Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért nem szabad a repülőn...

Miért nem szabad a repülőn bekapcsolni a mobiltelefont?

Figyelt kérdés
A múltkor, amikor repültem volt ott egy nő, aki fényképezett a telefonjával... senki sem szólt rá, de minden sima volt... lehetett volna ebből gond?
2008. márc. 25. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem szabad mobilt használni pontosabban még bekapcsolni sem, mert egyből megpróbál a készülék bejelentkezni egy cellára és a telefon által kibocsátott 800 vagy 1800 MHz-es erős rádióhullámok megzavarhatják a repülőgép elektronikus rendszereit. Bár elég védett az ilyen zavaroktól a repülő elektronika de ha mégis valami baj lenne úgy 10 ezer méter magasban, annak senki nem ürölne.

Például benzinkútos sem azért tiltják mert berobbanna a benzingőz, hanem a kútfej elektronikáját zavarhatja össze a telefon erős elektromágneses sugárzása és véletlen ingyen tankolsz! (Vagy drágábban!)

2008. márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért fényképezhetett, mert sok telefonban van már repülő-üzemmód, ami azt jelenti, hogy a telefon rész nem üzemel (úgysincs térerő 10ezer méteren) de lehet rajta zenét hallgatni, játszani, filmet nézni, szövegszerkeszteni ,fényképezni, stb...

De egyébként is biztos sokan bekapcsolták már a telefonjukat repülőn és én még nem hallottam olyat, hogy bármit is megzavart volna.

2008. márc. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jéé... soha nem gondoltam volna, hogy a repülő funkció erre való... de tényleg :D
2008. márc. 27. 07:04
 4/6 anonim válasza:
amikor én reültem vagy két éve még az mp3 lejátszot se engedték bekapcsolni..nemtom mért :s
2008. jún. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az tény, hogy fel- és leszálláskor minden elektronikus eszközt kikapcsoltatnak, még az mp3 lejátszót is.

A telefon kérdése nekem egy kicsit túlzott elővigyázatosságnak tűnik.

Gondoljatok bele, manapság mindenhol elektronikus dolgok, számítógépekkel vezért eszközök vesznek minket körül. Ha az lenne bent a logika, hogy nehogy üzemzavart okozzon, akkor sehol nem szabadna mobilt használni, mert bárhol vagy, valamit elronthatnál vele!

Egyébként meg vannak már olyan járatok, ahol engedik használni a telefont repülés közben. Ezek nem új gépek, ahol esetleg valami más lenne a fedélzeti technológia, szóval szerintem kezdenek rájönni, hogy egy kicsit eltúlozták!

2009. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Amerikából jöttem haza a családdal, és itthon, a második átszállás után vettem észre, hogy be volt kapcsolava, és nem lett belőlle semmi sem.
2010. szept. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!