Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek is kevés motiváció...

Szerintetek is kevés motiváció azért elköltözni egy másik helyre, mert ott jobb az idő?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam erről egy podcast-ot, ahol mediterrán térségbe kivándorolt magyarok meséltek arról, hogy mennyire jó dolog a tenger és a napsütés, ez mennyi energiát ad az élethez. A pszichológus meg azt mondta, hogy persze tök jó dolog a kellemes időjárás, de ne azért költözzön el senki, mert ez csak egy ideig lesz újdonság és inkább az számít kinek milyen egyéb céljai vannak kint.

Amúgy van ennek egy kultusza, hogy napsütötte tengerpart jelenik meg a legtöbb ember fejében ideális lakhelyként, az USA-ban is ezért lett olyan népszerű Kalifornia vagy Florida, de Európában is sokan mentek Spanyolországba főleg nyugdíjasok.



2023. márc. 11. 12:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
A brit es mas eszak-europai embereknek rohadt nagy motivacio.
2023. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelenik meg, mert francia es spanyol arak meg a leggyengebb fonttal is kacagva kifizethetoek.
2023. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés. En is imádom a meleget, a napsutést, fázós is vagyok, de kozben imádom az évszakok váltakozását is, szerintem meg is unnám a mindig meleget.
2023. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 NTBS ***** válasza:
Igen, nagyon.
2023. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

13.

"imádom az évszakok váltakozását"


Ez mára már szép lassan megszűnt.

Már nem is emléxem, hogy idén melyik napra is esett a tél??!

2023. márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Van aki a mediterrán országok valamelyikébe költözik ahol boldogok és alapból 20 évvel tovább élnek az emberek mint Magyarországon.


Van aki meg koncepciókat gyárt magának, hogy miért is jobb itt élni ahol nem jutnak egyről a kettőre, amiért az emberek búvalbas.ottak, miközben marék számra szedik a C meg a D vitamint meg a fájdalomcsillapítókat, és örülnek ha megérik a nyugdíjas kort.

2023. márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is kevés motiváció ez.

Ugyan nem Floridában élek de nálunk is jó idő van, hosszu a nyár, a tobbi évszak meg nagyon rovid és enyhe. Évente 1szer eseik a hó de másnapra el is olvad, bar idén nem esett semmi.

Az sem lenne jobb ha leköltöznék Floridába.


Szeretem ha változatos az év, bar a telet nem szeretem. Szerencsére Magyarországon sincsenek már kemeny telek.

2023. márc. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"kevés a motiváció??"


Bizony, hogy kevés!

Ugyanis kell egy jó adag bátorság, és egy jó köteg pénz is ahhoz, hogy elköltözzél álmaid országába.


Mindenki más csak elméleteket gyárt otthon a fotelben, mert az utcára sem mer kilépni nem, hogy elköltözni az idegenbe...

Vagyis képesek leélni a teljes életüket néhány km2-en, "a lakás, a munkahely és a teszkó háromszögben".

2023. márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Na, én költözöm, sőt éltem is korábban hét országban. Legjobban a mediterrán helyek jöttek be. Öt ilyen országban éltem: Szíria, Libanon, Izrael, Egyiptom és Ciprus. Az utóbbiba megyek vissza, mert az győzött. Azt hiszem, felesleges megindokolni. Mondjuk nekem tetszett a többi is (na jó, Egyiptom az télleg fos), mert sokat süt a nap és én szívesebben izzadok, mint fázom. Ez azonban egyénileg változik, vannak skandináv típusú magyarok is, nekik más jön be.


Olyan leszel, mint a környezetedben élők. Ha Mon élek, egy idő után depis és panaszkodóvá válok én is. Mon a színek ritkán élénkek, az emberek pedig többnyire búval baszottak. Persze, ez általánosítás, annak minden hátrányával.


Hja, persze, kell anyagi háttér, ez kétségtelen.


Pár éve Tatabányán jártam és nézegettem egy ingatlan iroda hirdetéseit. Vicc, hogy egy átlagos tbányai panel árából simán vehetsz egy hasonló kecót Cipruson. Ha tudsz elfogadhatóan angolul, melót is találsz pár hét alatt az idegenforgalomban. Én akkor, egy év ciprusi élettel magam mögött mélyen együtt éreztem mindenkivel, aki egy fos szürke Tatabányán kiad 30 millát arra, hogy ott dolgozzon, neveljen gyereket, stb stb.


Az EU tagjai vagyunk. Szabadon mozoghat bárki. Már csak egy próbát tenni is érdemes annak, aki ezt szeretné. Persze, gondos előkészületeket követően.

2023. márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19: „... Ez azonban egyénileg változik, vannak skandináv típusú magyarok is, nekik más jön be.”


Jelen!:DD Most hegyvidéken lakom és szeretem az esőt is, de a havat és a téli sportokat egyenesen imádom! Magyarországot és Dél-Európát meg kerülöm a nyári kánikulás hónapokban.

2023. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!