Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Úgy tudom, USA állampolgár...

Valaki.kérdező kérdése:

Úgy tudom, USA állampolgár igényelhet bevándorló vízumot a családtagjának a családegyesítés elv alapján. Milyen közeli rokonnak kell lennie, hogy ezt megtehesse? Apukám unokatestvére igényelhetne nekem?

Figyelt kérdés
2015. szept. 26. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom csak közeli hozzátartozók esetén lehetséges ez. Persze távoli rokonoknál sincs kizárva, de úgy tudom az már picit bonyolultabb.


Én haverom nagybátyja kint él az államokban már évtizedek óta, és még igényelhetett neki ilyen vízumot, de ennél távoli rokonoknál már nem lehetséges. Ha mondjuk valaki a szüleit, testvéreit, a nem ott született gyerekét szeretné magához oda telepíteni akkor azt megteheti és úgy azzal a gyerekének az édesanyja vagy aki a hivatalos gondviselője az is mehet.

2015. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyenesági rokon.
2015. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagynéni, nagybácsi már távoli. Már apukád testvérének se lenne esélye.
2015. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Apukad unokatestvere tul tavoli rokon. Csalad egyesites a legkozelebbi rokonra vonatkozik : hazastars, gyerek, szulo, testver.

Meg a te sajad unokatestvered is keves lenne, ugy hogy mas utat kell keresni.

2015. szept. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. szept. 27. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!