Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba költözzek?

Melyik országba költözzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre végzek az egyetemen pénzügy és számvitel szakon. Akikkel beszéltem, hogy szeretnének külföldre menni, azoknak már van egy konkrét célja, hogy hová szeretne menni. Vagy ismerős által már találtak munkahelyet, vagy rokonuk él kint és azért mennek egy bizonyos helyre. Nekem nincs ismerősöm sehol, és nem is volt lehetőségem bejárni a világot, hogy akár turistaként is legyen egy kis belátásom valahova. Semmilyen elképzelésem sincs, csak annyit tudok, hogy biztosan szeretnék elköltözni. Van egy angol nyelvvizsgám. Németet tanultam, de szinte csak egy két szót tudok, illetve magamtól elkeztem tanulni japánt és spanyolt, úgy hobbiként. Persze ha kell simán nekikezdek egy másik nyelvnek.

Nyílván sehol sincs kolbászból a kerítés, de mégis hova lenne érdemes költözni. Az biztos, hogy az USA-ba nem szeretnénk menni, meg jó lenne ha a nyarak nem lennének ennyire melegek, de az már annyira nem lényeges. Na de mi alapján hozzunk döntést? Mitől jobb Svédország, Thaiföld, Hollandia, Anglia, Japán, vagy valamelyik másik ország? Honnan tudhatnám, hogy melyik helyen hogy kezelik a dolgozókat, milyen az oktatási rendszer, az egészségügy, meg úgy a mindennapi élet általában?

Vegyesen lehet hallani mindenfélét mindenhonnan. Japánban például a levegő minősége borzasztó, meg nem szeretik a külföldieket. Amerikában egyre több helyen tiltják az abortuszt, nincsenek a nők valami jó helyzetben. Honnan tudjam mi igaz, mi meg nem? Nem szeretnék úgy hátrahagyni mindent, hogy csak rábökök valahová a térképre, aztán meg majd lesz valahogy. Csak egy lehetőségünk van költözni, ha nem jön be nem fogunk tudni hazajönni, sem egy másik országba menni. Hogy lehetne ezt eldönteni, hol tudnék tájékozódni, hol találok olyan embereket akik már kint élnek?



2022. jún. 24. 13:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Meg hallottam hogy vannak olyan országok ahová nagyon nehéz vízumot szerezni, vagy egyáltalán nem is lehet pl. Izraelben ha nincs legalább egy zsidó nagyszülőd akkor nem tudsz letelepedni stb. Stb. Ketten költöznénk ki, és csak én vagyok munkaképes (mozgássérült a másik fő) , illetve csak én beszélek nyelveket, így még plusz egy főnek meg kellene oldani valahogy a vízum dolgot, anélkül, hogy dolgozna.
2022. jún. 24. 13:18
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Fura szempontokat írsz, ezeknél előrébb van az, hogy egyáltalán milyen munkát tudsz ott kapni... a magyar diplomáddal.
2022. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

amúgy pedig olvasgasd a határátkelő blogot.

vagy 100 országról találsz ott bejegyzéseket.

2022. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, azért is írtam a pénzügy számvitelt, hogy ha lehet akkor szeretnék is ezen a területen dolgozni. Köszönöm, mindenképpen ránézek az oldalra.
2022. jún. 24. 13:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A probléma az, hogy bármilyen országba mész, teljesen más a jogi környezet, így a pénzügy-számviteli tudásodat is csak pici részben tudod hasznosítani.
2022. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a diplomával külföldön sehol nem fogsz tudni elhelyezkedni
2022. jún. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Eselytelen, ahány ország annyi féle adó, áfakulcs stb. A magyar vegzettsegeddel kint semmire sem mész.
2022. jún. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Akkor mégis mihez kezdhetnék? Milyen lehetőségeim vannak?
2022. jún. 24. 19:17
 9/16 NTBS ***** válasza:
45%
Maradj otthon. Itt is lehet pénzt keresni.
2022. jún. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem a pénzkereséssel van gond. A kiköltözés az 100%, csak az a kérdés, hogy hova. És hogy ha már a diploma nem ér semmit akkor érettségivel hol tudnék elhelyezkedni úgy, hogy ketten megéljünk belőle. Nem akarok milliókban dúskálni, elég ha elég a gyógyszerekre és nem halunk éhen. Megvan az okunk, hogy miért szeretnénk elmenni és annak nem sok köze a pénzhez vagy a politikához.

Olvastam, hogy Thaiföldre ki lehet menni angolt tanítani, akár egy TEFL oklevéllel. Nem sok infót találtam erről, mennyire átverés az ilyen? Vagy egyáltalán mennyi esély van egy ilyen oklevéllel ténylegesen munkába állni?

2022. jún. 25. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!