Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kinek kedvez, a BKV által...

Kinek kedvez, a BKV által bevezetett első ajtós felszállási rendszere?

Figyelt kérdés

Mi történik e körül valójában...


Egy bérlettel, vagy jeggyel utazó utas számára, már aki meg tudja venni azt, miért érdekelné, hogy van olyan, akár egy, vagy több utas is a járművön, akinél nincs jegy, vagy bérlet? Fel fog állni az illető és kinyomozza, hogy kinél nincs ilyen és ezért lelöki a buszról, mert rontja a ,,városi közösségi közlekedés'' jelenlegi imázsát?


Nem xarik rá! Kit érdekel az, hogy ki van a buszon, miért van ott és milye van. (Magyar gondolkodás és mentalitás nyomán)


Közösségi közlekedés???



A közösség fogalma az jobb helyen azt jelenti, hogy egy helységben, szituációban, olyan emberek jönnek össze, akik, egy érdeket szolgálnak és képviselnek, továbbá megpróbálnak összhangban lenni, esetekben összebarátkozni a másik emberrel,kulturált viselkedést mutatva és tanúsítva a másik ember felé, akivel szintén a többi ott lévő ember érdekét és közösségi szellemét fejlesztik, építik és támogatják, közös erővel és akarattal.


Szerintetek hol létezik ez Magyarországon, főleg a BKV berkein belül? Mert, hogy egy egyházi, vagy vallási közösségben ezt el lehet érni és képzelni, továbbá meg is valósítható és működőképessé tehető, az legalább 90%-ék esélyes, de egy szedett-vedett és jött ment boldog-boldogtalan emberekből álló társadalomban nem, az egészen biztos.


Az, hogy visszatérve, az első ajtós felszállás, hogy az utasoknak nem kedvez, az is egészen biztos. Sem a pórnépnek, sem a tehetősnek. A tehetős része, sarja, akik inkább, az autót és más gépjárműt választ, vagy úgyis meg tudja venni a jegyet és a bérletet, abszolút nem sokat jelent számára és nem érdekli a másik ember jelenléte sem a pénzügyi változás, míg ugyanakkor egy szegény ember számára, csak újabb gondot, egyszóval és durva szóval abszolút kibaxást jelent.


Tehát az egyértelmű válasz az rá, hogy csak is a BKV-nak kedvez az új találmányuk. Nos mi a véleményetek erről?


Hogyan lehet szerintetek működő, alkalmas, kulturált és építő jellegű közösséget faragni, különböző és fejlődő szankciók, megszorítások, elégedetlenségek, kellemetlenségek és egyéb jellegű viszályok, egy állandóan mozgó és változó emberekből álló, városi közlekedés közepette?


Gondolkodjatok, hogy miért vonok párhuzamot, az első ajtós felszállással.



2013. febr. 17. 16:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy bennem van a hiba, de ezt a zagyvaságot én nem tudom értelmezni. Az első ajtós felszállásnak az egyetlen célja, hogy kevesebb legyen a bliccelő.
2013. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
87%
Kövér embereknek nem kedvez ez a módszer, mert a hátsó ajtón kényelmesebben föl tudtak szállni.
2013. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
74%

Igen, szerintem a bliccelő, az egy bűnöző, hisz ingyen használ egy fizetős szolgáltatást, vagyis az én pénzemért utazik.

Érdekes módon más busztársaságnál miért nem okoz felháborodást, hogy csak az első ajtón lehet felszállni, és jegyet, bérletet kell venni?

2013. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
95%

"Bliccelő az egy bűnöző szerinted?"


Jogi értelemben nem bűnöző, mert nem követ el bűncselekményt, csak jogosulatlanul veszi igénybe a szolgáltatást. A BKV-nak pedig jogában áll ezt megakadályozni. Ennyi. Én nem tudom mi ezzel a problémád.

2013. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nem egy ember határozza meg a társadalmat, és egy cég működését. De nem gondolom, hogy egy ember van aki jegyet vesz.

De áruld már el, miért akarod megmagyarázni, hogy az a normális, hogy ha valaki csal, és nem fizet egy szolgáltatásért. Ezek szerint te is ingyen dolgozol, ingyen adsz egy bizonyos szolgáltatást,ami neked pénzbe kerül.

2013. febr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
73%

Akinek nem tetszik a szolgáltatása nem használja...

Nem értem, miért érzed úgy, hogy szívességet teszel a BKV-nak, hogy jegy nélkül akarod használni a közlekedési eszközüket.

2013. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
41%
Ja én értem az ürgét mire akar kilyukadni. Míg a gazdag,vagy aktív dolgozó emberek meg tudják venni a jegyet,vagy a bérletet,addig a szegényeknek nagy gondot okoz,mert a mozgásukat és szabadságukat korlátozzák ezekkel a lépésekkel. Tiszta sor! Ebben tökéletesen igazad van,de itt mi mit tudunk ezzel kezdeni egy topikban. Miért nem írsz inkább, a BKV online panaszkönyvébe?
2013. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
73%

Miért korlátoznák mozgásukat? vesz biciklit és elkerekezik a városban. vagy sétál. Nincs kényszerítő erő senkire sem nézve, hogy márpedig kötelező használni a BKV-t.

Én is sétáltam már Budafok Camponától a Keleti pályaudvarig, mert nem akartam x száz forintot különböző jegyekre költeni.

2013. febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
72%

"akkor megvennének a jegyet, vagy a bérletet,"

B+.. Ha valamivel nem vagyok megelégedve, csak kifogásaim vannak, akkor nem használom, ha pénzbe kerül, ha nem.

Az, hogy Neked nem tetszik a szolgáltatás színvonala, nem jogosít fel arra, hogy bliccelj, azaz ingyen VEDD IGÉNYBE!

2013. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:
Azt gondolod,hogy nem tettem már meg? :-) Látom azért még vannak akik tágabb értelemben képesek itt gondolkodni. Hajrá okostojások, vesézzük csak ki ezt a dolgot egy icikét-picikét. Mert a BKV panaszkönyve, az egyenlő a szemeteskukával, ennyi erővel még egy csöviben is nagyobb megértést találok, ha neki benyújtom ezek szerint, mint a BKV-ban, vagy esetleg bennetek.
2013. febr. 17. 17:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!