Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes aliyázni Izraelbe?

Érdemes aliyázni Izraelbe?

Figyelt kérdés
Magyar-zsidó vagyok. Egy jó ideje gondolkodom már az Aliyán, viszont félek nem bírnám azt a hőséget ami ott van. + Mennyire elfogadóak Izraelben a keresztény vallásúakkal szemben? Mert félig magyar vagyok, és meg is vagyok keresztelve. Esetleg van itt olyan aki már aliyázott? Bármilyen tapasztalat/tanács jól jönne! Köszi előre is!

2014. okt. 28. 00:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%

[link]


utolso pont: 'Ehhez a törvényhez kapcsolódik, hogy ki tekintendő zsidónak: zsidónak tekintendő, aki zsidó anyától született vagy betért a zsidó vallásba, és nem híve más vallásnak.'


Tehat ha gyakorlo kereszteny vagy, a Visszateresi Torveny ertelmeben nem szamitasz zsidonak, igy nem vandorolhatsz be. Masfelol, a meleg lenne a legkisebb bajod, ha tenyleg oda vandorolnal...

2014. okt. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
nem mindegy, hogy anyai, vagy apai ágon mi vagy... De 1-nek igaza van, az időjárás a legkisebb gond.
2014. okt. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%
... és persze nem ártana eldönteni, hogy mi is vagy tulajdonképpen ? Vagy ez széljárástól függ ?
2014. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Eloszor nemj ki egy turisrautra, vagy magan-utazasra-csavargasra.

Egyebkent szerintem csak akkor leszel boldog Izraelben, ha eldontotted, hogy zsidonak erzed magad. Ha nem igy erzel, mi ertelme hazat cserelni?

"Szivet cserel, aki hazat cserel".

2014. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hali!


Én zsidónak érzem magam, ezzel nincs gond. A vallásom viszont katolikus. Különbséget tudok tenni a népem és a vallásom között. Magyar vagyok és zsidó, viszont katolikus vallású. Ennyi az egész.


Ami pedig a Hazatérési törvényt illeti, ott egy nagyszülő zsidóságát kell igazolni. Nekem pedig ez megvan, szóval jogom van hazamenni.


[link]


People eligible according to the Law of Return


Jews, (as defined by the Law), their children, grandchildren, and spouses


[link]


Egy nagyszülő szükséges tehát, ahogy mindkét link mutatja.


Kérném a továbbiakban olyanok válaszoljanak, akik már Aliyáztak, vagy arra készülnek. Vagy legalább tudják miről beszélnek, nem úgy mint az eddigiek közül néhányan.


Köszönöm!

2014. okt. 28. 11:49
 6/22 anonim ***** válasza:
40%

Kicsit se faji alapon működik az az ország...


Mintha a nürnbergi törvényekből másolták volna ki a származásra vonatkozó részt. Egymás között szabad.

2014. okt. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

Azért ne feledd, van ott a mondatnak egy további része:

"except for a person who has been a Jew and has voluntarily changed his religion." - [link] - Rights of members of family 4A. (a)


++++++++++


# 6: Nem bizony, mert zsidónak számít az is, aki betért, és joga van aliyázni, vagyis élhet a HAZATÉRÉS jogával. Akkor is, ha eredetileg woodoo vallású eszkimónak született, vagy akár ausztráliai bennszülöttnek.


Bizony, bizony, ennek semmi köze sem a fajelmélethez, mégkevésbé a nürnbergi törvényekhez. Azokban ugyanis nem volt, hogy "aki betér árjának". Arról az apróságról nem is szólva, hogy ez az egyetlen olyan izraeli törvény, mely különbséget tesz zsidó és nem zsidó között.

2014. okt. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:

Kérdező, mi az, h félig vagy magyar? Ha a magyar nemzethez tartozol, akkor teljesen magyar vagy, származástól függetlenül. Ld. az 1848-as zsidó szabadságharcos katonákat.

Ettől még alijázhatsz, és megkaphatod az izraeli áp.-ot. Akkor ahhoz a nemzethez tartozol. Amúgy nekem azt mesélték, h szinte minden légkondicionálva van, kinn persze elviselhetetlen tud lenni a meleg.

Meg nem árt, ha tudod a nyelvet, vagy legalábbis az oroszt. :-)

"Erec Cion v Jerusalajim"

2014. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Kerdezo, az elfogadas (nem meglepo mod) szinte egyenesen aranyos azzal hogy ki mennyire vallasos. Az ultraordoxok nem fognak szeretni, minel vilagibb valaki annal kevesbe erdekli mi a vallasod. Meglehetosen sok a katolikus a bevandorlok kozott, jol irtak fentebb, a sok orosz zsido mellett vagy 300 000 orosz katolikus is erkezett a Szovjetunio osszeomlasa utan.


A meleg elviseleset embere valogatja, bar en most nem elek Izraelben, en nagyon szerettem. Mondjuk ha gondod van a meleggel ne Eilatban telepedj le, Jeruzsalem huvosebb.


A nyelvet megtanulod majd mint minden aliyazo.


De ... kerdezo, figyelj csak, mennyire ismered az izraeli eletet? Nekem a San Francisco-bol elszarmazott hazineni iszonyatos frappansan ugy fogalmazott hogy "seven million jews try to outjew each other" -- ha egy problemat ketfelekeppen lehet megoldani szinte biztos hogy egy harmadik, bonyolultabb valtozat lesz a vege. Ez nem kritika, ez megfigyeles :) En igazabol emiatt dontottem vegul Kanada mellett Izrael helyett.


Utolso, ez a Hatikvah akart lenni? ארץ ציון וירושלים Annak az atirasa Eretz Tzion v'Yerushalayim

2014. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Igazad van, kilences, a Hatikva akart lenni, de annak rengeteg átiratát láttam már.
2014. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!