Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Rettegek a repüléstől, hogy...

Rettegek a repüléstől, hogy küzdjem le?

Figyelt kérdés

Szeptembertől Angliában szeretnék dolgozni, már intéződik a dolog. Node, ugye repülni kell, amitől én betegesen rettegek.

Repültem már Afrikába (egyszer 2 és fél óra volt, egyszer meg 4órás az út), de végig pánikban voltam, minden kis rezdülésre halálfélelem tört rám. Hazafelé belekerültünk egy enyhe légörvénybe, hát azt hittem ott halok meg. :S Komolyan rosszul lettem a tudattól, hogy most aztán kampó, pedig kerültem már ennél közelebbi kapcsolatba is a kaszással.

Hogy tudnám leküzdeni a dolgot?

Anyukám a repülő téren dolgozott, szóval gyerekként elég sűrűn voltam repcsin. Amíg a földön van, nincs bajom, de amint elindul hát kééész vagyok.

Ráadásul egyedül utaznék, ami még tetézi is a dolgokat.

Segítsetek kérlek! :(


2011. ápr. 6. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Megy busz is angliába, szerintem ha tényleg ennyire rettegsz, teljesen felesleges repülnöd.


Èn inkább attól félek mindig hogy a csomagok rendben legyenek, hogy ne késsen a repcsi, hogy minden rendbe legyen, így meg sem fordul a fejembe hogy lezuhanáson idegeskedjek.

2011. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A repülés biztonságosabb, mint az autózás. Hallottál Malév gép lezuhanásáról? Sok évtized alatt nem volt ilyen. Egyszer volt gebasz a 70-es években amikor a bejrúti járatot leszedték rakétával, de az nem a gép és a személyzet hibája volt, ugye nem kell magyarázni.


Kicsit gyakorlatiasabb tanács: Ha a repülőn vagy már, jól nézd meg az utastársaidat. A legkülönbözőbb korosztályok és társadalmi rétegek utaznak veled együtt. Namost ha neadjisten lezuhanna a gép, akkor ők is mind meghalnak. A közösen meghalás lehetőségének gondolata megnyugtató tud lenni. Kérdés, hogy te azonosulni tudsz-e ezzel a gondolattal.

2011. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok nem az észérveken múlnak. Hiába mondom el neked, hogy ez milyen biztonságos, Te továbbra is pánikolni fogsz, mert ez nem tudatos, hanem ösztönös szint.


Azt lehetne kideríteni, hogy pontosan mitől is félsz? Mi okozza ezt benned? Esetleg egy gyerekkori trauma, amit összekötsz magadban a repüléssel? Akkor lehet továbblépni valamilyen valódi megoldás irányába, ha ez megvan. Addig ez vakrepülés. (Bocs a szóviccért.) ;)


Az is segíthet, ha tudatosan megkeresed magadban, pontosan mitől is félsz? A fájdalomtól? A haláltól? Attól, hogy nem tudod befolyásolni a történéseket? Ezek különböző félelmek, bár egymásra is rakódhatnak. Ha tudod, hogy ettől a résztől jobban félsz, attól meg kevésbé, akkor az megint segíthet.


Persze, nem kötelező repülni. Tehát nem is kötelező kigyógyulni egy ilyen pánikbetegségből, le lehet élni egy életet vele/mellette simán. Ez mind csak akkor számít, ha ki akarsz gyógyulni belőle, mert ez neked fontos.

2011. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek, most jutottam ide vissza! Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Első: azért nem megyek busszal, mert úgy picit hosszú az út, és a repülőjegyet térítik, a buszt nem.

Második: én is ismerem a statisztikákat (mint írtam, anyu benfentes a dologban). Attól mert ők ott vannak én nem érzem magam jobban. :) Tehát ha lezuhannék, nem vígasztalna a gondolat, hogy rajtam kívül még 123 voltak ott. Tudom, az ember önző, de tény hogy ilyenkor nem másra gondol az ember, hanme csakis saját magára.

