Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egyénileg szervezett utazáshoz...

Egyénileg szervezett utazáshoz mikre figyeljek oda?

Figyelt kérdés
Idáig mindig szervezett utazásokkal mentünk nyaralni,de jövőre megpróbálkoznánk az egyéni szervezéssel.Görögország Rodosz lenne a cél.Tudom,hogy kell repjegy,transzfer,vagy helyi buszjárat és szállás.Mi kell még?Illetve transzfert hol tudok a reptérről intézni a szállodáig,illetve hazafelé a szállodától a reptérig?Itthon érdemes ezt már előre,vagy majd ott ahogy megérkezünk leintünk egyet?Hogy működik?A szervezettnél vártak ránk a kitelepített idegenvezetők,és az előre kifizetett transzferrel mentünk a szállásra.Az egyéni szervezésnél hogy működik?

2013. nov. 23. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy EU-s államba igazán felesleges lenne szervezett úttal menni, mert drágább. (Persze ha Afrikába mennél háborús övezetbe, az más lenne).

Repülőjegyet foglalsz magatoknak és szállást is. Neten megnézed, hogy a rodosz reptérről hogy jutsz el a szállodába tömegközlekedéssel (a szálloda honlapján nyilván van eligazítás).

Leinthetsz egy taxit is ott, de drágább. Vagy e-mailben írhatsz a szállodának, hogy küldjenek transzfert érted, de szintén nem lesz olcsó.

2013. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem még az is olcsóbb ha taxit fogsz. Az utazási iroda sem ingyen számolja a transzfert ugye.


Arra figyelj, hogy először repjegyet vegyél és csak utána szállást. Szállás van rengeteg, repjegy csak a wizzair. Fix szallashoz nehezebb olcsó repjegyet találni és mit csinálsz ha nagyon felmegy az ár?? Ha repjegyet veszed előbb akkor legfeljebb eltolod a nyaralást egy héttel.

2013. nov. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már csak a transzfer lesz a kérdés, nézd meg a [link] oldalt, itt minden reptérre megtalálod, hogy tudsz a szomszédos városokig eljutni. Aztán tudom ajánlani a google útvonaltervezőjének buszos opcióját, ez rengeteg helyre már köpi, hogyan kell A-ból B-be közösségi közlekedéssel eljutni.

Ha ez nem menne, nézd meg a helyi busztársaság honlapján.

Ha nem akarsz buszozni, keress transzfert pl a resorthoppa oldalán.

2013. nov. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,rengeteget segítettetek!
2013. nov. 26. 22:51
 5/9 anonim ***** válasza:

"nézd meg a [link] oldalt"


És nézd meg rajta pl. Budapestre mit ír: 170 forintos jegyárat. Mikor is volt annyi, hány éve?

És akkor a taxi árakról nem is szóltam, mert az azok is irtó alacsonynak vannak írva Budapesthez - aztán jön a turista és azt hiszi átverték. Najó, igaz, taxi áremelés az "csak" idén szeptembertől volt, szóval végül is még csak 3 hónap telt el. De a 170Ft-os vonaljegy az azt mutatja, hogy évek óta nem lett frissítve, ami nem túl jó jel!


Na ha más városoknál is ennyire frissek az infók akkor azért én inkább nem hagyatkoznék csak erre az egy oldalra. :))

2013. nov. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A dolog nem erről szól, tisztelt előttem szóló. Mármint nem arról, hogy Budapesten 170 forint-e a buszjegy, vagy sem. Megmondom őszintén, budapestet sosem nézegettem.

A dolog arról szól, hogy kimész és bamba módon taxiba ülsz, vagy tisztában vagy a lehetőségeiddel.

Ilyen téren meg nem úgy kell nekilátni, jajj 400 forint a buszjegy Budapesten, hanem hogy 400 forint áll szemben a világ leglehúzósabb taxisainak iszonyú drága ajánlataival.

2013. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor te nem érted amit én írtam. Egy olyan oldal ami láthatóan ennyire elavult arra nem célszerű teljesen rábízni magát a kérdezőnek. Az elavultság jó fokmérője szerintem annak az oldalnak az ha megnézem mit ír Budapestre, amit jól ismerek.


Szóval tájékoztató jelleggel rá lehet nézni, de simán változhatott bármi. És elsősorban nem az árról van szó.

2013. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szóval bocs hogy ezt mondom de nagyon nem megy a szöveg értelmezés neked. :-(

Senki nem panaszkodott a az árra. De arra igen, hogy elavult az oldal. Évekkel!!

2013. nov. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne felejtkezz el a BBP biztosításról sem!

A legtöbb utazási iroda "árul" biztosítást így önmagában is. Amikor utazási irodában dolgoztam sokan jöttek be, csak utasbiztosítást kötni az egyénileg szervezett útjukhoz. Pár ezres tétel, de kell, soha nem lehet tudni, mi történik.

2014. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!