Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan költözhetnék ki Amerikába?

Hogyan költözhetnék ki Amerikába?

Figyelt kérdés

Már egészen kicsi korom óta érdekel Amerika. Imádom az ottani városokat, a rendszert, az ünnepeket és a hangulatát (persze ugye ezek államonként eltérőek). Most egy 15 éves lány vagyok, és ott szeretnék elkezdeni dolgozni, családot alapítani stb... Nem éppen Hollywoodba vagy Miamibe szeretnék költözni, sokkal inkább el tudnám képzelni magam egy kertvárosban, egy nagyobb város mellett. (érte ezt úgy, hogy 2-3 órányira azért legyen egy nagyobb város, ahol lehet ügyeket intézni stb...) Pl. Arizona nagyon szép, Missouri, Texas... Nemrég rá is találtam egy lányra, a neve Klaudia, és videókat készít magyarul. Ő is Amerikában él kint, rövidebben a története, hogy ki ment Au Pairnek (Az Au Pair egy olyan "bébiszitter" aki a családdal együtt lakik, tanulja a nyelvet, vigyáz a gyerekekre, néha főz és segít a takarításban)majd kint megtalálta a szerelmét és összeházasodtak, beköltöztek egy szép házba, mostmár kiskutyáik is vannak stb... Az Au Pairkedés pedig engem is érdekelne, hogy csak belekóstolhassak a kinti életbe, ugyanis imádom a gyerekeket, tudok már most főzni is és szerintem remek lehetőség lenne, önállóságot, nyelvet tanulnék, új embereket ismernék meg és új élményekkel gazdagodhatnék.


Tudnátok adni ötleteket, hogy hogyan juthatnék ki

Amerikába, majd suli után (ugye arra gondoltam, hogy egyetemből, amikor már bent vagyok, halasztok egy évet és úgy jövök ki Au Pairnek), milyen ott az élet, ha valaki volt esetleg Au Pair, milyen annak lenni, és, hogy reális-e az álmom? Meg lehet valósítani? Egyébként jeles tanuló vagyok, egy négyesem volt év végén, tanulással nincs gond.



2015. júl. 1. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Legálisan csak zöld kártyával maradhatsz kint hosszabb ideig.Ezt kb. lehetetlen megszerezni hacsak nemvagy országszinten kimagaslóan jó valamiben.Másik módja hogy hozzámész egy amerikai állampolgarhoz aztán x év házasság után automatikusan kapsz zöld kártyát.
2015. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

> reális-e az álmom?


Nem. A legtöbb mai amerikai gyerekre, főleg ott ahol Au Pairre van pénz, az "entitled brat" az egyetlen jó kifejezés (nem tudom, hogy fordítsam magyarra, az elkényeztett nem jó szó erre). Az hogy új embereket ismerj meg, az erősen kérdéses megintcsak -- hol lesz arra időd és pénzed, hogy bárhová eljárkálj? Hogyne, van olyan család ami ilyesmiben segítőkész de messze nem mind.


Aztán olyan embert találni aki majd eltart mindkettőtöket ez egyre inkább a Maid in Manhattan vagy hasonló film sztorijára emlékeztet. Tessék [link] egy szép kis statisztika az amerikai valóságról -- minden hetedik amerikainak nem biztosított a napi betevő falatja. Nem éppen Hollywood, mi?

2015. júl. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ps. Tessék tanulni, Erasmus-szal kimenni külföldi egyetemre az EU-ban és kint maradni. A kiskutyákra ráérsz gondolni tíz év múlva.
2015. júl. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Látod? Ezért rossz a GYIK-en ilyen helyzetékkel kapcsolatban tanácsot kérni, mindig negatívat kapsz (tisztelet a kivételnek).
2015. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Lett valami a dologból?
2019. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!