Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti hogy oldjátok meg, hogy a...

Ti hogy oldjátok meg, hogy a ruhák ne gyűrödjenek a bőrönben? Van valami tipp/trükk?

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 07:33
 1/8 anonim válasza:
Gyűrődésre hajlamos ruháimat kartonlapra szoktam hajtogatni, mint ahogy az ingeket csomagolják a boltokban.
2015. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobbra hajtogatom, majd feltekerem és tekerve teszem el.
2015. szept. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem hajtom túl picire, úgy helyezem el, hogy semmi se gyűrje meg. A gyűrődősebb darabokat teszem felülre, hogy a többi ne nyomja.

Ha valami mégis összegyűrődne, akkor a legtöbb helyen van vasaló. De nekem még sose volt rá szükségem.

2015. szept. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én is feltekerem, ugy ahogyan a második irta. a japán barátnom mutatta ezt :)
2015. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Én is tekerni szoktam. :)
2015. szept. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Kedves kerdezo; Latom, mar valaki leirta ugyanezt a valaszt, en most csak megerositeskent irom ujra:

Ha azt akarod, hogy a ruhaid ne gyurodjenek ossze a borondben, akkor - peldaul egy polot -, hajtogasd ossze ugy, ahogy a szekrenybe szoktad tenni, es szepen, egyenletesen tekerd fel. Igy kapsz egy rudat, amit szep sorban lerakhatsz a borondodbe. Ezzel modszerrel szinte ketszer annyi belefer, es nem is gyurodik ossze.

Udv, Arvens

2015. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem már leírt feltekeréses módszert én is megerősíteném.

Azt még a seregnél tanultam meg a málhazsák bepakolása kapcsán.

Bár, mi nem elsősorban a gyűrődés elkerülése miatt alkalmaztuk hanem a jobb hely kihasználás miatt,

mert valóban helyet is megtakarít, több fér a bőröndbe, hátizsákba.

Én is ezt a módszert javasolom, gyorsabb és egyszerűbb mint a kartonra hajtogatás.

Arról nem beszélve, hogy a kartonra hajtogatásnak több hátránya is van.

Az egyik, hogy minden egyes gyűrődésre hajlamos ruhadarabhoz, a megfelelő méretű karton lapot ki kell vágni.

A másik, a kartonlapoknak is van térfogatuk, ebből adódóan helyet veszítesz.

A harmadik, hogy a kartonoknak is van súlyuk, ugyan elenyésző, de repülővel történő utazáskor minden gramm számít.

Nem beszélve arról, ha a karton megtörik, a ruha ugyanúgy meg fog gyűrődni.

2015. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöma válaszokat, a feltekerést kiis próbálom.
2015. szept. 6. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!