Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a helyzet Ukrajnában,...

Mi a helyzet Ukrajnában, mennyire necces ott a helyzet? Veszélyes oda utazni?

Figyelt kérdés
Van egy kollégám , onnan származik .. Ukrán magyar . Tervezi , higy meglátogatja a rokonait , mert tart tőle hogy be sorozzák katonának . Jelenleg mi Németországban dolgozunk , az o szülei élnek ott ... Menne látogatóba , de nem mer kockáztatni .

2015. febr. 27. 14:12
 1/8 A kérdező kommentje:
...mert tart tőle " * jav . ---> de tart tőle
2015. febr. 27. 14:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha olvasod a híreket, pontosan tudhatod, háború van. Ez azt jelenti, hogy ember öl embert.

Ettől függetlenül természetesen vannak az országnak olyan részei, amiket a háború nem ért el. Ha úgy érzed, mehetsz oda.

Csak azt nem értem, miért is?

Olvass sokat a jövőben...

2015. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hidd el tisztában vagyok vele , hogy háború van . Ha olvastad a kérdésemet levághatod , hogy nem én akarok menni , hanem a kollégám , haza látogatóba a szüleihez . Telefonon , interneten nem tudjak tartani a kapcsolatot ( nem részletezem miert ) . Olyan valakitől vártam választ , aki jobban képben van ... Hiszen hiába olvassuk a híreket , a valóságnak csak a töredéke kerül be a médiába .
2015. febr. 27. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Az nem megoldható, hogy Nyíregyházán vagy a határ magyar vagy szlovák oldalán találkozzanak?

Gondolom, ha kap/kapott behívót, akkor a kilépésnél tartózhatják fel. Nem tudja felhívni a szüleit, hogy kapott-e hivatalos levelet?

2015. febr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hol laknak a szülei? Csak mert nem mindegy, hogy Kárpátalján, vagy mondjuk Luhanszkban.
2015. febr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kettős állampolgár? Ha igen, akkor egész biztosan nem az ukrán útlevelével lépi át a határt, így talán nem eshet bántódása. Jelenleg még.

Ha viszont van behívója(akár tud róla, akár nem) mégsincs teljes biztonságban. Néhány héten belül Kárpátalján is elrendelhetik, hogy az utakon is ellenőriznek és keresik az embereket, akik úgymond kibújtak a mozgósítás alól. Mert ezt a kifejezést használják azokra is, akik az elmúlt évekhez hasonlóan az ünnepek elmúltával idén is nyakukba vették a világot, hogy megkeressék családjuknak a kenyérre valót. És ha nincs kijelentkezve az ukrán címéről, akkor behívható, függetlenül attól, hogy akár évek óta külföldön él.

Ismétlem: jelenleg nincs ellenőrzés az utakon, nem néznek a határon semmiféle listát, de ez heteken, napokon belül változhat, de az is lehet, hogy soha nem kerül rá sor. Senki nem tudja, mi lesz holnap.

2015. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én itt élek és hát azt kell mondjam,hogy rohadt szar itt a helyzet...Az árak a háromszorosára nőttek már,de a fizetés csak áll szinte..Sorozták már be ismerősömet is és most megbolondult..Az,hogy veszélyes-e ideutazni nem mondanám,kivéve ha Donbászba mész Xd
2015. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat ! Tényleg hasznosak !
2015. febr. 28. 05:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!