Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti hogyan fizetnétek bele a...

TomHuan kérdése:

Ti hogyan fizetnétek bele a benzinpénzbe, ha egy régi barát hazavinne a kocsijával? Mondjuk 200 km. (Teljesen útba esne neki ahol lakom és elém sem kellett jönni, én mentem oda. )

Figyelt kérdés

2015. ápr. 8. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Kb annyit adj neki mint ami az útiköltséged lett volna a busszal, vonattal.
2015. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Én kifizetném a benzinköltség kb negyedét.
2015. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én felajánlanám, hogy a felét kifizetem.

Viszont ha amúgy is arra megy, akkor szerintem ilyenért nem nagyon illik pénzt elfogadni egy baráttól, feltéve ha alkalmi dologról van szó. Ha rendszeresen jártok így valahova, akkor kérdezd meg, hogy mennyit adjál bele.

2015. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is haza szokott vinni egy barátom, szintén útba esik. Pénzt nem fogad el, de mindig viszek valamit. Általában házi készítésű sütit. :)
2015. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerunk se teged, se a baratodat. Mindenkepp tole kerdezd meg.

Ha megkerdezed, akkor latni fogja, hogy a szandek megvan benned, es vagy megmondja, hogy fizess, vagy ne, vagy hozz egy csokit, akarmi.

Szerintem igy elkerulhetsz mindenfele kellemetlenseget, mert lehet hgy cukros es a sutinek nem fog orulni, vagy lehet hogy most epp szukosen van, es jol fog jonni az extra penz, ne mi talalgassunk itt vakon, inkabb kommunikalj vele!

2015. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg. De nyilván, ha rászorul, akkor illik kifizetni a vonatjegyed árát. Ha nem szorul rá, akkor nem kell. De ezt fogja mondani.
2015. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pontosítok: nem szorul anyagi támogatásra, én és a párom jóvoltából került egy jó munkahelyre. Rengeteget segítettünk neki, lakásfelújításban, leadandókban, szakmai tanácsokban... (Ő nem segített nekünk) 180 km útért kapott 5000 Ft-ot két emberre. Visszaút 130 km -re kér még 4000-et. (Odafele 4-en ültünk a kocsiban, visszafele 5-en) 5000 Ft-ot érzek korrektnek. Számolásból is ez jött ki. Ő roppant anyagias, most kezdjük csak kiismerni igazán.
2015. ápr. 9. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:
180 km-re kb 5000 Ft a benzin egy átlagos autónál, tehát te fizetted az egész útiköltséget. Ha nagyon anyagias, akkor kérje el a rátok eső részt, de ennél többet elkérni egy baráttól bunkóság. Főleg ha még segítettek is neki.
2015. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mahjong válasza:
Nálunk barátok között ez úgy szokott működni, hogy az utazás végén megkérdezzük, mennyivel tartozunk. Miután mindig alkalmi utakról van szó ilyenkor, ezért általában "Semmivel sem" a válasz. Ezek után természetesen a barát vendég egy sörre/sütire/hambira a legközelebbi találkozásnál.
2015. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!