Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Pénz nélkül melyik országokba...

Pénz nélkül melyik országokba tudnék letelepedni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy kevéske megtakarított pénzem,viszont nem sok mindenre elegendő,max a repülőutat fedezné!Minél előbb itt akarom hagyni ezt az országot!Elsőrban a Karib-térség országaira gondoltam.Pl.:Kuba,Panama,Bahama-szigetek....Ezekben az országokba szerintetek le lehet telepedni pénz és nyelvtudás nélkül.Nyilván ahogy letelepednék első dolgom lenne munkát keresni!!Valamint milyen beutazási feltételeknek kell megfelelni.Pl vízum nélkül ott maradhatnék?Előre is köszönöm a válaszokat!
2023. márc. 15. 15:26
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*elsősorban
2023. márc. 15. 15:27
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Szia, vízum nélkül max Eu-ban tudsz mozogni. Ha ennyire ki szeretnél menni, akkor javaslom, hogy keress olyan közvetítő cégeket, akik segítenek az embereknek kiköltözni külföldre VAGY vannak olyan munkák amik szállást, kaját és mellénegy minimális fizut is adnak. Pl szezonális mezőgazdasági munkák szoktak ilyenek lenni külföldön, és valami hatalmas nyelvtudás sem kell hozzá.

A probléma az, hogy nyelvtudás és pénz nélkül kimenni nagyon nehéz, nem lehetetlen, de nagyon nehéz, és sokat kell "szenvedned" mire elkezdesz kint rendesen élni.

2023. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm
2023. márc. 15. 15:41
 4/22 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem először Európát próbáld ki. De ott sincs kolbászból a kerítés. Dolgozni kell.
2023. márc. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Persze ez egyértelmű,de nekem a Karib térség az álmom!!!
2023. márc. 15. 16:23
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nem kér vízumot egy ország, az nem jelenti azt, hogy ott letelepedhetsz, és munkát vállalhatsz. Ma már egyre kevesebb ország kér vízumot, de a legtöbb helyen 3-6 hónapig tartózkodhatsz, és a munkavállalás feltételei még egy kevésbé fejlett országban is szigorúak, viszont ha kapsz munkát nem biztos hogy olyan szinten meg tudsz élni, mint magyarországon. Én is az uniós országokat javasolnám elsősorban, de a kérdésedből kitűnik, hogy a melegebb éghajlatú országokat részesíted előnyben, ahol van tengerpart és pálmafák. Van néhány európai ország , amelynek vannak tengerentúli megyéi, franciaországnak például. De a spanyoloknak is ott van a Kanári szigetek, a portugáloknak Madeira.
2023. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ott pénz és nyelvtudás nélkül kolbászba töltenek.

Szerinted jó szemmel néznék hogy el akarod venni a szegény emberek elől az amúgy is kevés munkalehetőséget?

Menj nyugatra , keress pénzt, tanulj nyelvet, utánna menj ki.

2023. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Most érettségizem májusban.Szeptembertől kimegyek dolgozni Ausztriába.Ott lehuzok 1-2 évet.Az ott megkeresett pénzt egy az egybe elteszem,közbe megtanulok legalább alapszinten spanyolul és csak ezt követően megyek majd ki
2023. márc. 15. 16:40
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A karib térségben Guadalope és Martinique szigete van, ami franciaországhoz tartozik, így az unióhoz is. De elég szegény országok, és főleg növénytermesztésből és turizmusból élnek, talán abban tudhatnál elhelyezkedni, ha jól tudnál franciául.
2023. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
Álomországban.
2023. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!