Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova érdemes (és nem lehetetle...

Hova érdemes (és nem lehetetlen) kiköltözni?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy jó legyen a megélhetés (mondjuk ez kinek nem fontos?), de az sem hátrány, ha jó az időjárás és szép a hely. És egy kikötésem van: NE német nyelvterület legyen.

A magyar mellett angolul beszélek, illetve spanyolul tanulok.

Természetesen Anglia volt az első ötletem, nagyon sokáig gondolkoztam, hogy odaköltözök, hiszen közel van, beszélek angolul, és jó a fizetés. Viszont gyűlölöm az ottani időjárást, illetve nem is vonz annyira az ország. Aztán gondolkodtam még Máltán is, miután a főnököm mesélt róla valamit. Szép hely, a fizu jobb az itteninél, de azt írják, hogy meggazdagodni nem lehet azért ott. Amerikába nagyon szívesen mennék, de oda kb lehetetlen odaköltözni (bár a főnököm egy amerikai magyarról is mesélt egy "sikersztorit"), Ausztrália szintúgy. Életem szigetszerelmére is gondoltam, de egyrészt nagyon drága, másrészt Új-Zélandhoz tartozik, ahova megintcsak nem igazán lehet odaköltözni. Ja és munkát se hiszem, hogy könnyen találnék, mivel nagyon pici hely. Gondoltam még Spanyolországra és Olaszra is (utóbbi a legkedvencebb országom, nagyon imádom, mindent szeretek benne), de nem sokkal jobb az életszínvonal, mint itt. Sőt, Olaszban nagyon nehéz elhelyezkedni is. Kanadába nem is tudom, hogy ki lehet-e költözni. Elvégre az Amerika, de nem az USA. Fogalmam sincs. Dél-Amerika vagy Dél-Kelet Ázsia is megfordult a fejemben, és bár gyönyörű hely mindkettő, munkára nem épp a legalkalmasabbak.


van valakinek valami ötlete? A nyelv nem akadály, a német kivételével megtanulok bármilyen nyelvet.



2016. febr. 16. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Delkelet Azsiaban szerintem az angollal siman talalhatsz munkat, raadasul jo vegzettseggel valoszinuleg olyat is, ami eleg jol fizet. Mondjuk orszagfuggo, de Dél Korea vagy Szingapur gazdasaga példaul elegge felszallo agban van. Igaz, a munkamoral eleg durva, maganelet nem nagyon van mellette.

Francia nyelvteruletet nem igazan javaslom nyelvtudas nelkul, mert erre nagyon haklisak, es anelkul sajnos nincs sok eselye hogy valami jol kereso allast le tudj akasztani. Talan valami multinal, kulfoldrol palyazva...

Maltan el egy ismerosom, o szereti, de vannak nehezsegek amit nem egyszeru megszokni. Bar az angollal el tud boldogulni.

Olaszorszag / Spanyolorszag gazdasagi szempontbol most tenyleg nem egyszeru.

USA egy jo diplomaval osszejohet, de talalnod kell egy ceget ki segit a zoldkartyat meg a kikoltozest intezni. Kanada nekunk magyaroknak mostanaban nehezebb, mint az USA, de ha az angol idojarast nem szereted, akkor mit szolnal egy olyan orszaghoz, ahol oktobertol majusig nulla fok alatt van a homerseklet es havazik? Engem ez tart vissza attol az orszagtol, kulonben mar odakoltoztem volna, mert sokan mondjak hogy mennyire jo hely, foleg Quebec.

2016. febr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!