Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Magyar vagy japán állampolgárk...

Magyar vagy japán állampolgárként könnyebb Amerikában vagy Ausztráliában letelepedni?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok, ha lemondanék róla, akkor kérvényezhetném a japánt. Japánban viszont nem szeretnék huzamosabb ideig élni, félig gaijin nőként másodrangú polgárnak érzem magam, túl jó munkát sem kapnék, az életvitel is nekem túl más a nyugathoz képest.

Ausztráliában élnek rokonaim, Amerikában néhány barátom, mindkét helyen elég nehéz letelepedési engedélyt kapni, ha más ország állampolgáraként próbálkozom van valami különbség? Vagy inkább végezzek el egy kint keresett szakmát? Amerikában keresett a diplomám, sok évfolyamtársam járt kint.


2013. okt. 14. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
De jó neked. :D Nem hiszem hogy sokan lennének ebben a helyzetben, így hivatalos oldalon kell utánajárnod.
2013. okt. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Japán viszont nem ad állampolgárságot.

Ez nem úgy megy hogy lemondok róla, azt jön a következő.


Erősen hiányosak az ismereteid ezzel kapcsolatban.


[link] Itt minden információ megtalálható.


Keresett szakma?:)


Ausztrália minden esetben előnyben részesíti a saját vagy az újzélandi állampolgárokat munkavállalásnál...


Milyen keresett szakmára gondolsz?


Mert kőművestől az agysebészig mindent "képeznek" ott.

2013. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

20 éves koromig kettős magyar-japán állampolgár voltam, felnőtteknek viszont már nincs lehetőség a dupla állampolgárságra így válaszút elé állítottak, én pedig mivel itt jártam egyetemre, a magyart választottam.

Nem 15 éves animefan vagyok :)

Köszi a linket, átbogarászom, annyit már találtam, hogy pontrendszer van, MA diplomára sokat adnak (a keresett szakmákra még több), fontos a nyelvtudás és előny a kint elő rokon, az pedig van magyar és japán is - általában viszonylag sok japán el Ausztráliában.

2013. okt. 14. 13:40
 4/4 anonim ***** válasza:
mivel lány vagy, van egy lehetőséged, hogy bekerülj Amerikába. Egy fiú ismerősöddel házasodj össze, állampolgárságot automatikusan nem kapod meg de zöld kártyát kapsz, ami már nagy előrelépés.
2013. okt. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!