Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Wizz Air-rel mentetek már...

Wizz Air-rel mentetek már Debrecenből? Ott is 32 kg-t engednek a feladott poggyásznál?

Figyelt kérdés

Mert a repülőtér honlapján azt írják: "Egy személy 1 kézipoggyászt és 1 vagy 2 feladott poggyászt vihet fel a repülõgépre, a feladott poggyász súlya maximum 20 kg lehet (személyenként)."


Gondolom ezt a légitársaság szabja meg...


2012. szept. 17. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

A poggyász súlyánál két szabályozás létezik párhuzamosan.


- Mennyit enged a légitársaság ingyenesen szállítani, a jegy áráért (illetve bizonyos esetekben extra poggyászjegyért). Ez légitársaságtól függően 15/20/23 kg lehet általában turistaosztályon. (Első osztályon, magas szintű törzsutaskártyáknál magasabb is lehet.) Ennél nehezebb csomagok túlsúly megfizetése mellett szállíthatóak. Mindig az adott légitársaságtól függ, mennyi szállítható ingyenesen, illetve a túlsúlyért mennyit kell fizetni.


- Mivel embereknek kell emelgetni a csomagokat, az ő egészségük védelmében a csomagok maximális súlya 32 kg lehet. Ez nem a légitársaságtól függ, általános érvényű szabály.

2012. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most ezzel a válasszal nem segítettél ám ki...


Eddig Budapestről mentem a Wizzar-rel, 32kg lehetett a max súlya a feladott poggyásznak.


De a Debreceni reptér 20 kg ír, de általánosan, nem légitársasághoz kapcsolódva.

2012. szept. 17. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Pedig az első nagyon szépen érthetően leírta.

Felvihetsz 32 kilós csomagot, csak ki kell fizetned. Az oldalon is ez van:

20 kg-nál nehezebb csomag esetében a légitársaság kilogrammonkénti túlsúlyfizetésre kötelezheti az utast, amelyet indulás elõtt kell kifizetni.

2012. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De Ferihegyen miért nem kell fizetni a WizzAir-nél, ha több 20kg-nál, de nem 32 kg? Na akkor ezt mondjátok meg...


Wizzair"Egészségügyi és biztonsági megfontolásokból az egyes feladott poggyászok tömege nem haladhatja meg a 32 kilogrammot."


Nekem eddig 20-25 kg közötti csomagjaim voltak, nem kellett fizetnem.


Debreceni reptér: "Egy személy 1 kézipoggyászt és 1 vagy 2 feladott poggyászt vihet fel a repülõgépre, a feladott poggyász súlya maximum 20 kg lehet (személyenként)"


Akkor melyik számít? A légitársaságé, vagy a reptéré....???

2012. szept. 17. 22:48
 5/10 A kérdező kommentje:

És ugye te is ezt írtad, kedves utolsó: "légitársaság kilogrammonkénti túlsúlyfizetésre kötelezheti az utast". KÖTELEZHETI

Ferihegyen nem kell. Azt szeretném tudni, Debrecenben kell-e?

2012. szept. 17. 22:50
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a reptér azt mondja, hogy max. 20 kg lehet, a légitársaság pedig azt, hogy 32 kg, akkor az egyszerű logika alapján max. 20 kg lehet, ugyanis a 20 kg mindkét előírásnak megfelel. A 20 kg feletti már nem felel meg mindkét előírásnak, így az nem megfelelő.
2012. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
32 kg a megengedett wizzairnél feladott poggyászra, igen.
2012. szept. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!


Végre valaki, aki nemcsak okoskodik...

2012. szept. 22. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom szerintem is az első írta jól, ezek szerint csak nehéz volt megértened...
2012. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Eddig mindig a WizzAir-rel utaztam, de Ferihegyről.

32kg-ot enged a légitársaság.

Lemérik a bőröndöt, és ha több mint 20 kg, tesznek rá egy kis bilétát, hogy 'heavy' és ráírják, hogy hány kg. Ennyi.


Soha semmi plusz díjat, költséget nem kellett érte fizetnem, csak az alap feladott poggyász díját. Mindig ugyanannyi volt, ha 15kg, ha 18, ha 23, ha 25 kg-os csomagom volt....


Csak a Debreceni Reptér annyi határozottan írta a 20kg-ot, hogy gondoltam utána érdeklődök.


A kérdés az volt: "Wizz Air-rel mentetek már Debrecenből? Ott is 32 kg-t engednek a feladott poggyásznál?"

Szóval tapasztalt emberekre lettem volna kíváncsi, nem pedig leírás alapján történő elmélkedésekre....

2012. szept. 23. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!