Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazott már valaki a "Lastminu...

Utazott már valaki a "Lastminute.com"-al?Esetleg csak repjegy vagy szállás?Elvileg egy Svájci cég de magyar nyelven is elérhető az oldal.Veleményeket illetve tapasztalatokat várok

Figyelt kérdés
2023. márc. 21. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Ha érezhetően olcsóbb náluk a jegy, akkor vedd náluk. De hogy a magyar nyelvű oldaluk drágább lesz, mint a .com vagy .de végű, arra mérget vennék...
2023. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vegyél közvetítőn keresztül repülőjegyet, ha pontosan tisztában vagy azzal milyen kockázatot vállalsz. Ezek a jegyek addig működnek, amíg semmi gebasz nem jön közbe, nem akarsz módosítani időpontot, még egy bőröndöt feladni, nincs járattörlés stb. Ha bármi probléma van, a légitársaságok első dolga, hogy leráznak téged azzal, hogy fordulj ahhoz akinél a jegyet vetted, balra kis ívben arra lehet letenni a telefont. Velem már előfordult, hogy Dallasban indulás előtt percekkel törölték a járatot és a szemem láttára sorolták hátra azokat akik közvetítőn keresztül vették a jegyüket, nem a légitársaságnál. De most január végén láttam egy faszit Ferihegyen előttem állt a check-in pultnál a sorban és nem találták a foglalását a rendszerben. Akkor derült ki, hogy "third party"-n keresztül vette a jegyét. A pultos kislány látható megkönnyebbüléssel közölte vele, hogy akkor lesz szíves fölhívni a helyet, ahol vásárolta a jegyét. Aham, reggel 4.30 volt és 6.15-kor indult a gépe, átszállással az USA-ba. Szerinted rajta volt a gépen?

Tehát ha biztosan tudod, hogy semmilyen módosítást nem fogsz igényelni, nem fog közbejönni semmi a részedről, a légitársaság sem fogja törölni a járatot, de ha mégis, akkor vállalod akár a legkomolyabb következményeket, akár a teljes jegy bukását is egy viszonylag szerényebb árért cserébe, akkor kifoghatsz jó ajánlatokat is. De csak akkor menj bele, ha tudod, hogy nagyon meg lehet szívni. Probléma esetén a két jegy nem egyenrangú! Nem arról van szó, hogy ne történhetne minden rendben, és akkor esetleg nyertél az ügyön, de a légiközlekedés nem buszozás vagy vonatozás. Simán beüthet egy sztrájk, vihar a reptér fölött, munkaerőhiány a földi kiszolgálóknál, kicsúszás a résidőből stb.

Ma egy tengerentúli jegy oda-vissza kb. 300 ezernél kezdődik, én nem kockáztatnék csak mert 20 rugóval kevesebb valahol. 100-al meg nem lesz kevesebb. Fapados jegyeknél meg eleve kockázat maga a légitársasági jegy is, meg ha tényleg alacsony az ár, akkor mennyit nyersz vele?

2023. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 altona válasza:
Teljesen rendben van a cég, többször használtam, minden klappolt. A befizetést - 6 fő után - nem engedték egyösszegben kifizetni, /1 200 000 Ft )előleget kértek be, és a saját ütemezésük szerint kérték a fennmaradó összeget 2-3 részletben. Ezt nem vették le időben, egy telefont dobtam nekik, ráfrissítettek a számlaadataimra, és kész.
ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!