Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elvesztettem alig 1 hónapja...

Elvesztettem alig 1 hónapja megkapott útlevelem. Gond nélkül tudok csináltatni újat?

Figyelt kérdés

Sajnos épp rossz körülmények közt kaptam meg az útlevelem, és a magam hibája miatt nem raktam be a többi irataim közé.


Gond alatt azt értem, hogy ha pár napon belül elmegyek a polgármesteribe készíteni újat, ők tehetnek olyat, hogy bizonyos időn belül nem lehet többször készíteni útlevelet? 7500ért csináltattam 5 éveset. És most csak az útlevélre tudok koncentrálni...



2015. aug. 11. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A gond akkor van, ha a polgármesteribe mész újat csináltatni. Mivel a helyes eljárás:

- bejelenteni az elvesztést a rendőrségen

- újat csináltatni az okmányirodában.

2015. aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben! És a rendőrségen kell valamit fizetni? Vagy ha elintézem az egészet (rendőrség + polgármesteri) akkor is összesen 7500-at kell fizetnem?
2015. aug. 11. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell fizetni, jegyzőkönyvet vesznek fel. Ez ahhoz kell, hogy ha valaki megtalálja, és visszaélne vele, akkor ne téged vegyenek elő...


Az útlevél csináltatása pedig ugyanannyiba kerül, mint először is: dönthetsz, hogy ötéves vagy tízéves, és ettől függ az ára.

2015. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De még egyszer mondom, hogy NEM a Polgármesteri Hivatalba kell menni, hanem OKMÁNYIRODÁBA!!!
2015. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elveszett, de még érvényes útlevél pótlásakor kétszeres illetéket kell fizetni.
2015. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben van! Köszönöm mindenki segítségét!
2015. aug. 16. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!