Utolsó: fogalmam sincs mi okozza, de nagy valószínűséggel egy gyerekkori trauma. Régen voltak ilyen repülős napok, amikor felszállhattak a családtagok és mehettek egy kört kisebb gépekkel. És mikor fent voltunk a levegőben azzal ijesztgettek, hogy most lekapcsolják a motort...Na akkor nagyon beparáztam, hogy lezuhanunk. Hát a haláltól fix hogy félek, de hát ki nem? :D

Persze, hogy ki akarok gyógyulni belőle, mert imádok utazni, de csak a lehető legvégső megoldásként ülök repülőre. Bejártam már Európát, voltam már Ázsiában is busszal, de pl: Indiába ahova vágyom kicsit húzos lenne az út. :D

Fogalmam sincs mi legyen. Amúgy imádok olvasni, de repülőn ez se megy. Zenét is szoktam hallgatni, de akkor meg kattog az agyam, hogy úristen de magason vagyunk, ha valami történik, akkor még olyan fiatal vagyok...stb.

Volt egy pilóta barátom is, ő pont az ellentétem imád repülni. Sajnos még ő sem tudott segíteni. :( Lehet, megpróbálkozom majd egy enyhébb nyugtatóval vagy nem tudom, hogy kibírjam azt a 2,5 órát.

2011. ápr. 6. 16:30
 5/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok. Én pszichológussal próbálkoznék a nyugtató helyett. Drágább és tovább is tart, viszont ha sikeres, akkor az eredmény végleges.


Számomra érdekes volt, amikor azt írtad, ki nem fél a haláltól? Hidd el, van ilyen. Az, hogy nem akarok meghalni, mert van még mit tennem, nem unatkozom, vannak céljaim, nem egyenlő azzal, hogy rettegek, mi lesz, ha meghalok? Ha meghalok, akkor nem leszek. Valójában a világnak nagyjából mindegy, akkor már nekem is az lesz, csak néhány szerettem fogja sajnálni. Ellenben sokféleképpen lehet eljutni a halálig. Ettől is lehet félni. Fájdalmas lesz, gyötrelmes lesz, kibírhatatlan lesz? Vagy csak megtörténik és szinte észre sem veszem? Ezek miatt szerintem sokféle félelem létezik a haláltól, korántsem mindegy, hogy egy adott esetben melyikről beszélünk? Sajnos maga a félelem olyan, hogy nehéz vele dolgozni, hiszen aki fél, az kerüli ezt az érzést, nem szeret rá gondolni, beszélni róla meg még kevésbé akar. Tehát komoly elhatározás kell hozzá.

2011. ápr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tanultam pszichológiát, bár saját magamon még sose gyakoroltam.

Szerintem mindenki fél a haláltól, max nem ismeri el. De ehhez kell egy szituáció, amiben beismeri. Tavaly nyárig én se féltem, aztán amikor kiderült, hogy nagyon beteg vagyok pár % esély van arra, hogy meggyógyuljak, hát másra se tudtam gondolni, csak arra, hogy mi lesz ha meghalok, mert még annyi dolgom van, még annyi helyre el akarok jutni.

Valószínű megfogadom a tanácsod, és felhívom az ismerősömet (ő pszichológus), hogy kezdjen velem valamit. :)

Köszönöm, hogy segítettetek!

2011. ápr. 7. 10:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha fóbiád van akkor nagyon nehéz, hiába szedsz gyógyszert, jársz orvoshoz stb.. (Tudom nekem is van).

Ilyenkor szólni kell a légiutaskisérőnek. Kérd meg, hogy szóljon ha valami történik (pl. bekapcsolják váratlanul a biztonsági öveket jelzést), hogy ez miért történt is mi várható (turbulencia, rossz időjárás stb..). Legjobb ha már a check-innél szólsz, hogy szükséged van segítségre. Vigyél magaddal zenét vagy más dolgot ami megnyugtat. Lehetőleg legyen valaki veled aki segít ha hirtelen pánikba esel. Vigyél magaddal valamit amit tudsz szorítani ha izgulsz. Gondolj arra, hogy a gép gyorsan megérkezik és milyen büszke leszel magadra, hogy megcsináltad. Nekem ezek segítenek.

2011. ápr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!