Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van olyan ország ahova magyar...

Van olyan ország ahova magyar állampolgárok utazhatnak személyi igazolvány illetve útlevél nélkül semmi más csak repülőjegy?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 23. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Eleve a repülőre sem engednek fel, ha nem tudod igazolni valamilyen fényképes okmánnyal, hogy a jegy a te nevedre szól.
2023. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
értem
2023. ápr. 23. 13:04
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Annyi kiegészítéssel, hogy azért ez nem mindenhol van így. Pl. Németországban belföldi Lufthansa járaton beszálláskor senkitől nem kértek igazolványt, csak a beszállókártyát. Schengenen belül nem lenne fontos az okmányok ellenőrzése, ez csak a légitársaságnak fontos ha a névváltoztatásért pénzt kér.
2023. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 D. Brasco ***** válasza:
100%
Nincs ilyen orszag
2023. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
#3 Ez érdekes, mert pl. Törökországban ugyanúgy ellenőrzik belföldi járaton is. Ha nem, azért az ritka, pontosan azért amit az #1 írt, mert a repülőjegy névre szól.
2023. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
#5 Igen, én sem azt mondom, hogy ez az általános, de azért vannak kivételek, és ha van kivétel, akkor az már nem szabály. Illetve azért Törökországban kicsit más a biztonsági helyzet, mint Németországban.
2023. ápr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Indonéz belföldi járaton utaztam már úgy, hogy semmit nem kértek, de az két olyan világvégi hely között volt, hogy az összes normál reptéri biztonsági szabályt megszegték amúgy is.
2023. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én Spanyolországba utaztam már úgy, hogy megérkezéskor döbbentem rá, hogy a személyimet sehol sem kérték el. De alapvetően mindig tudnod kell igazolni, hogy tied a repjegy, meg úgy egyáltalán azt is, hogy te ki vagy. Magyarországon belül sem lehetnél úgy az utcán, hogy nincsen nálad valamilyen okmány, nemhogy egy repülős utazàsnál
2023. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem, a gyakorlatban sikerülhet.


Én Svédországba repültem úgy tavaly, hogy sehol nem nézték a személyimet.


Szóval kockázatos, mert ha még a repülőre fel is engednek, akkor is lehet, hogy a fogadó reptéren ellenőriz a rendőrség.

2023. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Amszterdam-Budapest viszonylatban az elmúlt 10 evben egyszer sem kértek se szemelyit, se útlevelet tőlem.

Ettől függetlenül alap, hogy az embernél mindig van szemelyazonositasra alkalmas fényképes igazolvány.

2023. ápr. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!