Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Paralia Katerini . Busszal...

Paralia Katerini . Busszal mennenk augusztus vegen, pozitiv es negativ velemenyeket varok, hogy felkeszuljek elore . Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
2016. jún. 14. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Út: hosszú, kényelmetlen, a buszon lévő wc-t nem lehetett használni, ezért alig ettünk, ittunk, ami nem a legjobb a szervezetnek

Apartman: teljes mértékben lutri. A miénk nagyon-nagyon jó volt, tágas, nagy terasz, udvar, két fürdő. Más meg ugyanazért az árért egy kis lyukat kapott, emeleten, kis kilépővel.

Hely: pörgős, jó hangulat, sok árus, sok étterem, diszkók.

Part: sokan vannak, de nem vészes, tehát nem herigparti, de azért sok ember van. Bár ha kicsit sétálsz, akkor meg lehet találni kisebb strandokat, nyugággyal, talán egy italt kellett venni, hogy használhasd, ha jól emlékszem.

Víz: tiszta, nem mélyül hirtelen, nem hideg, de a medúzákat utálom és elég sok volt, amikor mi voltunk.

Helyben nem sok néznivaló van, viszont szerveznek kirándulásokat. Mi a Meteorákat néztük meg. Szerintem megérte.

2016. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Görögország nagyon szép, de busszal soha többé nem megyünk oda.


Hogy miért?

Mert a buszos utaknál minden arról szól, hogy minél ócsóóóbb legyen minden, és ennek van alárendelve az egész utazás. Ráadásul össze vagy zsuffolódva -esetleg- olyan alakokkal, akikkel normál esetben egy megállót sem biztos, hogy együtt utaznál.

Mivel mindenki spórolni akar, ezért rettenetes méretű, házi-kajával megpakolt családi hűtőtáskákat szuszakolnak be a busz közlekedőfolyosójába, meg nagyobbnál-nagyobb szatyrokat, tele mindenféle élelmiszerrel. (Volt aki a májkrémeken és glóbuskonzerveken kívül még hagymát és krumplit is hozott.)

Amúgy sokan, már az indulás előtt elkezdenek enni, mert az újhagyma az csak frissen jó a kalbász mellé. A buszon meg masszívan keveredik a hagymaszag a dohányosokéval és az izzadós nem mostanában fürdősökével.

Két nap oda, két nap vissza!! Ha szerencsétek van -és nem döglik le a busz, és nincsen nagy sor a határon-, akkor "csak" másfél nap. (+egy nap, amíg kihevered majd az odautat.)

Wc-zés csak a benzinkutakon, ahol már több busznyi utas is beelőzött. Az idegenvezető bemondja, hogy késésben vagyunk, ezért 15 perc múlva indulás tovább, de amikor meglátod a 100 méteres sort akkor rájössz, hogy ennyi idő alatt oda sem érsz a toaletthez, nem hogy el is végezzed az esetleges nagydolgodat.

Ilyenkor a nők többnyire megszállják a férfi wc-ket is, nem zavartatva magukat az éppen a piszuároknál dolgukat végző pasasoktól.

(Persze fordított esetben rögtön szatírt kiáltanának, és rendőrért sikoltoznának.)

Amikor mi voltunk, egy színes-szoknyás család néhány tagja is igen erősen és hangosan képviseltette magát, és mivel az idegenvezető szerette volna ép bőrrel megúszni ezt az utat is, ezért hagyta, hogy szinte végig cigányzene szóljon a buszon.

Sajnos az önfeledt görög nyaralásnak már az odaúton befellegzett, hiszen végig az járt a fejünkben, hogy ezzel a "csapattal" kell majd visszajönni is.


Talán érthető, hogy miért csak repülővel megyünk ezek után.

2016. jún. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én voltam ott busszal, de soha többé buszos.

Én szerencsére kulturált társasággal utaztam, akik éjjel csendben voltak, nem pakolták tele a közlekedő folyosót mindenféle hülyeséggel. Az út 22 óra, aludni nem tudtam egy percet sem, nagyon unalmas az út, éjjel nem látni semmit, de nappal sem nagy szám a szerb-macedón rész. 2 óránként pihenő, ahol koszos wc-ket lehet használni hosszú sorok után. Mondjuk én direkt úgy csináltam hogy alig ittam, csak 2-szer kellett wc-zni. Az ülések 1-2 óra után nagyon kényelmetlenek, elférni nem lehet normálisan. A buszos wc-t nem szabad használni.

Maga Paralia kicsit lepukkadt, a válság miatt semmi felújítás nincs, ez látszik már rajta. A part tele van bevándorlókkal akik árulják a kacatjaikat. Nem erőszakosak, de zavaró tud lenni mikor 5 percenként odajön hozzád egy.

A part jó, nyugágyakért fizetni kell egy tetszőleges italt és egész napra a tied és mindig van üres nyugágy.

Az éjszakai élet remek, bár tömegnyomor van a főutcán.

Olcsó is, ha venni akarsz ruhákat, stb, azokat olcsón meg lehet venni.

2016. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!