Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Járt már valaki közületek jó...

Járt már valaki közületek jó északon (70. szélességi körtől északra)? Milyen volt a táj, időjárás? Volt valami érdekes?

Figyelt kérdés
Grönland, Norvégia, Finnország, Oroszország, Kanada és az USA egyes területei vannak ilyen szélességen.

2016. dec. 24. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Én jártam finnbe, Kaajani fölött. Szép de egy kicsit más világ. Kb -30 fok volt, de Leningrádnál hidegebb volt jóval.
2016. dec. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jártam Finnország, Norvégia, Svédország és Izlandon.

Mindegyik ország, szép, nyugodt. Sok az erdő (kivéve Izlandon). Ha érdekel a természet, akkor érdekes. Norvégiában nyugaton a fjordok nagyon szépek, Izlandon a természeti erőforrások, vízesések, Finnországban a tavak.

Nyáron is elég hideg van, persze kilehet fogni 25 fok körül, de nekem nem sok szerencsém volt még nyáron is csak olyan 11-18 fok volt. Nyáron szinte egész nap világos van (amikor sötétedne, akkor már alszik az ember), télen viszont nagyon hideg és sötét.

2016. dec. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is jártam többször is mivel én gyerek korom óta szeretem a hideget, a telet, a havat a sötétet stb... Szóval nekem minden alkalom amikor ilyen helyeken járok egy felejthetetlen élmény, de akinek ennek az ellenkezője jön be annak valószínűleg nem lenne egy túl nagy érdekesség, maximum mikor először jár ilyen helyen. Én a felsoroltak közül amúgy Grönlandon kívül mindegyikben voltam + Izlandon is. Mindegyik csodálatos.
2016. dec. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eddig jó válaszokat kaptam, köszönöm szépen! Én alapjában véve a meleg éghajlatot szeretem, a trópusokon születtem, de szívesen járkálnék a kontinens északi tengerpartján (Nyenyecföldtől Csukcsföldig).


Olyan válaszokat is szeretnék viszont, amelyek pontosan a kérdésre válaszolnak, tehát é.sz. 70° és attól északra. Oda nem könnyű eljutni, kevés a lakott szárazföld, település.

2016. dec. 25. 20:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Barrow, Alaszka.

A mai neve más, valami eszkimó.

Nem akartam elhinni, hogy az USA ez, annak is a legészakibb pontja.

2022. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!