Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mely országokba kell útlevél...

Mely országokba kell útlevél és melyekbe elég csak a személyi?

Figyelt kérdés
Illetve mennyibe kerül most egy útlevél csináltatás?
nov. 24. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Most komolyan azt akarod, hogy a több száz országból soroljuk fel, hogy hova mi kell?
nov. 24. 15:32
 2/12 anonim válasza:
81%
nov. 24. 15:34
 3/12 A kérdező kommentje:

Leirom mikre gondolok

Pl:

Horvátország

Ausztria

Németország

Románia

Görögország

nov. 24. 15:36
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Ezek mind Eu-s országok... Ide elég egy személyi
nov. 24. 15:45
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem te vagy a szicíliai kérdező?

Az Európai Unió tagországainak polgárai szabadon utazhatnak egyikből a másikban személyi igazolvánnyal. Ezen felül néhány unión kívüli országból is. A fentebb linkelt Schengeni övezet pl. nem teljesen fedi le az uniót. Az övezeten belül szintén nem kell útlevél.

Mi magyarok államközi szerződések alapján Ukrajnát kivéve személyivel utazhatunk a még nem uniós szomszédainkhoz, így Horvátországba is.

nov. 24. 15:48
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Nem vagyok :D csak nyáron szeretnék elmenni a felsorolt országokba és még csak 1 x voltam külföldön de az is vagy 10 éve volt :D

nov. 24. 15:50
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
5. vagyok! Csacskaságot írtam. Szerbia nem tagország, mégis elég a személyi. Horvátország viszont 2013 óta az, tehát az alapján nem kell.
nov. 24. 15:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltak mindegyikébe mehetsz gond nélkül személyivel. Ausztria, Németország szinte sosem ellenőriz, ha autóval mész, Romániába be és kimenetkor van egy nagyon egyszerű határellenőrzés, szintén személyivel lehet közlekedni.
nov. 24. 16:02
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek

:)

nov. 24. 16:08
 10/12 NTBS ***** válasza:
80%
A schengeni övezetben elég a személyi. A többi helyre útlevél.
nov. 24. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!