Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van olyan munkahely, amelyet...

Van olyan munkahely, amelyet két gyerek mellett tudok végezni?

Figyelt kérdés
Külföldre(Angliába) költöznénk, de lehet, hogy a férjem nélkül. tudtok olyan mhelyet, amit tudok csinálni úgy, hogy a gyerekre ne kelljen másnak vigyáznia? Pedagógus vok, vmi ilyen területben gondolkozom, pl. gyerekekre vigyázni stb.
2009. máj. 19. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehet, hogy vallalsz bebiszittelest, de abbol nem igazan lehet megelni (szallas, rezsi, kaja + 2 gyerek eltartasa) egyedul.
2009. máj. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha tudnal nagyszulot magaddal hozni nagyon-nagyon jo lenne!!!!

Ha otthon Magyarorszagon pedagogus vagy, angolul jol beszelsz, akkor Angliaban is foglalkozhatsz gyerekekkel, nem baby-sitterkedesre gondolok, hanem suliban tanitani, napkoziskent dolgozni, vagy tanar segedkent elhelyezkedni.

A tanar seged azt jelenti, hogy a tanar mellett az altalanos iskolaban van 1 vagy 2 segito aki ugyanugy ott van az osztalyban, o javitja ki a feladatokat, olvas a gyerekekkel...stb. segiti a tanar munkajat. Neki alacsonyabb rangu a vegzettsege mint egy tanarnak.

Angliaban rengeteg az iskolaban a szunet, leirom neked hogy jovore hogyan lesz a suli, es a szunetek.

term 1: 2009. szeptember 7.- oktober 23.

term 2: 2009. november 2.- december 18.

term 3: 2010. januar 4.- februar 12.

term 4: 2010. februar 22.- aprilis 1.

term 5: aprilis 19. - majus 28.

term 6: junius 7.- julius 23.

Mashogy vannak a szunetek mint Magyarorszagon.

Munkat a gumtree.co.uk es a jobcentre.co.uk nezzel.

Ha tudsz nagymamat magaddal hozni nagyon-nagyon jo lenne!!!

2009. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha picik a gyerekek, akkor szerintem egymagad nem fogsz tudni olyan munkát találni, amiből meg tudtok jól élni és nem is kell másra bíznod őket, mert az azt jelentené, hogy csak otthon dolgoznál. Szerintem is jó ötlet, ha nagyszülő tudna veled menni. Az is számít, hogy mennyire hosszútávra akarsz kimenni és mi a fő célod? Sok pénzt akarsz keresni vagy tapasztalni?
2009. máj. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Tanárként, vagy tanársegédként mindenképp akkor van esélyed elhelyezkedni, ha nagyon jól beszélsz angolul. De még így is van egy létra, amit végig kell járni. Több ismerősöm is dolgozik iskolában. Előszőr csak ügynökségeken keresztűl kaptak munkát, supply teacherként illetve supply teacher assistantként, amit csináltak vagy jó éven keresztül. Aztán sikerült egy állandó sulit találniuk, ahova még mindig az agencyn keresztűl jártak és csak kb félév, egy év után vette át őket az iskola. Agency-n keresztűl dolgozni azért hátrány, mert a két term közötti szünetre nem jár fizetés plusz az elején a munka is eléggé utolsó pillanatos. Volt ismi, akit sokszor aznap reggel hívtak fel, hogy akkor menjen, ez viszont elég stresszes. Pláne két gyerekkel.


A fizetések sem olyan hú de magasak. Most meg még jobban estek. Egy konkrét adatot mindenképp tudok mondani. Ismi, teaching assistantként dolgozik most már állandóra bejelentve, Londonban, évi 20 ezer fontért, ami kb 1250 font havonta. Igen, ez forintra átszámtva remekül hangzik, de ebből itt kell élni és nem otthon. A lakásárak, rezsi és egyéb költségek pedig nagyon magasak. Nekünk, akik 5ös zónában lakunk az egy szobás lakásunk cakkumpakk kerül kb 1000 fontba havonta. És nem pazarlunk és nem luxuslakás. Sőt, a bérlet a londoni árak alatt van. Bár tény lehet találni studió lakásokat is bentebb kevesebbért. Bár két gyerekkel az lehet, hogy már pici lenne.


Még annyit tennék hozzá, hogy a válság miatt megnőtt itt is a munkanélküliség és nehezbb külföldiként munkához jutni. Első munkát amúgy is nehéz, mert nagyon nézik és elvárják a helyi tapasztalatot.


Szóval én azt javasolom, hogy nagyon godnold át. Nem lebeszélni akarlak, eszemben sincs, mert nem lehetetlen küldetés, de egyáltalán nem könnyű, rengeteg buktatóval.

Mindenesetre sok sikert! :)

2009. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Bocsánat a szóf...ért, de még hozzátennék valamit az előző bejegyzésemhez.


Két kisgyerekkel segítség nélkül nagyon nehéz lesz. Part time-os munkával nem lehet annyit keresni, hogy el tudd tartani magatokat. Plusz az én tapasztalatom szerint itt dolgozni kell. Eddig tőlem és a páromtól is komolyan elvárták a túlórát.


Itt nagyon sok anyuka van otthon, nem véletlenűl. Oktatok ezért sok helyivel találkozom és nagyon sokszor hallottam, hogy anyuka csak azért ment vissza dolgozni part time-ba, hogy ne kattanjon be otthon, vagy ne essen ki a munkából a gyeses idő alatt is, de igazából ez a fizetés, amit így összeszedett (irodai munkával) arra volt elég, hogy a sittert vagy a bölcsit kifizessék.


Viszont! X idő után (nem tudom mennyi, ezért írom x, lehet, hogy azonnal is), lehet juttatásokat kérni. A családokat segítik, ha mákotok van talán még önkormányzati lakásit is kaphattok, bár azért ez nagyon nehéz, mert iszonyat hosszú a várakozási idő. De van esély rá, hallottam már oylat, hogy kapott valaki. :) Meg van adókedvezmény, itt is van családi pótlék, lakbértámogatás etc. Ezeknek is érdemes lenne utána nézni mielőtt nekivágtok.

Ez egy jó oldal kiindulópontnak:

[link]

2009. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Én nem Angliában, hanem az USA-ban élek. Nekem is kicsi gyerekeim vannak és tanár vagyok. Itthon fogadok magántanitványokat és angolt tanitok. Rengeteg embernek van szüksége angoltanárra itt és többet keresek, mint a férjem és itthon vagyok. Naponta 3-4 tanitványom van. 2*45 perces óráért 100 dollárt kérek.

Lehet, Angliába is tanithatnál. Nézz utánna!

2009. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
13:09: én ezt a helyedben nem promotálnám, főleg nem büszkélkednék vele, mert simán lekapcsolathatnak. Illegális az, amit csinálsz, úgyhogy vigyázz, hogy valaki fel ne jelentsen, aztán az ICE már dob is ki.
2009. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Legálisan csinálom, mint magánvállalkozó és rendesen fizetem az adót minden évben. Eddig az elmúlt évek alatt nem volt semmi probléma. Pedig amikor zöldkártyás voltam, nem kevés ellenőrzést kaptunk a bevándorlásiaktól.
2009. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!