Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Barátommal most megyünk...

Barátommal most megyünk először kettesben nyaralni a Balatonra és nem vagyunk sajnos tisztában a költekezéssel. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
5 napra (4 éjszaka) megyünk egy apartmanba és ahhoz, hogy munden nap jóllakjunk és 1-1 dolgot vásároljunk, ahhoz mennyi pénzre lenne szükségünk? Gondolok itt fagyira, főzéshez alapanyagokra, innivalóra és a többi élelmiszerre, ami szükséges a mindennapokhoz... előre is köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 9. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát, ha a boltban vásároltok, és azt főzitek meg, akkor kb ugyanannyiba kerül, mint ahol laktok. A tesco mindenhol olcsó.


A balcsin a kajáldák, éttermek azok amik, mondjuk drágák. De nem feltétlenül drágábbak, mint Pesten. Ha kimész a palatinuszra, és ott ebédelsz, nem lesz olcsóbb, mint a balcsin.


Van egy úgynevezett Big Mac index, ami azt mutatja, hogy az egyes országokban mekkora a jólét (mondjuk). És azt számolja, hogy az egyes országokban mennyit kell dolgozni egy Big Mac-ért. Nem véletlenül veszi alapul a Big Macet, a meki minden országban nagyjából egy áron ugyanazt árulja. Vannak persze minimális árfolyam különbözetből adódó eltérések, de a lényeg a lényeg: a meki ugyanannyiba fog kerülni, mint ahol ti laktok. Innen már ki tudod számolni, hogy mennyiből laktok jól.


Én egyébként nyaralás alatt nem főznék. Kint lesztek a parton, úgyis kell kint ebédelni. Egy büfés bódéban 1000-1500 forintból meg tudtok kajálni fejenként. Ha étterembe mentek, azt nem részletezem, mert az bármennyi lehet.


Ha én mennék a Balatonra, akkor napi 5ezret számolnék a kajára, meg fagyira magamnak. De persze ha vacsira akarnék menni étterembe, akkor többet.

2015. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm gyors válaszod, ettől még várom a többi véleményt/tippet.
2015. jún. 9. 20:09
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
A Balaton már biztos?Mármint már biztos,hogy oda mentek? Mert annyi pénzből amennyit ott elköltenétek simán kijönne egy Albán,Bulgár,Román tengerpart is :) persze ha még fiatalok vagytok akkor megértem:) na de hogy válaszoljak is a kérdésre:szerintem napi 2000 ft/személy ha minden nap fagyi,kajálda,étterem,esetleg 1 sör a pasidnak vagy akármi:) természetesen olcsóbban is ki lehet jönni ha a Tescoban vagy akármilyen más üzletben vásároltok és minden nap főztök magatoknak,így nagyon olcsón is ki lehet jönni :) vann már napi menü is a legtöbb étteremben ez olyan 700 tól 1500ig terjed,egy ilyennel szerintem el lehet lenni estig :)
2015. jún. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ucsó, csak a kérdező nem csak az ebédet kérdezte. Valóban, egy ebéd menü 1000-1500. Egy jégkrém 500, és egy sör 500. Tehát csak az ebéd kör 2000-2500. Reggeli, és a vacsi még fasorban sincs.


Én sokszor tapasztaltam már azt magam körül, hogy az embereknek irreális elvárásaik vannak, aztán meg egész nyaralás alatt csak elégedetlenkednek.. Igen, készülj fel, drága lesz. És ne lepődj meg, ha a sült hekk darabja 2200 ft. A Balaton az egyik legdrágább hely, ahol valaha jártam. Pedig sok országban megfordultam már.

2015. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Reggelit vehettek valamelyik boltban és üdítőt vagy ásványvizet ( sört :=) is vihettek a strandra hűtőtáskában , sokan ezt csinálják sőt még szendvicseket , gyümölcsöt is pakolnak és ezek nagyjából ugyanannyiba kerülnek mindenhol az országban . Egy gombóc fagyi 200, hot-dog 4-500 , pizza 1200-1500 Ft üdítők 350-500. A strandbelépők kb1500 Ft. 2 főre naponta. Étterem minimum 6000 Ft./ 2 fő egy fogással és egy itallal számolva. A külföldi nyaralás akkor lenne olcsóbb, ha 0 Ft-al lenne az több az útiköltségetek.
2015. jún. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
A Balatonnál drágább a Meki mint máshol (nem sokkal, de drágább).
2015. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Strandbelépő nagy általánosságban csak az északi parton van, a délin nincs.
2015. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy segítettetek :)
2015. jún. 11. 06:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Három árat írok (balatoni vagyok):


Egy gombóc fagyi 500 Ft,

2 dl egyszerű koktél 1500-2000 Ft,

Egy maréknyi sült krumpli: 650 Ft.

2015. jún. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális:

60-65 ezerből már ki lehet jönni ennyi napra kettőtöknek. Persze az attól is függ, hogy az ország melyik részén laktok és mennyit utaztok. Ehhez egy olcsó apartman is kell (max. 3000Ft/fő/éj). Ha van rá lehetőség, akkor egy környékbeli étteremből ebédet és vacsorát is rendelhettek magatoknak akár elfogadható áron is minden napra. A reggelihez valót otthon is meg tudjátok venni, meg mindazt az ételt, italt, amit a főétkezések között elnassoltok. Nincs minden balatoni település közelében Tesco vagy olcsó élelmiszeráruház, ezért célszerű mindent otthon megvennetek sokkal olcsóbban. A strandon ennyi pénzből persze nem nagyon fogtok dőzsölni, néha-néha megengedhettek magatoknak lángost vagy hekket, vagy amit akartok. Étteremről álmodni sem lehet, de ahogy hallottam, sok helyen pocsék az étel, mert munkaerőhiány van, a legjobb szakácsok leléptek külföldre, és jobbára csak tapasztalatlanok, kezdők vannak. Kicsit spórolni, az igényeket lejjebb adni, de így is lehet jó a nyaralásotok.

2015. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!