Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Párizs vagy London? Hova...

Párizs vagy London? Hova utaznátok el szívesebben?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam 1. Párizs! ...utána London. :)
2013. szept. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Londonba mennék!

Mivel számomra ott több a látnivaló.

Párizsban csak az Eiffel Tower érdekel.

Amúgy mind a két városban elég koszos és sok afrikai származású és mindenféle él ezekben a városban.

Ami miatt egyik város sem tetszik már annyira mint régen.

2013. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mindkettőbe mennék. Amúgy van valami a 2.válaszban is, de ez van...
2013. szept. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi Párizst választottuk.
2013. szept. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi tavaly úgy mentünk Párizsba, hogy előtte útitervet készítettem arról, hogy miket, milyen sorrendben akarunk meglátogatni.

Kinéztem egy parkolót a Rue de Babylone-on, majd onnan sétával tettük meg a következő körutat:

-Invalidusok dómja

-Eiffel-torony

-Diadalív, majd onnan a Champs Elysées-en lesétálva:

-Petit és Grand Palais

-Concorde téren át ->

-Tuileriák kertje, azon végig sétálva ->

-Louvre

Itt sajnos egy hatalmas felhőszakadás szakította félbe a városnézésünket, ezért bemenekültünk egy cukrászdába, hátha kicsit később folytathatjuk az utunkat. De miután az idő mégsem javult, visszamentünk a parkolóházba...

A kimaradt látnivalók pedig a következők lettek volna:

-Notre Dame

-Sorbonne

-Pantheon

-Luxemburgi kert



A rossz idő ellenére is fantasztikus élmény volt, telis-tele látnivalókkal!

Remélem, idén bepótolhatjuk az elmaradottakat! :)


1. válaszoló vagyok

2013. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem olyan régen Londonba költöztem, és vagy 2 hete voltam Párizsban is.


Párizs nekem kicsit olyan, mint egy szegény Bécs. Koszos, rengeteg a bevándorló. Persze vannak látnivalók, meg minden, de nem voltam elájulva. A kaják nagyon jók voltak.


Londont viszont nagyon szeretem. Persze biztosan azért más, mert itt élek, és nem csak a turista látványosságokat láttam. Zöldövezetben lakom, friss levegő, remek tömegközlekedés, rengeteg park és zöld terület. Nekem abszolút nyerő London. És persze itt is vannak látnivalók.

2013. szept. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A 2. válaszolónak:

Nem tudom Párizs milyen koszos, de én voltam Londonban nyaraláshoz képest viszonylag hosszú ideig, és azt kell mondjam, kosz az egyáltalán nem volt jellemző. Nagyon tiszták az utcák, ha szemét van az úton az is csak azért mert a helye turisták eldobálnak mindent (mert kevés a kuka a robbantgatások miatt).

És bevándorló az inkább arab meg közelkeleti, esetleg afrikai, elég sok ott a fekete, de szerintem ez nem ront nagyon sokat magán a városon, hiszen ha megnézed, akkor minden nyugati fejlett országban rengeteg a bevándorló. Persze ez nem jó, de el kell fogadni, az egyetlenek akik emiatt pampoghatnak azok az angolok, és nem mi. :D


Én egyébként imádom Londont. Van egy hangulata, és meg kell hogy mondjam, totál más volt mint ahogy elképzeltem, vagy ahogy a filmekben láttam. Bár lehet hogy ez azért volt, mert nem a turistás oldalát láttam (szerencsére). :)

2013. szept. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!