Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » SIM kártya vásárlás Amerikában...

SIM kártya vásárlás Amerikában vagy inkább az itthoni szolgáltató?

Figyelt kérdés
Megéri ott kint vásárolni SIM kártyát? (3 hónapot leszek kint, olyat szeretnék vásárolni, ami hívás illetve internet terén is korlátlan) Hol tudom ezt beszerezni, illetve árkategóriában mennyiben lenne? Itthon Telekom szolgáltatónál vagyok, de gondolom a kint vásárolt jobban megérné. Köszönöm a segítséget!
2023. jún. 7. 01:32
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
És mégis melyik országról beszélünk ? :)
2023. jún. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"És mégis melyik országról beszélünk ? :)"


"SIM kártya vásárlás Amerikában vagy inkább az itthoni szolgáltató?"


Nyilván USA...

2023. jún. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Szia.


Én egy amerikai szolgáltató kártyáját használtam és rohadtul nem müködött. Mivel csak 3 hónapot voltam kint feltételeztem, hogy nem is akartak jót adni. Konkrétan New York egyik pontján sem volt netem, de igazából máshol se.


Viszont itthon én nem találtam olyat, hogy lenne külföldre korlátlan net, csak olyat, hogy csilliárdokért tudok venni 1-2 gb-ot és az mindig újratöltődik.


De az egyik kinti külföldi kollegám, aki szlovákiából jött, vett korlátlan netet a szlovák telekomtól. Azt, hogy az otthoni telekomtól miért nem lehetett azt nem tudom. Centre pontosan ugyan annyit fizettünk és az övé legalább müködött.


Tudom, hogy nagy nem könnyű dolog csak ezért felmenni szlovákiába, de ha javasolhatok valamit akkor ez. Többen is voltunk külföldiek és csak a saját szolgáltatotól vásárolt net müködött, amerikai Sim-e sokaknak volt, de a legtöbben visszamondták, annyira rossz volt

2023. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BeefEater ***** válasza:
100%

USÁ-ban más frekvenciákat használnak a szolgáltatók mint Európában. Az újabb telefonokkal ez már általában nem gond, de ha 3 éves vagy régebbi akkor valószínűleg igen. Nézd meg, hogy a telefonod mit támogat, mielőtt utazol.

(Saját telefonommal jártam úgy, hogy Európában 4G meg minden, USÁ-ban meg a parkolóba jártam telefonálni mert csak ott volt egy csík 2G térerő, semmi más.)

2023. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Nekem nagyon megbízhatatlannak bizonyult New Yorkban az itthoni roamingos net (Telekom és Yettel egyaránt), de Londonban ugyanez a helyzet. Szóval én tuti vennék kint kártyát.
2023. jún. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Prepaid kártyát vegyél, T-Mobile vagy MetroPCS, mindkettőnek jó a lefedettsége. $30-40. Unlimited txt, talk, 20GB mobilinternet, plusz hotspot. Csak okostelefonnal mukodik a hotspot.

Ha USA-n kívül akarsz hívást indítani, akkor azért külön fizetned kell, de ha Viber, GoogleVoice, vagy Skype alappal hívsz valakit, akkor megy az is.

A Verizon lefedettsége a leggyengébb, az összes almás sznob bzi azt veszi, de ha valami kell nekik a netről, vagy hívni akarnak valakit, akkor az én telómat kérik el, mert az övékén nincs signal.

Melyik városba, melyik államba jössz?

2023. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem már volt szívás amerikai sim kártyával, miközben a feleségem otthoni Vodafone előfizetése valami kiegészítővel működött New Yorkban rendesen.

Most májusban voltunk Mexikóban, USA-ban és Kanadában. Az Amazonról vettem egy sim kártyát, áfával, kiszállítással 62 euró volt, valami németek, travSIM a bolt neve. 50Gb adat, egy amerikai szám, helyi hívások, texting de csak 21 napig él. Lejárat előtt 2 nappal rá lehet tölteni, de már kiszállítási díj akkor nincs. Nemzetközi hívást meg a neten, amelyiket használod.

Azt kell mondanom tökéletes volt mindhárom országban, de figyelni kell, hogy kompatibilis-e a telefonod. Néhány amerikai sim kártyával kapcsolatos szívás után azt mondtam, kerül amibe kerül, csak működjön rendesen.

Végig olyan volt, mintha otthon lennék korlátlan nettel.

Hogy három hónapra ez húzós, azt gyanítom

2023. jún. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!