Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova költöznétek? Kanada,...

Hova költöznétek? Kanada, Ausztrália?

Figyelt kérdés

[link]

Melbourne? Vancouer? Helsinki? Calgary?


Szerintetek hol lehet a legjobb? Melyik hasonlíthat legjobban a magyar éghajlathoz, és hol a legbefogadóbbak az emberek? Közgazdász-informatikus diplomám van, el lehetne ebben a körben helyezkedni, vagy mehetnék pincérnek/raktárosnak?



2013. márc. 18. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Kanadában és Ausztráliában is nagyon szigorú, pontrendszer alapú a bevándorlás. Egyik országba sem lehet csak úgy kimenni csak úgy bármilyen munkára. Első körben az EU-ban gondolkozz csak, aztán későbbiekben lehet próbálkozni valamelyik országban. Én Kanada pártján vagyok, Ausztrália nekem túl meleg, mellesleg rohadt messze van. Kanadából sem lehet csak úgy hazaugrani, de Ausztráliából még nehezebb. Egyébként ott a legjobb, ahol TE magad jól érzed magad. Mert hiába van lista az élhető városokról, ha neked egyik sem tetszik. Én Londonban élek már 5,5 éve, amit sokan nem szeretnek, mármint a várost, de nekem ez a csúcs. Ne statisztika alapján válassz!
2013. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Én bármelyik országba elköltöznék, csak EL INNEN. Gondolom te ezért is kérdezed mert it Magyarországon nem haladsz egyről a kettőre (főleg ha sz@r helyen is laksz)

Egy távoli rokonom van Kanadában, Torontóban, ha jól tudom ott elég nagy a magyar kolónia

Én ha tudnék menni akkor olyan helyre mennék hogy ahol nagyobb a magyarok létszáma tehát olyan városba

2013. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Kanadába, ha a kettő közül kellene választani, de egyébként USA a cél.

Csak jól mondja az első, kb. lehetetlen. :(

2013. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Vancouverben élek, itt legalább nincs olyan rohadt hideg. Jól írják hogy Ausztráliából bárhova elrepülni az egy rettenetes tortúra (és drága is).


Kíváncsi lennék, hogy aki azt írja hogy Kanada helyett USA a cél mit tud a mai USA helyzetről. Nagyon. Mert szerintem a világon semmit.

2013. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagy álmom, hogy Ausztráliába éljek, szóval én tuti ezt választanám a kettő közül! :D Nekem tetszik az éghajlat is, nem érdekelne hogy mennyire meleg, inkább elviselném azt, mint a hideget. Pl. én már itt, Magyarországon sem bírom a teleket... Egyébként én is mindenhol azt olvasom, hogy nem könnyű kijutni, hosszú az egész procedúra és ráadásul drága is. Elvileg a legkönnyebb diákként kijutni, de tanulás mellett csak 20 óra munkát lehet vállalni egy héten. :((
2013. márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor marad Bécs, vagy Helsinki.
2013. márc. 19. 09:13
 7/7 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Több mint egy éve élek Sydneyben, és szerintem nagyon jó választás volt. Persze, elég nehéz kijutni, valóban költségesebb, mint átugrani Londonba, de nekem ott is vannak ismerőseim, és nagyon küzdenek, munkavállalás, egyebek. Itt van munka bőven, ha akarsz dolgozni, találsz. Valóban tanulóvízummal érdemes kijönni, de meg lehet oldani, hogy egyszerre tanulsz, és dolgozol. Az időjárásról pedig annyit, hogy én is azt gondoltam régen, itt mindig meleg van. Hát lehet, hogy északon igen, itt Sydneyben nincs mindig meleg. Inkább úgy mondanám, hogy itt sohasincs hideg, viszont nincs mindig meleg. :-) Az időjárás egyszerűen szuper, imádom!!! Kanadáról nem sok infóm van, illetve annyi, hogy ott még nehezebb letelepedni, mint Ausztráliába. Itt az emberek rettentően nyugodtak, kiegyensúlyozottak, toleránsak, és magyarok is vannak bőven, ha akarsz rájuk találsz. Nekem eddig senkivel és semmivel nem volt negatív tapasztalatom. Mindenkinek csak ajánllani tudom Ausztráliát.
2013. márc. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!