Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy hosszabb távú Thaiföldi...

Egy hosszabb távú Thaiföldi utazáshoz mik szükségesek? Mit készítsek elő? Milyen dolgokat intézzek el előtte?

Figyelt kérdés
bármi szóba jöhet. gondolok akár arra, hogy "hálózsák sátorozáshoz", "biztosítás", stb.

2014. szept. 23. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

mit akarsz csinálni,hol fogsz megszállni?

sok ruha nem kell.

a párás idő miatt nehezen gyógyulnak a sebek -hintőpor -bármi előfordulhat.

oltások(külügyminisztérium honlapján van ajánlott oltás lista).

2014. szept. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi az a hosszabb táv? Hova akarsz menni? Kb a biztosítás a legfontosabb, minden más csak utána. A kaján kívül (mármint az itthon megszokottra gondolok)mindent meg tudsz ott is venni. Thaiföld nem a világ vége semmi különösebb előkészület nem kell. Egy Hep A és B oltás esetleg tífusz elleni és ha olyan helyre mész akkor malária ellen valami nem jön rosszul.
2014. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oltásokat megnézem neten.

Túrázni szeretnék,utazni országon belül. Kb. 1 hónapig ott fogok lenni. Önkéntes munka is le van szervezve.

Vízum, ilyesmi? ezekről hol tudok infokat szerezni?

2014. szept. 23. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Az oltásokat a háziorvossal írasd fel és adasd be, sokat spórolsz. Ha légi úton érkezel Thaiföldre akkor 30 napig vízummentesen lehetsz az országban. Nem kell semmit intézned. Vigyél egy alap elsősegély készletet pl fájdalomcsillapító. Kint mindent meg tudsz venni recept nélkül. Thaiföld jó hely, jól fogod érezni magad.
2014. szept. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

igen, oltásoknak természetesen utánanézek s elintézem. :)

És vízum hosszabbítás hogyan lehetséges? Erről hol találok információt?

És van egy kisebb gondom. Allergia...

Gyógyszert kell szednem rá minden nap és nem tudom hogy oldjam meg. Előre beszerezzek annyit, hogy elég legyen, vagy pedig kint vegyek hasonló hatóanyagú allergiagyógyszert?


Előre is köszönöm.

2014. szept. 24. 15:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Vízum hosszabbítással kapcsolatban nézd meg: [link]


A vízum úgy volt hogy ha elhagytad Thaiföldet pl a 29 napon és pl másnap visszamentél akkor ismét kaptál 15 napot (szárazföldön 15 nap, légi úton 30 nap). Most volt valami szigorítás mert sokan így voltak Thaiföldön hónapokat, az új szabályt nem tudom. De ha ez így megy akkor nagyon ajánlom hogy menj át Kambodzsába és nézd meg Angkort, felejthetetlen élményben lesz részed. Ha már ott vagy nem szabad kihagyni.


Ha csak egyféle gyógyszer kell és nem túl sok időre vagyis évekre mész akkor szerintem 1-2 hónapi adagot vigyél magaddal, valószínű ott is lehet kapni de az ördög soha nem alszik. Én hat hónapra való doxyt vittem.

2014. szept. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszer hatóanyagát ide beírva meg tudod nézni milyen néven forgalmazzák Thaiföldön: [link]
2014. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! És a linkeket meg fogom nézni részletesen. :)

Repülőre vihetek fel bármennyi doboz gyógyszert? Itt nincs limit/korlát?

(Még sosem repültem és ezeket az infokat nem találtam meg a légitársaságok honlapján.)

2014. szept. 24. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!