Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből jönne ki egy...

Mennyi pénzből jönne ki egy világ körüli utazás, úgy, hogy minden országban járok és meddig tartana?

Figyelt kérdés

A 27 éves Cassandra De Pecol lett az első nő, aki ténylegesen körbeutazta a világot, a föld minden országában járt. Véleményetek szerint mennyi pénzből lehetne ezt utána csinálni és meddig tartana? Vállalkoznátok egy ilyen kalandra ha megtehetnétek? 32/F


[link]



2017. febr. 16. 08:54
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%

Ez sok mindentől függ, mik az igényeid, mivel szeretnél utazni, milyen helyeken szeretnél megszállni, milyen nevezetességeket szeretnél megnézni.

Ha minden országba repülővel, és három csillagos hotelekben alszol, megveszel minden belépőt, elmész exklúzív helyekre, akkor határ a csillagos ég.

Ha gyalogolsz, vagy épp úgy döntesz, hogy biciklizel, és a szabad ég alatt alszol, akkor ott csak ételre kell költened.

Ez persze a két szélsőség, nyilván rengeteg lehetőség van, így ennyiből ezt nem könnyű megmondani.

2017. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Most nemrég a tv-ben is volt egy ilyen pár.(talán az Én vagyok ittben az M2-en). Kell pár millió forint kezdőtőke. Emellett ők egy csomó helyen dolgoztak is, elvállaltak mindenféle hol kőkemény, hol apró-cseprő, piszlicsáré ilyen-olyan munkákat. A munkákért nyilván hol pénzt kaptak, amiből tudták finanszírozni a kajájukat, szállásukat, hol magát a kosztot és a kvártélyt kapták ellenszolgáltatásul, magyarul ehettek abból, amit a háziak adtak nekik, és alhattak azon a priccsen, amit az ottaniak biztosítottak.


Minden országban szerintem értelmetlen járni, mármint, ha csak átutazol, nem sokat látsz, de ha elnyújtod, akkor akár évekig is. Amúgy egy csomó helyen nyomor van és eszméletlen szegénység, másutt meg a legolcsóbb lyuk is egy vagyon, szóval országa-kontinense válogatja.


Egy 10.000.000 Ft-nak megfelelő dollár, vagy euró nélkül én nem vágnék neki ekkora kaliberű útnak.

2017. febr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%

[link]


El nem tudom kepzelni egyebkent egy ilyen utazasnak mi ertelme van azon kívül,hogy ha tenyleg osszejon elmondhatja hogy minden orszagban jart........az mar mas kerdes,hogy latni semmit nem latott meg tapasztalt belőle de egyszer megfordult ott......ebbe igy mi a jó?!

2017. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%
egyetertve az elottem szoloval az ilyen utazas ertelmetlen., en egy orszagban altalaban min 1 honapot toltok es ez ido alatt csak feluletesen tudom megnezni de pl India, Kina,,Indonezia tobb honapos eves desztinaciok. Most egy masfel eves utat tervezek 8M ft-al de ez kb csak 15 orzsag
2017. febr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azért ha az Instagramon megnézed a lány képeit, úgy néz ki, hogy elég jó élményekkel gazdagodott... Persze, biztos, hogy nem mindegyik országban időzött sokáig, mert mondjuk biztonsági szempontból nem volt ajánlott vagy háborús övezet és hasonlók. Biztos, hogy néhányon csak átutazott, de akkor is azért ez nem semmi teljesítmény. Arról nem is beszélve, hogy az állandó utazás mennyire igénybe tudja venni a szervezetet. Ha a töredékébe eljutnék életem során, már akkor boldog lennék. Igaz nekem inkább az lenne a vágyam, hogy mindegyik kontinensen járjak legalább egyszer.
2017. febr. 16. 11:30
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

"Biztos, hogy néhányon csak átutazott, de akkor is azért ez nem semmi teljesítmény"


Ez oké,meg a teljesitmeny reszet elismerem,csak értelmet nem latom tovabbra sem!Mert ez így nem vilagkoruli ut,maximum egy világ koruli villamlatogatas....az is sovány koca vágtában......mindez annyi céllal,hogy egy könyvbe be legyen irva a neve.......

Ezt is lehet lepontozni!

2017. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem foglak lepontozni! :) Viszont érzek én itt a válaszokban némi irigységet is! :) Már ne is haragudjatok. Szerintem ehhez nem kevés bátorság is kell és lány létére le a kalappal előtte! Eleve kevés pénzzel indult meg, utána igaz, hogy szerzett szponzorokat, de amíg az nem volt, megoldotta úgy, ahogy tudta. Az sem igaz, hogy kutyafuttában utazta végig a világot, a legtöbb helyen 2-5 napot eltöltött, megismert új embereket, új kultúrákat, elment futni, edzőterembe, úszott óceánokban, tengerekben, rengeteg élménnyel gazdagodott. Természetes, hogy a 196 ország közül nem tudott mindegyikben hosszan elidőzni, de az azért erős kifejezés, hogy villámlátogatást tett mindenhol... Persze, ahhoz, hogy mindent jól megismerj több idő kell, de neki nem is az volt a célja. Ahhoz még egy élet is kevés, kivéve ha valaki 200 évig él és minden országban szeretne élni legalább egy évet. :)
2017. febr. 16. 18:11
 8/20 anonim ***** válasza:
27%

te komolyan gondolod hogy 2-5 nap alatt meg lehet nézni egy országot, még a legkisebbekre sem elég, én még 1 hétre sem indulok el sehova, pl 3 teljes napig tartott míg Chachapoyasból lejutottam Cuzco-ba, pedig a Lima Cuzco szakaszt repültem, és ez utazás volt úgy hogy a tájon kívűl semmit nem láttam. én nem irigykedem mert jártam már 4 kontinensen és eddig közel 400 napot töltöttem utazással de mindössze 22 országban jártam. és azt se felejtsd el hogy lányként sokkal könnyebb, elég egy két embernek lefeküdni egy országban és megvan a pénz.

Ezt a válaszomat is nyugodtan lehet lepontozni attól még igaz.

2017. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozom, legyen Neked igazad! :) (Egyet kivéve: - ha egy lány csak úgy tud utazni, hogy "legfeljebb ha elfogy a pénzem, majd lefekszem valakivel..." - az inkább el se induljon, nem egy életbiztosítás, főleg ismeretlen vidékeken...) Persze szerintem Te sem gondoltad át ezt a részét a válaszodnak! :) 32/F
2017. febr. 16. 19:18
 10/20 anonim ***** válasza:
46%
miert, szerited itt nalunk az egyetemista lanyok egy resze hog szerzi meg a tandijra valot? a vilag mashol is igy mukodik, onmagaban nekem nincs is vwle gondom en csak azt mondtam konyebb nekik. az ilyen twljesitmenyrol meg annIt hog ez penz kerdese es kb nulla teljesitmeny csakug mint pl a mt everest megmaszasa sem nag teljesitmeny ma mar
2017. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!