Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A booking.com-on foglalt,...

A booking.com-on foglalt, előre kifizetett szállás lemondásakor mikori árfolyamon történik a visszautalás?

Figyelt kérdés
A booking-on foglaltam egy szállást még tavasszal őszi időpontra. Kártyával akkor ki is fizettem. A szálláshely valutája EUR. Az akkori árfolyamon forintra átszámítva levonták az összeget a forint számlámról. A kérdésem az, ha most ezt a foglalást ingyenesen lemondom, akkor a foglaláskori, vagy a lemondáskori árfolyamon lesz viszatérítve a számlámra? Nagyon nem mindegy, mert azóta legalább 20 %-al többet ér ugyanannyi EUR forintra átszámolva, vagyis ennyivel többet kellene visszakapnom, ha korrektül jár el a booking. Van valakinek ezirányú tapasztalata?

2022. aug. 25. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mostani árfolyamon, de ha utalással jön, akkor a bank le fog vonni némi sarcot, tehát nem biztos hogy jobban jársz. Ha fordított kártyás vásárlás, akkor jól jártál.
2022. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A fordított kártyás vásárlás mit jelent?
2022. aug. 25. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Bankkártyás vásárlás, de pozitív előjellel, azaz nem csökkenti hanem növeli az egyenleged. Áruvisszavét néven is szokott menni.
2022. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mai árfolyamon jön a visszatèrítés, párezer forintot én is nyertem egy technikai hiba miatt duplán megvalósult foglalásom egyikének visszautalásakor.
2022. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!