Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek hozzá a külföld...

Hogyan kezdjek hozzá a külföldre menéshez? Hova? Hogyan? Ügyintézés.

Figyelt kérdés

Úgy érzem nincs más választásom, mint kimenni külföldre dolgozni, de fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá.

Segítségem szinte semmi.


2009. márc. 3. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olyan országba menj, aminek a nyelvét legalább társalgási szinten beszéled. Ha nem beszélsz nyelveket, tanulj meg egyet, különben nem tudsz majd munkát keresni.


Nézegess álláshirdetéseket, szoktak keresni külföldre is munkaerőt. Ha még itthon találsz állást, akkor nem olyan fontos a nyelvtudás.


És mindenképpen gyűjts kezdőtőkét. Az elején nagyon sok költséged lesz: kaució, első havi albérlet, és amíg találsz albérletet, hostelben kell laknod, és rengeteget kell telefonálnod meg utaznod.


Ha megírod, hová szeretnél menni, próbálok még ötleteket írni.

2009. márc. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én angliában élek, én csak annyit szeretnék hozzáfűzni az előzőhöz, hogy szerintem midnenképpen szerezzd meg azt a mennyiségű pénzt amiből 3 hónap kint tudsz élni külföldön, ha esetleg nem találnál munkát. nekem az a tapasztalatom itt angliában, hogy munkát csak akkor tudsz találni, ha már elvel itt vagy.
2009. márc. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
eleve
2009. márc. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés hogy milyen végzetséged van és milyen nyelven beszélsz.

Angliába régebben egy kisebb nyelvtudással, már mosogatni árutpakolni lehetett menni, de az max egy kis szoba kifizetésére volt elég.


De azt kell mondanom hogy más nyugati országokba akkor tudsz érvényesülni ha beszéled az adott ország nyelvét és szakember vagy. Ez lehet diplomás vagy szakmunkás a lényeg hogy tapasztalatod és tehetséged legyen a szakmához.


ìrd meg konkrétan mi a foglalkozásod mióta dolgozol benne, és milyen nyelven beszélsz jól. Vagy ha kicsit beszélsz elmehtsz szartpucolni angliába, de gondolom ez nem álmaid munkája.


èn dolgoztam évekkel ezelött angliába (elötte tanultam amerikába) és mostmár németországban élek évek óta. tanácsot esetleg tudok adni, de ehez konkrét infók kellenek.

2009. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Angolul alapfokon beszélek, tehát az egyszerűbb mondatokat megértem és olyanokat tudok mondani.

Végzettségeim: gépíró és szövegszerkesztő, baby-sitter oklevél, csecsemő- és kisgyerek gondozó.

Bölcsődében 3 hónapot dolgoztam, a 6 hónapos gyakorlaton kívül.

Ezenkívül 8 hónapot dolgoztam postán, mint postanet ügyintéző.

Igazából bármilyen munka érdekelne, kivéve a fizikait munka, mert elég súlyfeleslegem van.

Nem baj, ha álló, vagy mászkálós munka, csak néha le lehessen ülni egy kicsit.

Köszönöm a válaszokat.

2009. márc. 4. 11:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapfokon beszelsz csak angolul, akkor az bizony nem eleg. Hiaba hiszed, hogy megerted az egyszerubb mondatokat, nem fogod megerteni. En kozepfokuval mentem ki kulfoldre es egy evbe telt, amig rendesen megtanultam angolul. Addig a szar melot tudtam csak csinalni. zsidoknal takaritani, kinai etteremben mosogatni es ilyesmik. Ezt persze nem is fizettek rendesen.

Es hiaba voltam otthon 8 evig adminisztrator, mivel kozgazdasz diplomam van, azzal nem lehettem titkarno, igy kozben el kellett vegeznem egy titkarnoi iskolat, hogy irodaban dolgozhassak.

Szerintem keress olyan munkat, amit Mo-rol szerveznek kulfoldre. Oda kevesebb nyelvtudas is elegendo. Igy szerezhetsz kinnt baratokat, ismerosoket, tapasztalatot, akik segitenek elindulni. Ha kinnt vagy konnyebb munkat talalni. De addig is tanulj angolul tovabb nagyon kemenyen!

2009. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, en mindjart arra gondoltam, hogy ugrodeszkanak kituno lehetoseg az au-pairkedes. Amikor pedig elolvastam, hogy van csecsemo gondozo okleveled, dolgoztal mar kicsikkel, akkor megorultem!

Szoval regisztalj tobb, sot az osszes oldalra amit talalsz, es szimpatikus neked, au-pairnek. Ez gyerekfelugyelot jelent. A csaladnal kapsz teljes ellatast, szobat, elelmet, es meg zsebpenzt is, valamint valamelyik csalad ha kulfoldre megy nyaralni, visznek teged is magukkal. Nyelviskolaba tudsz jarni, es 1 ev utan mar tudod a nyelvet is, es kicsit belerazodsz a kinti eletbe! En is igy indultam el, szerintem nagyon jo kezdesi lehetoseg.

Amikor a csaladnal dolgozol, tudsz meg mas munkat is vallalni, mas csaladhoz is eljarni, igy tobb penzed is lesz. Es kint megismerkedsz sok mas fiatallal, magyarokkal, kulfoldiekkel. Ha nem lenne segitsegem, fogalmam nem lenne merre, hogyan induljak el, es szeretnem a gyerekeket mindenkepp azonnal jelentkeznek au-pairnek. Ne ijesszen el az, hogy keves penzt fizetnek csak az elvileg 30 ora heti munkaert. A "zsebpenz" mellett sok minden mast is megkapsz meg. Szoval regisztralj, es indulj el minel elobb!!!

A google-ba ha beirod, hogy au-pair nagyon sok oldalt kidob neked. Csak olyanra jelentkezzel, ami ingyenes, amiert fizetned kell, azonnal felejtsd el! Az ugynoksegeknek a csalad fizet mindig, soha nem az au-pair lany! Remelem sikerul!

2009. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azt kell mondanom ezzel a végzetséggel külföldön is egy tengi lengi életed lesz. Viszont nem írod hány éves vagy.


Ha 24 alatti vagy akko au-pairkedés lenne a legjobb. Itt a nyelvet is megtanulod és rájössz tényleg ezt akarod-e csinálni. Ha bele lendülsz a nyelvbe akkor elvégezhetsz egy ottani képzést.

2009. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
igazából a heti 30 munka órával, legalább is angliában kapod már a work tax creditet, meg felveheted az income supportot ami azt jelenti hogy kiegészítik a fizetésedet, pl. dolgozol x órát havi 200fontért azt kiegészítik 1000 fontra, meg ilyenek. meg ha elmész babacsősznek, akkor mellé be is tudsz iratkozni nyelvtanfolyamra (ESOL) amit nagyon sok család fizetni is szokott.
2009. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, valószínűleg au-pair-kodás lesz a vége.

Amúgy 24 leszek a nyáron.

Köszönöm mindenkinek!:D

2009. márc. 4. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!