Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Illik pénzt kérni rokontól/bar...

Illik pénzt kérni rokontól/baráttól fuvarért?

Figyelt kérdés
Budapesten tanulok, minden héten hazajárok, többnyire vonattal. Néha pont akkor megy haza valamelyik rokonom/barátom. Ilyenkor ha bekéretőzök és teljes mértékben igazodok hozzályuk illik pénzt kínálnom nekik, vagy nekik illik kérniük tőlem?

2017. márc. 20. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nemcsak egyszeri alkalomról van szó, akkor feltétlen illik a benzinköltség egy részét kifizetni.

Nem azért, mert neki több a költsége, hanem mert neked még akkor is jóval kevesebb és sokkal kényelmesebben kerülsz haza.

Kérni valószínüleg nem fogják, de ha nem fizeted nekik, akkor egy idö után senki nem fog hazavinni.

2017. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Csatlakozva az előzőhöz, ha nem fogadnak el pénzt, legalább valami jelképes ajándék, pl. egy kávémeghívás valamelyik pihenőhelyen, stb. illendő.
2017. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

A helyzet az hogy ezek az utak egyszeri alkalmak, csak mindig másvalaki és sosem tudom, hogy mi a helyes hozzáállás.

2017. márc. 20. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Résezdröl mindenképpen illik felajánlani a fizetést, ha az illetö nem fogadja el, akkor meg - ahogy a kettes írta, meghívni valamire.
2017. márc. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

A helyzet az hogy ezek az utak egyszeri alkalmak, csak mindig másvalaki és sosem tudom, hogy mi a helyes hozzáállás.

2017. márc. 20. 19:12
 6/9 anonim ***** válasza:
"Szálljak be a benzinpénzbe? Vagy meghívhatlak egy kávéra?" ez nem olyan bonyolult.
2017. márc. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ok köszi. :)
2017. márc. 20. 22:15
 8/9 anonim ***** válasza:
En szemely szerint biztos nem vennek el kozeli csaladtol/barattol penzt, amennyiben olyan utrol van szo, amit ugyis meg kellene tennem veluk vagy nelkuluk. Ettol fuggetlenul regebb, amikor gyakrabban jartam en is massal, mindig megkerdeztem. Volt aki nem vett el semmit, volt aki igen, en mindenkepp jobban jartam, mintha tomegkozlekedtem volna.
2017. márc. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En mindenkeppen felajanlanam.


Forditott esetben viszont nem fogadnam el.

2017. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!