Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aupairfect vélemények? Mennyir...

Aupairfect vélemények? Mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

2022. aug. 9. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már a neve sem túl bíztató. Az oldalukat megnézve meg inkább tűnik prosti közvetítő oldalnak.
2022. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom elozonek mi a baja a ceg nevevel. Es miert hiszi hogy prosti kozvetito? Talan valami mas oldalt nezett.

En nem ismerem pont ezt a kozvetitot de nekem egyaltalan nem tunik gyanusnak. Pontosan leirja hogyan megy a dolog, es mivel egy hasonlo cegnel dolgoztam par evvel ezelott nem latok semmi gyanusat. Talan az a kulonbseg hogy ez a ceg Magyarorszagon van bejelentve, ugy nem tudnak vizumot intezni, ezt maga jelentkezonek kell intezni.

A kozvetito ahol en dolgoztam amerikai ceg volt es ok inteztek a vizumot, evente kb 400 szemelyt tudtak elhelyezni.

2022. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Uhh... :D Hát én voltam náluk. Nem prosti közvetítő meg semmi ilyesmi, de nem voltam megelégedve egyáltalán.


Augusztusban jelentkeztem, ahol már jött az érzelmi zsarolás, hogy szeptemberben már kezdjem is el, mert aki később kezdi, annak csak olyan családot találnak, akinél szeptemberben kezdett az au pair, csak családot váltott. Na de végül én később kezdtem, ősz végén kezdődtek az interjúk. Kellett ilyen gyerekekkel közös képeket összeszedni, de mi nem vagyunk az a folyton mindent lefotózó család, így nehezen, de össze tudtam szedni sok képet, amik készültek a rokon gyerekekkel, újat nem csináltam mert abba senki nem ment bele. Egy olyan 10-15 képet biztosan küldtem, amit keveseltek. Összesen 3 interjún voltam. Az első nem jött össze, következett a második. Én megtettem minden tőlem telhetőt, mosolyogtam, beszélgettem a gyerekkel, vagyis csak akartam, mert nem válaszolt semmilyen kérdésemre, csak ha az anyja megismételte (ez gyakori, tesóm fia is ilyen volt kiskorában). Ők nem mosolyogtak semmit, a nő beszélt, mint egy gép, a férfi meg morcosan bemutatta magát aztán csak bámulta a képernyőt. Ez a család úgy jelzett vissza rólam az Aupairfectnek, hogy nem vagyok aktív, céltudatos, közvetlen. Majd a kedves cégvezető asszony hozzátette, amikor továbbította nekem az emailt, hogy "szeretnék veled telefonon beszélni erről, mert baj lesz, ha a következőt is elrontod". Telefonon kifejtette, hogy ő tudja rólam abból a másfél órás találkozóból, hogy én milyen vagyok, félős, nem merek megszólalni, visszahúzódó vagyok, nem merek kilépni a komfort zónámból, ezért cseszek el mindent, ha ezen nem változtatok, akkor a következő család sem akar velem dolgozni és akkor nagyon nagy baj lesz... Voltam is olyan hülye hogy nem mondtam erre semmit, csak én már nagyon eldöntöttem, hogy au pair leszek és nem akartam másik ügynökséget keresni, így is be kellett fizetnem egy csomó pénzt már és ment az idő... (A következőt nem csesztem el, haha). Na akkor nagy volt az öröm, csak cseszegette a koordinátort, hogy miért nem küldöm már el a repjegy visszaigazolásomat, ezért kétnaponta keresett, hogy az hogy áll. Egy az hogy én elsőre is megértettem, hogy el kell küldeni, kettő, hogy éppen nem lehetett tudni, hogy a covid miatt nem törlik e a járatot így nem vettem még jegyet. Na, elkezdtem dolgozni, de nem jött be, nem az asszony által említett dolgok miatt, egyszerűen csak nem volt nekem való, ez kiderült, a család is látta, úgyhogy abbahagytam. Még először másik családon gondolkodtam, hátha az jobb lesz. Az asszony kétszer ajánlotta fel nekem ugyanazt a családot, ami nem volt jó nekem, mert macskájuk volt, amire én nagyon allergiás vagyok, amire azt mondta, hogy AZ BAJ. Biztos tehetek is róla :D A családcsere keresés alatt jeleztem neki, hogy időközben vegán táplálkozásra tértem át, mondta, hogy az egy baromság és emiatt nem lesz családom, mert senki nem akar olyan au pairt, aki nem eszik meg mindent, mert ezzel a gyereket arra tanítom, hogy nem szabad mindent megenni. Jófej volt azzal, hogy beírta a vegetáriánust, de mondta, hogy inkább tagadjam le a vegánságot. Kaptam egy új koordinátort, aki a macska allergiát nem tudta figyelembe venni és olyan családot ajánlott, ahol van. Megírtam egy emailben, hogy sajnálom de inkább hazamegyek Magyarországra. Nem nagyon győzködtek, elfogadták.


Szóval olyan az ügynökség, hogy minél kevesebb munkával akarják megúszni. De ha már kifizettem a teljes összeget, leszarnak. Nem voltak hajlandók megengedni, hogy több családdal is beszéljek, inkább érzelmi zsaroltak, hogy nekik ne legyen annyi munkájuk. Ráadásul az asszony egy paraszt is.


A legjobbat a végére hagytam, amikor felvett dolgozni a család, felhívtak, hogy Facebookon az oldalukat 5 csillagozzam be és írjam oda, hogy mindenkinek ajánlom :D Szerintem ez nem teljesen szabályos.

2022. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

3. A válaszodat olvasva ,áldom az eget amiért leköszöntem tőlük ,még mielőtt bármennyit is perkáltam volna nekik.

Nekem már a szerződésben is voltak dolgok,amik aggályosak és elfogadhatatlanok voltak.. Amikor ezt megírtam a "hölgynek" ,felakart hívni telefonon, hogy már pedig én mondjam meg mi nem tetszik a szerződés.

Naná ,hogy nem hívtam,tiltottam is a számukat.

2023. jan. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!