Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Bulgariaba szeretnek utazni,...

Bulgariaba szeretnek utazni, de hiret hallotam a Hepatita A virusnak, ami most jelen van ebben a zonaban. Mit tudsz rola? Mennyire sulyos? Es mennyi a valoszinusege, hogy augusztus kozepeig elmulik a jarvany?

Figyelt kérdés
2014. júl. 12. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Oltasd be magad, és akkor nem lesz ilyen problémád.
2014. júl. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
...és ha "szerencséd van", már itthon elkapod az oltóanyagtól...
2014. júl. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem szivesen oltatnam be magam...
2014. júl. 12. 20:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Hepatita? Nem Hepatitis A ? Ajánlott beadatni az oltást, főleg ha Hepatitis A járvány is van.
2014. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pedig az ismétlő oltással egy életre védettséget kapsz. Én beadattam, még élek...
2014. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hepatitis A, igen. De hallottam egy olyat (persze nem vagyok orsvos, nem tudom), hogy az oltasban valojaban maga a virus van, es azt adjak be az embernek, hogy kissebb adagokban szokja meg a szervezet addigra,es abban az esetben ha elkapna a valos virust. Tehat mar magatol az oltastol is elkapod a virust... Nem tudom mennyire igaz, de sok embertol hallottam mar ezt, koztunk egy orsvos is mmondta.
2014. júl. 13. 10:16
 7/12 anonim ***** válasza:

:-D Na akkor most ülj le, és még kapaszkodj is meg: MINDEGYIK védőoltás így működik.

És nem akarlak sokkolni, de a Föld meg mozog. Ok, tudom, sok ez így egy napra...

2014. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
(nem kisebb adag, hanem legyengített vírus)
2014. júl. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A hepatitis A-ban inaktív vírusok vannak, de ettől azért nem kell megijedni, a legtöbb védőoltás így működik. Én nem akarlak rábeszélni, de csak egy kis szúrás az egész, utána esetleg 2 napig fáj a kezed, de ennyi. Én is beoltattam magam (plusz még hastífusz ellen is), mikor olyan helyre utaztam, ahol akár el is kaphattam volna. És inkább az oltást vállaltam, mint egy májgyulladást.

(utána néztem, nem egy életre ad védettséget, hanem 20 évre, de mind1, az a lényeg, hogy sokáig)


Amúgy most rákerestem és Bulgáriába utazás esetén is ajánlják a hepatitis-A és a hastífusz elleni oltást. Nem kötelező, de ajánlják. Keress a lakóhelyeden oltópontot, ott biztos tudnak ezzel kapcsolatban segíteni.

2014. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Amúgy most rákerestem és Bulgáriába utazás esetén is ajánlják a hepatitis-A és a hastífusz elleni oltást"


Menjen a franc ezek után Bulgáriába!

2014. júl. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!