Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri nyáron...

Momsengirl666 kérdése:

Szerintetek megéri nyáron (július-augusztus) elmenni a Maldív szigetekre? Olyankor ténylwg mindennap esik? Lehet fürödni a tengerben?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 25. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel az egyenlitotol eszakra van a tropuson, igen, ott julius-augusztus az esos evszak.

De az ottani esot ne ugy kepzeld el mint az otthonit. En is tropuson elek csak a deli felteken de amugy oda viszonylag kozel. A nyari eso meleg, tehat fazni nem fogtok. Ami kellemetlen ilyenkor : a nagyon paras, fulledt meleg, viszonylag keves napsutes, sok szunyog, esetleges ciklonok, nagyon draga repjegy.

Amugy kibirhato,ha nincs ciklon vagy vihar akkor a tengerben mindig tudsz furdeni.

2016. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom, azért olvass Márait, aki elég pontosan leírja, mit jelent az esős évszak.

De ha az olvasás nem szokásod, és nem is akarod meghonosítani e szép szokást a napirendedben, még mindig elgondolkodhatsz rajta, valóban nyáron akarsz menni a trópusokra, ahelyett, hogy leugranál például a Földközi-tengerhez? Szerinted jó ötlet eltapsolni egy csomó pénzt csak azért, hogy villoghass vele?

Ha jót akarsz, télen mész oda. Mint sok más sznob.

2016. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Tropus es tropus kozott is van kulonbseg, kedves utolso valaszolo. Telen pl a deli tropusokon (Mauritius, Réunion...) van esos evszak. Sot, nalunk pl most jovoget-megyeget az ev -remelhetoleg- utolso ciklonja, a Fantala, ami most szepen vegigsoporte a Seychelles es Comore-i szigeteket, illetve Madagaszkar eszaki reszet ahogy kell pedig mar aprilis vege van. Aki tolem szokta kerdezni,annak azt szoktam valaszolni, hogy koztes evszakokban erdemes leginkabb a tropusokra utazni.

Amugy az esos evszak azert kibirhato mert mi is tuleljuk valahogy de tonkre tud tenni egy nyaralast egy 4-5 napos folyamatosan omlo eso...

2016. ápr. 26. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Persze, aki megteheti, hogy elutazik a Maldív szigetekre az már rögtön sznob :D Fel kéne fogni, hogy nem mindenkinek ugyanaz a fontos az életben. Én péladául inkább vettem használt autót mint újat, nem járok el bulizni, inni mint a korombeliek, hanem inkább utazásra rakom el a pénzem, hogy minél több helyet lássak. Ha elmondom hol merre jártam, azt mondod, de jól megy nekem, meg mekkora sznob vagyok, közben meg biztos vagyok benne, hogy több mindened van, mint nekem...
2016. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A sznob nem az, aki elutazik oda, hanem akinek fogalma sincs arról, hogy mit vesz. Csak azt tudja, hogy drága.

Ilyen egyszerű.

Nem tudom, ráillik-e a kérdezőre a fenti definíció. :)

2016. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rossz időnek mindig megvan olyankor a kockázata. Én egyszer voltam 2 hetes trópusi nyaraláson szeptember elején, de szerencsém volt, mert elég sokat sütött a nap. De voltak olyan napok mikor hosszú órákon keresztül zuhogott az eső, 20-30 centi víz állt az utakon, akkor nem tudtam mit csinálni, csak feküdni a hotelben, vagy egy közeli plázában nézelődni.

Az a különös ott az esőben, hogy olyankor is 30 fok van, és sokkal melegebb eső esik.

2016. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előbb elmennék oda nyáron, mint a zsúfolt európai turista helyekre. Akárhányszor voltam olyankor mindig jó idő volt, párszor esett csak egy-egy órára, de inkább csak éjszaka. Már abszolút nem lehet adni az időjárásra, voltam január közepén is, amikor állítólag a legjobb idő van, de sokszor volt beborulva. Mivel nem főszezon, így alig voltak, bár ott a főszezon sem zsúfolt, nem úgy, mint itt.
2023. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!