Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliai magyarok! Mennyire...

Angliai magyarok! Mennyire bonyolult kiköltözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy nektek, hogyan ment a dolog? Gördülékeny vagy inkább lassabb folyamat? Megbántátok, hogy kimentetek így utólag? Illetve az állampolgárság is érdekelne, azt úgy tudom, hogy 5+1 év folyamatos kint lét.


Nagy álmom, hogy ott éljek. Már évek óta erről álmodozok. Olvastam, hogy az informatikát előnyben részesítik de amúgy pedig marad a mosogatás és egyéb.

Pénzügyi diplomám lesz, ezzel ott mennyire lehet érvényesülni?


Köszönöm a válaszokat! :)



2015. aug. 7. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha van kint ismerős akkor könnyebb, esetleg nála tudsz lakni az első pár napban/héten akkor még könnyebb.

Mi anno ismerős nélkül indultunk, így sem túl bonyolult.


Lefoglalod a repjegyet és neten egy hostelt ahol az első pár napot töltöd. Kirepülsz, majd elkezdesz szobát keresni, erre van egy rakás FB csoport, vagy helyi platform, hírdetés. Ha a szobát előre lefoglalod akkor a hostel nem lényeg, én jobban szeretem élőben látni hová költözök be és így nem fordul elő hogy az utolsó pillanatban kiadják a kinézett szállást az orrod elő.


Nálam az egész 3 napot vett igénybe.


Nekem utólag nagy csalódás volt UK (London), 3 évet éltem kint, alig vártam hogy elköltözzek. Általában egyébként vidék sokkal jobban bejön az embereknek mint London, ha valaki azzal vág neki hogy mosogatni fog akkor bizony keserves élet vár rá, Londonban meg főleg.

2015. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Nekem sem London a cél hanem egy kisváros. :) Nem azzal szeretnék majd neki vágni, hogy mosogatni fogok, azért kérdeztem mennyire keresett az a szakma amivel én kimennék majd. :)
2015. aug. 7. 12:17
 3/11 anonim ***** válasza:

A pénzügyi diploma (kinti) tapasztalat nélkül nem sokat ér, azaz kint sokkal inkább a tapasztalatot nézik mint a végzettséget. Az egy szép álom hogy kimegy valaki friss diplomával és a jobbnál jobb állások közt válogat a szakmájában.

Én vendéglátóztam, ez a végzettségem, rengeteg magyar diplomással dolgoztam együtt, volt nem kevés aki minimálbérért mosogatott és vegetált egy tömegszálláson.

2015. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha minden jól megy utolsó évemet főiskolásként ott töltöm és ott fogok tanulni.


Gondoltam, hogy nem sokat fog érni, ezért nem is kergetek álmokat, hogy majd kimegyek és ilyen pozíció, olyan pozíció.

2015. aug. 7. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért az IT és a mosogatás között bőven van más munkalehetőség is. Bár az tény, hogy az itt élő magyarok nagyon nagy része minimálbért keres.


A kijutásban semmi nehézség nincsen, felülsz egy repülőre és kijössz, hozol magaddal cca. 1-2 hónapra elegendő kezdőtőkét.


Pénzügyi diploma nem rossz, lehet vele munkát találni, de érdemes itt elvégezni valamilyen továbbképzést, hogy rendesen fizető munkát kapj. Tapasztalatot mindenképp szerezz előtte otthon, mert anélkül nehéz.

2015. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pénzügyesként ne kisvárosban gondolkodj. Ha nem is London, de valamelyik nagyvárosban jóval nagyobb eséllyel találhatsz pénzügyi állást, mint egy kisvárosban. Sokan annyira tartanak Londontól hogy belevágnak egy tényleg kisvárosba, ahol aztán semmi nincs, nemhogy munka. Pláne északon. 200 ezres lakosú városokkal már érdemes foglalkozni, az alattiakkal nem nagyon. Jó választás lehet pl. Reading, Milton Keynes, Derby, Northampton, Nottingham, Bristol.
2015. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) Londont úgy értettem, hogy nem ott szeretnék élni, de nem félek tőle. :) Köszi mindenkinek a válaszokat!
2015. aug. 7. 12:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Èrtem mire gondoltál. Pénzügy, IT két olyan terület melyben Londonban ès környèkén több az esèly mint máshol. London legnagyobb hàtránya hogy drága a lakhatàs. 2500 nettót kerestem Londonban, ebből 1400 volt egy garzonlakàs. Most Readingben vagyok, 2400 nettó a bèrem, 2 szobàs lakàst bèrlek 15 percre a munkahelyemtől mindennel együtt 910-èrt. Anglia közel sem csak London, de kezdeni ott érdemes szerintem. Vidéken lehet megismerni az igazi Angliát ès lehet valóban minősègi életet élni.
2015. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi egy mini (szó szerint) garzont béreltünk havi 950-ért, ami első ránézésre még jó állapotban is volt, de aztán nagyon durván elkezdett vizesedni az egyik fal, jött a penész, kergettem az egereket(!), aztán egy szép napon feltört a szennyvíz is a zuhany lefolyóból.

Akkor már csak pár hét volt a kiköltözésig, gondolhatjátok hogy mennyire vártam. :)

2015. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jelenleg a szakács nyári gyakorlatomat töltöm itthon egy szállodában, de van egy munkatársam, akimár élt kint egy évet. Most 17 éves a lány, és egy szakiskolába jár, középfokon bezél angolul. 16 évesen volt kint, és fel is vették dolgozni egy étterembe szakácsként. Kérdezte, hogy de nem kell valami papír vagy valami, mert hogy érettségit e fog kapni, és jelenleg is éppen csak tanuló. Sőt, akkor még a nyelvet is csak alapfokon beszélte. Erre a főnöke válasza ez volt: En gem nem a papírok érdekelnek, hanem az,, hogy mit tudsz. A különbség a két ország között... Szülei 3 éve élnek kint, anyuja egyáltalán nem beszél angolul (csak pár mondatot, mert elvileg nagyon nincs nyelvérzéke), és mégis van munkája. Azt mondjuk nem tudom, hogy élnek, de biztos jobban, mintha itt maradtak volna.
2015. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!