Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi szükséges hogy kint pl...

Mi szükséges hogy kint pl Ausztriában dolgozhassak? Kb mennyi pénz? Miket kellene el intézni?

Figyelt kérdés
Ilyen szalllasos munka érdekelne de egyedül nem vagyok olyan magabiztos meg a külföldre menés se könnyű téma,de már ott tartok hogy azért is ki mennék meg nézném. Jobb pénz más környezet. Erre lenne szükségem úgy érzem. 21L

2023. febr. 19. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szállásos melók inkább Németországban vannak jellemzően. Ausztriában nem sokat vergődnek ezzel a munkáltatók
2023. febr. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szezon munkát keress ott Ausztriában általában adják a szállás,étkezés ingyen.

Utazásra neg némi költőpénzre van szükséged csak.Meg elhatározásra.

Egy-két szezon után látsz dolgokat és lesz mozgástered.

Németországban nagyobb cégek adnak szállás általában konténerben.

2023. febr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
szállásos munka nincsen nagyon, fizethetsz szállást. Bár szerintem nem nagyon éri meg, ha levonod a szállást és az odautat akkor kevesebb fog kijönni mintha itthon egy gyárban melóznál. Ha meg nem tudsz németül akkor véged, az osztrák azonnal átvág, az AK-hoz sem tudsz fordulni hogyha nem tudod elmondani mi a kínod.
2023. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nyilván olyan helyre mennek ahol magyarok is vannak. Inkább ilyen szezon munkára gondoltam igen. Szobalány féle. És ilyen helyen a szállás az étkezés biztosított.
2023. febr. 20. 21:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván olyan helyre mennek ahol magyarok is vannak. "


A magyarok ha teheted akkor kerüld el.

2023. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kérdésre szeretnék választ! Mit kell elintézni hogy meg legyek kint?
2023. febr. 20. 22:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szinte semmit Tb-ből utólag is kijelenkezhetsz ha kint vagy a helyi meldamttnál be kell jelentkezni.

E-cardot a munkáltató intézi.Kb ennyi.

2023. febr. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Semmit nem kell intézned, de nem értem ha tudsz németül akkor google-ba 43 tájékoztató van csak erről, fél oldalasak.
2023. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 10 éve dolgozunk Ausztriában a férjemmel. Mivel sok-sok helyet meg szerettünk volna nézni életvitelszerűen ezért a 10 év alatt 1x fordult elő, hogy ugyan arra a helyre mentünk vissza kövi szezonra dolgozni, ami azt jelenti, hogy minden téli és nyári szezont máshol töltöttünk. Én felszolgáló vagyok, a mai napig csak annyira beszélek németül amennyit a vendégekkel kell használnom, mivel kb mindenhol ahol eddig dolgoztunk angolul kommunikáltam a munkatársaimmal, vezetőséggel egyaránt.

98%-ban ad szállást a munkáltató, nekünk a legtöbb amit fizetni kellett eddig a 10 év alatt, az 150€ volt. Szerintem nagyon nagyon elrugaszkodott, hogy “nem adnak szállást” dehogynem, Ausztriában divat a legjobban a szezonmunka, főleg télen a síparadicsomok miatt. Egyértelmű, hogy nem ritkaság, hogy az auslandereknek szállást kell biztosítani.

Abban egyet értek, hogy nem feltétlen szeretik az osztrákok, ha nem beszélsz egy szót sem németül, de kikészíteni nem fognak, ha csak nem takarítani mész ki mert az már egy egészen más tészta. 80%-a a housekeepingnek nő, a housedame vezetésével természetesen. Az esetek nagy részében katasztrófa viselkedésű, törtető emberek akik ha már egy kicsit régebb óta vannak ott mint te, rögtön a cég tulajdonosának hiszik magukat.

Remélem tudtam kicsit segíteni.

2023. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi azt elfelejtettem, hogy semmit nem kell intézned, amikor találsz munkát és kimész, előtte érdemes egy előszerződést kérned mert az biztosít 1-2 dolgot számodra. Aztán amikor kimész, kapsz egy egészségbiztosítási számot ami majd az e-card-hoz lesz, el kell menned egy gemeinde-be megcsináltatni az e-cardot mert már fényképes az is ezért nem tudja már neked megigényelni a munkáltató. Viszont ha távol leszel nagyobb várostól ahol meg tudnád csináltatni, ezért amíg nem tudsz elmenni oda viszont esetleg orvoshoz kell menned, a számot be kell diktálnod és ugyan olyan teljeskörűen tudod használni a biztosításod.
2023. febr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!