnak segiteni?
2022. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ami pcr tesztet én eddig utazási céllal készítettem, azon percre pontosan volt a mintavétel dátuma és volt rajta orvos/laboráns aláírása, igaz csak szkennelve. Nem hinném, hogy ez gond,de azt nem tudom mennyire hajlandóak a laborok egyedi formanyomtatványt kitölteni, gondolom van az a pénz.
2022. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Írtam nekik e-mailt illetve kutatok még, hogy valahol kitöltik-e a papírt, de nem túl segítôkészek. Eleve csak valami központi ügyfélszolgálati alkalmazott válaszolgat a megadott elérhetôségeken, akit hidegen hagy az is, hogy tudok-e én vizsgálatot csináltatni, meg az is, hogy a cég elesik-e emiatt pár tízezer forint bevételtôl. Bemásol pár sablon szöveget, a megszólítás is ”Tisztelt ügyfelünk!”, pedig a nevem is oda van írva... Azért gondoltam itt rákérdezni, hátha elôrébb jutok.


Aki csináltatott vizsgálatot, leírná melyik cégnél tette? Ezt elfelejtettem a kérdésbe beleírni.

2022. máj. 19. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!