Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Jártatok már Erdélyben? Ha...

Jártatok már Erdélyben? Ha igen akkor mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy erdélyi lány vagyok és kiváncsi volnék a külső véleményre.:)


A válaszokat előre is köszönöm :D



2016. júl. 27. 15:07
 1/8 anonim válasza:
100%

Én kb. egy hónapja voltam kint 5napot. Mármint igazából csak 3at, mert kettő elment az utazással..

Székelyderzs, Muzsna környékén voltunk leginkább, bár kirándulás céljából felkerestük a Parajdi sóbányát, meg voltunk fent a Hargitán is.:) Jaaa, meg hát a Zetelaki víztározónál is, meg Korondon. Na mindegy.:) Nekem nagyon tetszett az egész minden. Főleg mikor este a falukban a tehenek az utcán vonultak hazafele.:D Oké, persze, régebben nálunk is így voltak a dolgok, de azért mégis isteni érzés volt ott lenni. A tájak gyönyörűek, sajnos az, ami tavaly a nővéreméknek összejött, hogy láttak medvét, nekünk nem jött össze.. Szeretnék még mindenképp kijutni, mert a részévé váltam abban a 3napnak a természetnek. Aki meg csak tervezgetni, hogy kimegy, az készüljön fel, hogy nagyon fura lesz utána megint itthon. Én 3éjszakán keresztül alig aludtam a hazaérkezés után, mert hiányzott az egész közösség, meg minden. Szóval szerintem.. Elképesztő.:)

2016. júl. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Többször is, Szemenik-hegység, Retyezát hegység (Peleága csúcs, 2509 m, itt is volt szerencsém túrázni), Herkulesfürdő, vagy Pádis fennsík, én ajánlom mindenkinek, mert gyönyörű, olcsó és közel van, ráadásul hivatalosan is magyar terület volt és sok helyen, még ma is sok jó magyar ember lakja.


Viszont mindenki legyen környezettudatos, ne kövessétek a szemetüket széthagyó, szétdobáló román turisták szokását! Tisztelet a rendes román turistáknak (akik ma már a többség, csak sajnos még mindig van egy igénytelen kisebbség)!


Szerencsére medvével nem találkoztunk. Szerintem az annyira nem "vicces".

2016. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
60%
Szerintem nagyon szép,bár be kell vallani hogy egy tinédzsernek lehet hogy egy kicsit unalmas.
2016. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!!:D
2016. júl. 27. 17:50
 5/8 anonim ***** válasza:
mi egy hetet voltunk Székelyudvarhelyi bázissal, nekünk nagyon tetszett, szép vidék, kedves emberek
2016. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 talor ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy Erdély mely részén élsz, de irigylem az ott élő embereket a táj szépsége miatt. Rendszeres visszajáró vagyok a Gyergyói-medencébe, rengeteg kapcsolatra, barátságra tettem szert. Mindig, mikor odautazom, elmondom, hogy rossz helyre születtem. Mikor hazaérek, hiányoznak a hegyek (sajnos síkvidéken lakom) és fájó szívvel hagyom el a tájat. Állandóan azt számlálom, hogy rossz helyre születtem. :)

Fantasztikus az ott élő emberek vendégszeretete, ahhoz hasonlót még sehol nem tapasztaltam. Imádom az erdélyi ételeket, de az italokat is. :P

2016. júl. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Többször is voltam már, de minden alkalommal mintha álomvilágban lennék. A levegő tisztább, az emberek valahogy kedvesebbek. Az élet persze más, kicsit lassabb, egyszerűbb - szóval lakni nem laknék ott hosszabb távon, de cserébe bármikor szívesen eltöltök egy hetet a hegyek között. A székely lányok pedig mind gyönyörűek - belőlük lesz az igazán jó feleség. :)
2016. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mégegyszer
2016. júl. 27. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!