Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elvihetem a gyereket 1 hétre...

Elvihetem a gyereket 1 hétre Horvátországba nyaralni ha az apa nem írja alá a beleegyező nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
Még közös a szülői felügyeleti jog, de szeretném elvinni a lányom 8 napra Horvátországba. De az apja azt mondta nem fogja aláírni a papírt, pedig 3 éve nem jár a lányhoz. Lehet valamit tenni? Júni 25 én indulnánk.
2022. máj. 22. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

Ha ennyire nem törődik a gyerekkel miért nem kérted már a kizárólagos felugyeleti jogot?


Ha nem írja alá a nyilatkozatot és épp ellenoriznek rendőrségi ugy lesz belole. Bíróság, sürgős, soron kívüli eljárásban kizárólagos felugyeleti jogot kérni

2022. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem, de nem is, értem miért foglaltad le előre így
2022. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem kell a különélő szülő hozzájárulása:

A szülő a gyermekét nem huzamos időre, illetve nem letelepedés céljából a másik szülő hozzájárulása nélkül külföldre viheti, ha


szülők közösen gyakorolják a szülői felügyeleti jogot;


De akkor miért ezt írják a neten?

2022. máj. 22. 20:53
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Az ENSZ Gyermekjogi Egyezménye szerint jogellenes elvitel, ha a szülő tartósan vagy letelepedési szándékkal viszi el a gyermeket. Nem kell aláírnia semmit. Nem akarod tartósan külföldre vinni, csak 8 napra nyaralás céljából, ehhez az Egyezmény értelmében nem kell a másik szülő hozzájárulása, ameddig nem fordul át jogellenes elvitelbe.
2022. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
#1 Nincs igazad. A határőrt alapesetben nem érdekli a gyermek jogállása. Az apa meg jelentsen akit akar, majd koppan, mikor közlik vele, hogy egy barom.
2022. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De gondolom tájékoztatni kell róla? Mikor indulunk mikor jövünk elérhetőség stb
2022. máj. 22. 21:01
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Ha az útlevél meglétéhez hozzájárult, akkor nem kell tőle semmi, mert csak nyaralni mentek.

De én megkérném a helyedben a kizárólagos felügyeleti jogot, mert ugyanigy nem fogja aláirni a továbbtanulását sem, és akkor majd elmehet mosogatni 16 évesen, hiába kitűnő tanuló és mondjuk gimnáziumba szeretne járni és utána egyetemre menni. Aki 3 éve nem látogatja a gyerekét, az nem érdemli meg a felügyeleti jogot.

2022. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

5!


Alapesetben. Jómagam egyedulallokent neveltem a gyerekem és nem egyszer elofordult, hogy bizony a repülőtéren kérték, igazoljam hogy az én gyerekem és hogy a másik szülő engedi az utazást. Ha pechje van a kerdezonek és tőle is kérik, akkor rosszul járt.


Amúgy meg: Kiskorúak beutazása:


"Kiskorúak és fiatalkorúak horvátországi beutazásához nem szükséges a törvényes képviselő beleegyező nyilatkozata. A horvát határrendészeti szervek azonban továbbra is vizsgálni fogják, hogy a kiskorú nem utazik-e a törvényes képviselő akarata ellenére (pl. egyedül a vonaton stb.) A 14 év alatti kiskorú magyar állampolgárok érvényes személyazonosító igazolvány birtokában is beutazhatnak Horvátországba. A fenti szabályozástól függetlenül javasoljuk azonban, hogy gyermekükkel együtt utazó rokonaiknak, barátaiknak adjanak meghatalmazást, szülői hozzájáruló nyilatkozatot. Letölthető nyilatkozat minta elérhető itt."


[link]

2022. máj. 23. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Amit az utolsó küldött az összhangban van azzal, amit én írtam :D Csak értelmezni kell.


Amúgy nem fogok senkit itt győzködni, akinek segítségre van szüksége írjon privátban, negyedéves joghallgató vagyok.

2022. máj. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elviheted, de ha a férjed feljelent - mert ha megtagadja a nyilatkozas aláírását kinézném belőle -, akkor kellemetlenségnek néztek elébe.
2022. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!