Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nyaraláson előfordult már...

Nyaraláson előfordult már veletek betegség vagy baleset?

Figyelt kérdés
Mi történt, mi volt a probléma és mi lett a következménye?

2022. máj. 21. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Teleléskor fordult elő...


Kaprunban rosszul lettem 3ezer méteren síeléskor. A Zell am See-i kórházba vittek le a hegyimentők.

2022. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ételmérgezés Horvátországban. Volt két sz.r-hányós napunk :(


Egy másik alkalommal majdnem eltörtem a farokcsontom szintén Hovátországban :D. Így utólag vicces, akkor nem volt az.

2022. máj. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Jordaniaban majdnem megfulladtam buvarkodas kozben, szanaszét vagdosta a bal labam a korall, hetekig víz nem tudta érni annyira fájt.
2022. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Betegseg.. Milanoba, indulás előtti este, ereztem h kezdek felfazni, vettem is kamillas fürdőt, jobb is lett de 2 naora, ra bedurrant kint olyannyira hogy a kint recept nélküli 2 tasak monural, por sem hatott így utolsó este a surgossegin kotottem ki ahol kaptam antibiotikumot de annyira fájt hogy at vittek Monzaba a kis kórházba infuziora hajnali 3kor,úgy hogy reggel 7kor indult haza a, repülőm😂
2022. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ausztriában a szülinapomon megleptem magamat egy kisebb síbalesettel, így kaptam ingyenes motorosszán-túrát a hegyről lefelé és beülhettem egy igazi mentőautóba is. Szerencsére járóbeteg maradtam, persze csak mankóval. Így hazafelé nem én voltam a sofőr :)
2022. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szarajevóban a kútra rá volt írva / piktogrammolva hogy nem ivóvíz, de a gyerek nem figyelt és beleivott. Két nap fosás/hányás, és még engem is megfertőzött.


Férjemnek a Tátrában kiment a bokája, de le tudott jönni a saját lábán.


Volt kolléganőmnek viszont volt egy durva síbalesete Ausztriában, helikopter vitte el. Utána hetekig problémája volt az emlékezetével, de szerencsére elmúlt.

2022. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
8%
Gyerkőc több belföldi nyaralás alkalmával kapott el felsőlégúti fertőzést. Pl. szeles időben vizes hajjal mászkált, vagy több fagyit, jégkását evett a kelleténél. Több városban jártunk gyermekorvosi ügyeleten, mindenhol szépen ellátták. Lázmérő, lázcsillapító, probiotikum, sebfertőtlenító, ragtapasz, naptej, kullancsriasztó nélkül sehova nem megyünk. Egyszer nekem a szemembe ment valami Balatonon és feldagadt, a Siófoki kórház szemészeti rendelésén írtak fel kenőcsöt. Külföldön ritkán járunk, szerencsére kint még nem történt velünk ilyesmi. Biztosítást mindig kötünk külföldre, illetve kiváltjuk az EU TAJ kártyát.
2022. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ételmérgezés volt pár, Ázsiában meg Afrikában elég könnyű benyalni, ha nem csak nyugatiakra szabott helyeken eszik az ember. A legrosszabb egy első napon begyűjtött izomszakadás volt, mankót vásárolni vasárnap nem annyira jó móka :)
2022. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyiptomban utolért a fáraó átka. Az borzalmas volt. Nem nagy hotelben szálltam meg, hanem egy házibácsinál és ő kotyvasztott nekem mindent mindenféle kétes eredetű cuccból. Ízre? ISTENI. De aztán három napig úgy éreztem magam, mint egy kiszáradt szkarabeusz. Azért megért! :D


Törökországban sajnos összeszedtem egy napszúrást. Felment a lázam, meg hánytam, de hamar kifeküdtem.


Ami viszont viszonylag komoly volt: sajnos halálosan allergiás vagyok a tenger gyümölcseire. Ez Magyarországon nem probléma, de főleg Ázsiában, ahol az osztrigaszósz, halszósz, halak, tengeriszörnyek alap ízesítők és ételek. A rendelései ilyenkor egyébként viccesek, mert vagy megértik mit magyarázok vagy nem. Egyetlen egyszer volt csak probléma, akkor Vietnámban kaptam egy anafilaxiás sokkot. Mivel javarészt egyedül utazom van egy fehér karkötőm a "HUN tourist, allergic to seafood, medicine in front pocket" felirattal. Mindig van nálam epipen, de hála Istennek látták és volt olyan személy aki megértette, szóval kaptam segítséget és hozzá kell tennem a kórház kb. 20 méterre volt, szóval gyorsan átvittek.


Ettől csak szórakoztatóbb, Berlinben olyan jólesett a sörkóstolás, hogy túlkóstoltam magam és előre bicska csukaszaltóban megfejeltem egy lámpapóznát. Akkora dudor nőtt a fejemen, hogy másnap nem mertem az utcára menni.

2022. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!