Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire megindokolt hogy...

Mennyire megindokolt hogy rettegek a repüléstől?

Figyelt kérdés
szeretek repülni de nagyon félek attól h lezuhanunk...:@ mekkora az esélye ennek és általában mitől szokott bekövetkezni? lehetséges a túlélés?
2008. márc. 4. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ennyire félsz, akkor:

1. ne repülj, ha van más megoldás

2. ha mégis kell, a barátom mindig felhajt egy-két felest és olyan jókedvű hogy eszébe sem jut hol van

3. de ha mégiscsak élvezni is akarod a repülést, apukám szokta azt csinálni, hogy egyszerűen csak eldönti: mivel nem befolyásolhatja ő maga, hogy mi lesz, elhatározza hogy megbízik a pilótában (de erős elhatározás kell!:)


De a kérdésedre válaszolva, biztos van erre vizsgálat meg számadatok meg százalékok, de szerintem mégha meg is találod, nem fog megnyugtatni..:( Én meg az autózástól félek nagyon, ennek mondjuk rossz élmények az okai, szóval tudom mit érzel...

2008. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én is mi dig azt mondom ha lezuhanna a gép és meghalok akkor tuti meghalnék ha nem repülnék is.

én sokkal jobban rettegek a csomagoktól, hogy eltünik megsérül, hogy késik a gép. mert ilyen problémáim már voltak. gép még nem zuhant le alattam, hála.

amúgy nßezd meg szombaton milyen ügyesen vezette a gépet hamburgban a leszállásna´l a pilota, majdnem katasztrófa lett de nagyon frankón megoldott.

2008. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem túl magasról esik le, akkor túlélhető, de ez inkább a kényszerleszállás kategóriája.

Statisztikailag zöldnél átmenni az úttesten veszélyesebb, bár nem annyira látványos, ez tény.

Ami biztos, hogy fennt nem maradsz. ;)

2008. márc. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tade ***** válasza:
100%
SZia! Nem kell felned! A Statisztikai adatok szerint tobb kozuti baleset tortenik, mint legi. En imadok repulni! En is inkabb attol felek mindig, hogy a csomagom megerkezzen,nehogy mas gepre tegyek fel, vagy, hogy ossze ne torjon valami benne :)
2008. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Én 20 éves lány vagyok, 18 évesen kezdtem el repülőgépet vezetni tanulni. (vitorlázógép) Mindig is tériszonyom volt, ez ma sincs másképp. Első pár repülést végig kiabáltam, de volt benne valami ami nagyon tetszett, amiért nem tudtam elszakadni a repüléstől. Szerintem idő kérdése a félelem, nálam az volt. Azóta rengeteget repültem, (motoros műrepülővel is) már egyedül vezetek, és nincs kiabálás, csak tiszta élvezet. Az elején a lezuhanástól is féltem, de minél többet repültem, egyre inkább elmaradt ez a félelmem. Hogy mitől zuhanhat le egy gép? Műszakilag meghibásodik, hajtómű hiba, nem megfelelő karbantartás, az én géptípusom esetében pl. szárnytörés. De nincs okod aggódni, nem fogsz lezuhanni. Nem olyan könnyen megy az. :) Úgyhogy, ne félj!
2008. márc. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nemsokára repülnöm kell... szurkoljatok lécci:P
2008. márc. 10. 16:54
 7/9 anonim válasza:
100%

Szia!

A statisztikák azt mutatják, hogy a repülő a legbiztonságosabb szállítást nyújtó eszköz, és igen, van rá esély hogy túléld, a Stewardes-ek a repülés elején elmondják a megfelelő óvintézkedést baj esetén, emelett a pilóták elég jó világszínvonalú kiképzést kapnak, mivel nemlehet valaki csak úgy több 100 emberéletet rábízni.

Én nagyon tudom ajánlani, meglátod hogy sokkal mókásabb, mint amilyen félelmetesnek tűnik, viszont ha repülni fogsz, vigyél egy csomag rágót, amit tudsz rágni, mert például nekem nagyonfájt a fülem.

Mikor jöttünk vissza Ferihegyre majd megőrültem.

Ez csak egy jótanács.

2009. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én pilóta vagyok...még csak vitorlázón de célom a Boeing (CPL,ATPL jogosítás) rengeteget tanultam és sok filmet néztem a témáról...statisztikailag bizonyított tény:a repülés 2000X (nem viccelek) biztonságosabb mint az autózás, a legveszélyesebb rész az lesz amíg kiérsz a reptérre az az utad legveszélyesebb része.HIDD EL!
2011. júl. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Eőző vagyok..17/F ah és egyébként lezuhanni enm oyaln könnyű mint a laikusok hinnék pláne nem Flight Level 300ról:D (30000láb/10000 méter) Fatális hiab kell hogy onnan leessen a gép(törés,robbanás,dekompresszió...karbantartási hiányosságok,a legritkább eseteben pilóták hibájából) de te nem Csing Csáng Air-rel mész(ugye?) úgyhogy légy nyugodt.
2011. júl. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!