Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Te melyiket választanád a 3...

Te melyiket választanád a 3 közül?

Figyelt kérdés
Budapest, Sopron vagy Bécs. (Fejtsd ki, hogy miért:3) Lakhatás szempontjából, hol élnél szívesebben, szerinted melyik a jobb és miért.

2015. okt. 26. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom helyen éltem/élek. Bp-n születtem, majd Sopron, majd néhány év vissza Bp és most Bécs 1.5 éve.

Véleményem szerint mind 3 hely élhető, Bp esetén azért nem mindegy melyik kerület.

Nekem Sopron az igazi otthon, ezért elfogult vagyok, rengeteg lehetőséget rejt a város és egy igazi gyöngyszem, tele történelemmel. Közel Ausztria (munka), közel az osztrák hegyek és a Fertő-tó is, rengeteg szabadidős tevékenységre van lehetőség.

Nem olyan zsúfolt és nyüzsgő mint egy nagyvàros, nekem ez is tetszik.

Negatívum viszont hogy lassan csak osztrák munkahellyel megfizethetőek az albérletek, ingatlanok, nem egy olcsó hely, viszont ez távol tartja valamennyire az alja közeget.


Bécset is szeretem, a városban megvan minden ami kell, igazi főváros, mégsem egy zsúfolt metropolisz mint sok más EU nagyváros. Sok program, jó és olcsó tömegközlekedés, viszonylag alacsony bérleti díjak, szintén rengeteg szabadidős tevékenység. Nem hiába lett Bécs zsínorban a világ legélhetőbb városa. Sokan ingáznak Sopronból is, szerintem már nem éri meg, tekintve a Soproni bérleti díjakat, valamint az útiköltséget és a napi 2 órás utat oda-vissza. Ez heti 5x2=10óra, ami egy extra napnak megfelel a munkahelyen.

Ha sorrendet kéne állítani akkor 1.Bécs, kicsivel lemaradva Sopron, majd Bp. Persze ez az én véleményem, lehet másnak mások a szempontjai.

2015. okt. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A lakhatàs egyébként mindig pénztárca kérdése, az meg munkahelyé, esetleg vállalkozásé.

Ismerek olyat aki Bécsben is csak tömegszàllàst tud megfizetni és olyat is aki Soronban

2015. okt. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
..hatalmas családi házban él a kertvárosban.
2015. okt. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez könnyű. Sopron, mivel a másik kettő túl nagy nekem.

Jópár évig Budapesten éltem és végig nem szerettem, habár a budai zöldövezet már nem volt olyan rossz, főleg, hogy a belvárosba kb. sosem mentem és a tömegközlekedés is kimaradt akkori életemből...

2015. okt. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:3

Digo, neked különösen köszi a kifejtős válaszért, sokat segítettél vele. Ment mindkettőtöknek a zöldi:)

2015. okt. 27. 00:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Bécs. Egyértelmű. Keress itt [link] Bécsre, 127 darab 13 vagy több pirossapkás vendéglő van. Egész Magyarországon van 40... Sopronban említenek egyet, tízzel, [link] . Márpedig enni szeretek :) Egyszer voltam a Steirereckben, a menükártyát azóta is gondosan őrzöm, kicsit drága azért még nekem is. De vannak irtó jó helyek olcsóbban. És ha nagyon olcsón akarsz jót enni, Baden és a heurigerek tömegközlekedéssel sincs egy óra. Sopronból macerásabb.


Másképpen: [link] Bécs az Európa 1, Magyarország csak Európa 2 -- tudom én hogy ez elvileg távolságokon kéne alapuljon, de mégsem úgy sikerült, hiába ugyanannyi idő Bécs (9:07), Róma (9:19) és Budapest (9:23) Torontóból mégiscsak Budapest lett Európa 2, ki tudja miért...

2015. okt. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Bécs...
2015. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Igazából nagyon nehéz a kérdés..

mindegyik városban voltam már.

Budapesten szivesen laknék magyar vidéki lakóként kivéve némely nem annyira szép külső kerületekben.. igazából a város ha csak Magyar településeket vesszük figyelembe talán a legélhetőbb... talán Győr-Moson-Sopron megyei nagyvárosok győzhetik le ebben a kérdésben hogy melyik az élhetőbb hely...

szép a belváros.. nem a legtisztább de nagyrészt tiszta...éjszaaka is van élet ami jó is meg rossz is..

viszont nagyon drága.. a mi kis fővárosunkban igazán elszánt ingatlan árak vannak XD amik nem éppen az átlag magyar pénztárcájához van mérve.

szóval ebben a kis mondókámban 3 pozitív és 3 negatív pontott tudtam elmondani a városról...szóval nagyon jó város de egy kicsit kell még fejlődnie...

Bécs...

Sokkal tisztább a város..összességében valamivel több felújított épület van mint Bp-n.

Ott is nagyon drága a ház illetve a lakás és úgy tudom hogy még drágább is...

Hát a tömegközlekedés sokkal jobb!!

Láttam több bevándorlót is akik a drága jó közel keletről érkeztek.. így hát ez nagy kockázat a városban éléshez...

az autós közlekedés is jobb valamivel.. a forgalom kicsit jobban halad...csak a csúcsidőben van dugó vagy hogyha történik valamilyen baleset..

viszont szerintem a történelmi régi épületek nem annyira szépek mint Budapesten.. hiába hogy fel vannak újítva...

szoval Bécsnek 4 pozitív és 3 negatív pontot adok


Sopron..

Nagyon szép Sopron... nekem az esős időjárása is bejön ez lehet negatív vagy pozitív dolog is de nekem pozitív.. ugye nem él ott annyi ember mint a fővárosokban igyhát ez előny..

közel van Ausztria...

Sok itt is a turista.. ez negatívum

szép az óváros

jó a hangulat

a fagyi szörnyű ott XD ez csak vicces érv

itt is újítják fel a sétányokat meg minden.. igazából Sopron nem annyira érdekes legfeljebb jó a sör XD

illetve drágák az ingatlanok itt is

De amugy jó város..

4 pozitív és 3 negatív pont..

mondjuk ha azt kell mondanom hogy melyik a legérdekesebb legizgibb város az Bp!!


Lakhatási célból szerintem mindegyik katasztrofális..

de megélhetés szempontjából Sopron talán a legjobb de csak azért mert Ausztria szájába van.. Bécs azért rossz mert az még drágább mint Sopron... tök logikus... a fizetésed magas , nyugati.. míg a költségeid pedig keletiek.. valamivel olcsóbbak...

2017. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sopron

Budapest nekem nem tetszik. Túl zsúfolt, koszos stb.

Sopron szép város, pont jó a mérete, munkavállalás szempontjából is jó, át lehet menni Ausztriába dolgozni.

Bécs meg megint csak egy túl nagy város mint Budapest.

2019. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!