Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Középiskolás tanárok/diákok!...

Középiskolás tanárok/diákok! Ti mennyi alkoholt engedtek fogyasztani több napos osztálykiránduláson? Mennyit engednek tanáraitok?

Figyelt kérdés
32 éves kezdő tanár.

2016. júl. 17. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Én még csak tanárszakos egyetemista vagyok, de ezzel nagyon óvatosan, a volt gimnáziumomban is óriási botrány volt ebből. Ha 18 év felett vannak, akkor semmi akadálya, egyébként hivatalosan én semmit nem engednék meg (vagy esetleg 1-1 sör, pohár bor), aztán elmennék "aludni" (de persze közben figyelnék rájuk) Egyébként nálunk volt nagy ivászat, az valamilyen csoda folytán nem derült ki.
2016. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 savanyújóska ***** válasza:
86%
Nagyon ráfeszülni nem érdemes, mert a diák úgyis mindig ki fogja találni, de mint gyakorló egyetemista és volt gimnazista, nem vagyok a teljes tiltás ellen, nem feltétlen rossz gyakorlat. Ami szerintem fontos, hogy külön nem érdemes vegzálni őket, mert csak megutálnak, ha viszont alkohlos befolyásoltság alatt, de még "beszámíthatóan" vaduáls megy, akkor mehet a határozott leb..ás, nem fog megártani. Tényleges vészhelyzetben (valaki hány, rosszul van ilyesmi), az utólagos fejmosás inkább árt, mint használ, elég pár higgadt mondat, hogy ezt azért ugye legközelebb nem kell eljátszani, és ennyi, mi be voltunk fosva amúgy is. Nálunk is az volt, hogy nem lehet, de ettől függetlenül ivott midenki, mint a kefekötő, de 8 év alatt egyszer volt olyan, hogy valaki olyan állapotba került, hogy a tanárnak kelljen szólni, a többit sikerült diszkréten kezelni. (Mindkét oldalról, volt hogy a kollega reggel még részegen szállt be a szálás liftjébe...)
2016. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Nem engednék semmit. Hiszen, nem ismerem minden szülő kívánságát. És ebben most a szülők rám helyezik át a felelősséget.

Az más kérdés, hogy ettől függetlenül biztosan fognak inni, mint ahogy mi is mindig megoldottuk valahogy :) De hát ez is izgi volt benne :)

2016. júl. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Nálunk az osztályfőnököm egész éjjel baglyot játszott és figyelte, hogy nehogy a fiúk a lányok szobájába menjenek, igyanak, dohányozzanak. Ezt persze mind feleslegesen. Orgiát senki nem csapott nem is állt szándékunkban, teljesen felesleges intézkedés volt részéről, utóbbi kettőre viszont sort kerítettek őrködő szemek ide vagy oda. Gumimacit dobtak a vodkába, megszívta magát, megették. Szabad program alkalmával elmentek kocsmázni, stb. Már csak azért is mert volt benne izgalom, hogy lebukhatnak. Szóval mint tanárszakos hallgató, és nem régiben még gimnazista azt tanácsolom, hogy semmiképpen ne legyen tiltva, mert a tiltott gyümölcs mindig jobban kell, meg kell bennük bízni, illetve olyan közös programokat szervezni, hogy erre ne is legyen igény. És bár abszolút alkohol ellenes vagyok, ebben a korban, ilyen szituációban szerintem egy pohár sör inkább használ, mint árt. Persze csak 18 felett. :D
2016. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!