Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Lengyelországba egyéni vagy...

Lengyelországba egyéni vagy körutazással éri meg kimenni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 29. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hova akarsz menni? Mi egyénileg voltunk, autóval, Krakkó-Zakopane, 8 napot. Szerintem egyénileg minden bejárható.
2015. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Krakkó, Wroclaw :-)
2015. márc. 29. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Krakkó, Wroclaw? Akkor meg nincs is miről beszélni, Eurolines reggel indul Pestről és 17.30-ra Wroclawban van. A visszafele jegyet meg úgy kell megvenni hogy csak a Krakkó-Budapest viszonylatra, Wroclawból Krakkóba sűrűn indulnak buszok, én a PolskiBUS-t ajánlom, az wc-s, de amúgy is csak bő 3 óra az út. Már ha nem autóval mentek :) De akkor is a városon belül nem ajánlom a kocsikázást, villamosozni érdemes mindenhová.
2015. ápr. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Én is erre gondoltam, csak az zavart meg, hogy heti kétszer van busz Wroclawból, tehát sehogy nem jött ki a megfelelő ott tartózkodás. A PolskiBus-t néztem, tényleg egyszerűnek tűnik. Ha jártasabb vagy arra, akkor lenne két kérdésem:

1. Wroclawból a fő (PKS) buszpályaudvarról indul? (vasútállomás mellett)

2. Krakkóból honnan indul a Eurolines Budapesti járata? :-)


+1 Mennyire értenek meg Angolul?

2015. ápr. 1. 09:35
 5/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Németül, angolul beszélünk, semmi baj nem volt a kommunikációval. Volt, hogy magyarul tudóval futottunk össze (Krakkó), egyből fordítottak mindent lengyelből kérés nélkül. Mi nagyon jól éreztük magunkat.
2015. ápr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4:

1. Igen, a buszpályaudvarról/-ra megy/jön minden járat, viszont a PolskiBus-nak saját jegyirodája van a wroclawi pályaudvaron, tehát nem a fő pénztárban kell venni a jegyet rá (a buszon nem lehet). Annyit még jó ha tudsz hogy most elég tré kinézete van a környéknek, mert az új buszpályudvart éppen átépítik április 8-tól, lehet hogy a kitáblázottság hagy majd némi kívánnivalót maga után.

2. Krakkóban már pont befejezték a pályaudvarok építését/felújítását :), úgyhogy az Eurolines a szokásos helyéről (a felső szintről, a váró mellől) indul.

3. Az angol nagyon elterjedt mára, rengeteg is a külföldi turista, nyugodtan lehet próbálkozni vele.

2015. ápr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-)

Június végére tervezem az utazást. Remélem azért eligazodok majd a pályaudvaron!

Krakkóban pedig onnan indul a Eurolines, ahova a PolskiBus visz, igaz?

2015. ápr. 2. 10:57
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Igen, Krakkóban is csak egy távolsági buszpályaudvar van. Csak Varsóban van többpályaudvaros rendszer.
2015. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!