Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hétvégén utaznank csecsemovel,...

Hétvégén utaznank csecsemovel, sürgősen kene okmány, melyik a leggyorsabb?

Figyelt kérdés
Céges ut. A gyerek 3 honapos. Nem akartunk menni, hogy tul kicsi, de mindenki (gyermekorvos, vedono, családtagok, stb.) meggyoztek, hogy lehet menni. Erdély lenne. Ma mondta valaki, hogy a babanak is kell okmány (személyi V.utlevel). Van meg esély valamelyikre? Melyikre, hogyan? Vasarnap indulnank.
2016. júl. 20. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nulla. 2 hét minimum.
2016. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy nap alatt garantaltan semmit nem tudsz elintezni, akarmilyen surgossegi dijakat fizetsz ki. Egyszeruen tobb idobe kerul legyartatni az igazolvanyt, mint amennyi hatra van holnap delutanig. Az ideiglenes szemelyivel (marmint a papirral, amit kapsz) meg nem engedik ki a gyereket a hataron.
2016. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vasarnap megyunk, nem holnap. De kozben megtaláltam, csak rohadt drága. Utllevel 24 ora alatt 15 ezer + 39 ezer. Dilemma, hogy belefér-e, de ez mar más kérdés... ;-(
2016. júl. 20. 20:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyereknek 2500 az alapdíj. Erre jön a 39000 Ft. De szerintem is csak ez az egy lehetőségetek van. Nem tudom, ideiglenes személyi mennyi idő alatt készül, az ingyenes.
2016. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos Romániába nem jó az ideiglenes személyi.

A legtöbb EU országba jó lenne, de oda pont nem jó, így csak a sürgős útlevél marad. :-(

2016. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is láttam, hogy oda nem jo az ideiglenes. A fene se gondolta... Ugye uniós, de a schengeni övezeten kívül. Bírom, hogy nyomtatják a taj kártyát, a lakcimkartyat es az adó kártyát (!) az újszülöttnek, de soha sehol nem hallottam a személyi fontosságáról (az "en időmben" 14 eves kortól volt), es ha egy kisgyerekes ismerősöm ra nem kérdez, akkor a határról fordítanak vissza.

Remelem, tényleg 2500 az alapdíj, es mivel vasarnap is nyitva vannak, hatha megcsinálják 3 naposban, es akkor "csak" 31500.

Koszonom!

2016. júl. 21. 10:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy most mindegy, de 2009 óta a gyerekenek is kell(ene) hogy legyen személyi igazolványa.
2016. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem ő az első gyerekem, es soha, sehol, senki nem mondta, hogy kene, ha tegnap valaki ra nem kérdez, akkor a határtól kellett volna visszajönni.

Pedig egy csomó, babaval utazós honlapot is végigböngésztem.

Ma elmentünk a Visegrádi utcába, kedvesek voltak , 3 naposban csináljak meg, igy "csak" 29000+2500, es szombatra meglesz.

2016. júl. 21. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!