Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok hozzá, ha...

Ti mit szólnátok hozzá, ha lehetőségetek nyílna egy lakatlan szigetre költözni kilenc fő kíséretében?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam a Kék Lagúnát, minek köszönhetően önkéntelenül is felidéztem lelki szemeim előtt Defoe Robinson Crusoe-ját, a gondolataim pedig már több, mint egy hete e körül a téma körül forognak. Egyszerűen nem tudom kiverni a fejemből a temérdek magamhoz intézett kérdést.


Ti mit szólnátok hozzá, ha odaállna elétek valaki hogy tíz tárgy és további kilenc ember kíséretében pár év távlatáig kiköltözhetnétek egy lakatlan szigetre?


Semmit sem tudnátok a szigetről ezeken az információkon kívül:

* Iszonyatosan messze terül el lakott városhoz képest.

* A szigeten semminemű elektronikai felszerelést nem használhatnátok, amivel híreket tudhattok meg a külvilágról.

* A szigeten adott az élelem és az édesvíz, de magatoknak kell megszerezni azt.

* A környezet dzsungeles, de nagyobb ragadozóval nem kell számolni.

* Gyógyszerekkel és hasonlókkal el lenétek látva, viszont ha valami komolyabb baj történne, magatoknak kéne megoldani.

* A szigeten öt nő és öt férfi tartózkodhatna bizonyos életkori kereteken belül (Ez későbbi megbeszélésen alapulna.)

* A szigeten eltöltött idő ingyen lenne, egy csoport jóvoltából, akik kíváncsiak rá, mit kezdene magával néhány városi ember, aki nincs kiképezve, nincs hozzászokva a nomád körülményekhez. Nem figyelnék a történéseket, de az ott élő tíz főnek szigorúan naplót kellene vezetnie az eseményekről, érzelmekről, nehézségekről.

* A jelenlevő emberek mind közös anyanyelvűek lennének, ezzel is megkönnyítve a kommunikációt a felek közt.


Élnétek a lehetőséggel?

Vagy nem kockáztatnátok?


Nem érdekelne, milyen is lehet úgy alapokat teremteni, hogy az ételt nem a sarki ABC-ben veszed meg, hanem meg is kell küzdened érte; hogy a fejetek felett a tetőt saját kezűleg kell megépítenetek?


A válaszokban kíváncsi lennék:

- Mennétek-e? Ha igen: Miért? Ha nem: Miért?

- A tíz tárgyra, amit első körben magatokkal vinnétek. (Mennyiségre is!)

- Szerintetek milyen lehetséges komplikációk léphetnek fel?

- Ti hogy szerveznétek meg egy ilyen kaliberű 'kiruccanást'? (Egyáltalán meg lehetne-e szervezni egy hasonló, nomád 'tábort'?! Ha nem: Miért?)

- Ha igent mondanátok, milyen korosztályú idegenekkel lennétek szívesebben összezárva? Fontos lenne, hogy egyidősek vagyok-e, vagy sem? Elviselnétek-e, ha egy jóval fiatalabb tinédzser is a nyakatokon lógna?

- Hány évesek és milyen neműek vagytok?


Előre is köszönöm a válaszokat! Kíváncsi vagyok, hány kalandvágyó ember gondolkozik úgy, mint én... :)


2013. febr. 5. 18:20
 1/6 anonim válasza:
40%

Simán benne lennék, 9 érett, 30-as,40-es nővel mennék meg egy rekesz Finlandiával.

Végigkefélném mind aztán haza usznék:)

2013. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Na jó, szerintem bevallalnám, de annyi, h tudom, h a munkahelyem nem ugrik meg ilyenek.

Kíváncsi vagyok, h bírnám.

Egyébként nekem a Lost ugrik be, kedvenc sorozatom.

De nem évekre, egy rövidebb időszakra.

Meg lehet, de könnyen rá lehet fázni, kell egy biztonsági csoport a színfalak mögé.

25/F

2013. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 poet1 válasza:
100%

Mennék, jó buli és egyben erőpróba is. A tárgyak:

-pár mázsa wc papír mert jobb mint levélbe törölni

- nagy halom könyv részben az unalom,részben a tudás miatt

-balta (mert jól jöhet)

-elemlámpa ha sötétben eltévednék

-vadászkés ,h az esetleges élelem ne legyen ehetetlen

-fogkefe a szuvasodás ellen

-dzsungelkalap a hőség ellen

-iránytű,h ha dolog van ne legyen nehéz visszatalálni

-néhány családi kép az erő miatt

- papír és tollak kb 300 oldal és 20 db ha eszembe jut vmi

-megfelelő papucs,h ne marja a talpam a homok

komplikációk,pl hőguta, kiszáradás, depresszió, idegi roham a bezártság miatt, stb a szervezést nehéz leírni. Adnia kell az adott országnak engedélyt, a sziget eldugott pontján elsősegély és orvosi ügyelet, étel és vízraktár

minél változatosabb legyen a korosztály, mert mindenki jó vmiben amit a másik nem akar

2013. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Abszolút mennék. Sok piát vinnék, meg jó csajokat.
2013. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Most lényegében feltaláltad a Survivor c. reality direkt unalmassá tett verzióját (naplózás), olyan 15 év késéssel :)
2013. febr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

ÉN mennék.jó kis kaland lenne.

10 tárgy:

-vadászkés

-elemlámpa,elem

-wc papír

-100 doboz gyufa

-fejsze

-horgász felszerelés

-ruha

-hálózsák

-kötél,madzag

-ismeretterjesztő könyvek.

Én csak egy korúakkal bírnám ki, de azért tapasztalt ember is kell a csapatba.

2013. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!