Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire viseli meg a gyerkoco...

Mennyire viseli meg a gyerkocot a külföldre költözés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ki szeretnénk menni Németországba meg van már a lakhatás is munkahelye is lenne már apának . Az érdekelne a leginkább hogy a gyerkőc 2 éves és hogy mennyire lenne neki kint nehéz az óvoda hogy ugye nem magyarul beszélnek . Hogy értené meg h mit kell csinálnia stb.
2017. márc. 22. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Egy két éves gyerek nem jár óvodába. De semmi baja sem lesz, ha német nyelvü közösségbe kerül, legfeljebb megtanulja a nyelvet. Egy iskolás kor alatti gyerek nyelvi környezetben pár héten belül megérti a gyakoribb dolgokat, pár hónap alatt pedig mindet, amit ott beszélnek. Egy éven belül annyira tudni fogja a nyelvet, hogy a beszéde nem megkülönböztethetö azoktól a gyerekektöl, akiknek az az anyanyelve.
2017. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek, és ez nagyon változó.


2 éves gyerekkel azért jó kiköltözni, mert ha rögtön elkezdtek baba-mama csoportokba járni, akkor a gyerek gyorsan hozzá szok a nyelvhez. Mire oviba kerül, már sok sok szót fog ismerni, és kevésbé lesz neki nehéz.


De ez azért is gyerek függ, mert lehet a gyereked abba az oviba is nehezen szokik be ahol az anyanyelvén beszélnek. Neki nem a nyelvi probléma lesz nehéz hanem az elválás.


Ami szerintem a legrosszabb, ha már te ráparázól, majd mikor kiértek begubozol a lakásotokba, vagy max magyarokkal érintkeztek, és eljön az ovodás kor, de még te is nehezen nyögögeted a nyelvet,és a gyereknek lesz egy erös nehezség az elválással... Szóval akkor vért fogtok izzadni. De ha már az elsö perctöl kezdve beilleszkedés fele mentek, akkor nem lesz nehéz.

2017. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kicsi, egyszerű lesz neki. Minél idősebb, annál nehezebb. Anyanyelvi környezetbe kerülve csakúgy ragad majd rá a nyelv.
2017. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyerekunk is ket eves volt amikor kijottunk, igaz annak mar tobb mint 10 eve.


majdnem 3 volt amikor bekerult egy felnapos gyerekcsoportba, ovi jellege volt. Kabe 3 honapig tartott mire meg tudott szolalni nemetul, augusztusra pont ugy beszelt mint a szuletett nemetek.


Mi nem beszeltunk vele otthon nemetul, direkt azert hogy ne a mi hibas nemetunket tanulja meg.


Ovodai helyet viszont nem konnyu kapni, plane nagyvarosokban, erdemes joelore erdeklodni a lehetosegekrol.

2017. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem valami iszonyatosan eldugott helyre költöztök, akkor nem hinnem, hogy a ti gyereketek lesz az egyetlen, aki nem ert nemetül. Raadasul minel hamarabb kerül ilyen környezetbe, annal gyorsabban tanulja meg a nyelvet. Az ovoda pedig nem annyira teljesitmenyorientalt, hogy elvarnak, hogy a gyerekek elsö szora azt csinaljak, amit mondanak nekik (meg akkor sem, ha ertik).


En 12 eves koromban kerültem Ausztriabol Magyarorszagra es edesanyam magyar szarmazasa ellenere egy szot sem beszeltem. Az elejen nagyon utaltam! Hiszen megvolt a barati köröm, az osztalytarsaim a környezetem es mindettöl egyszerre iszonyatosan tavol kerültem. Sok idö kellett, mire hajlando es kepes voltam baratkozni es a nyelvtanulas is csak nagyon döcögve haladt, mert egyaltalan nem akartam maradni. Most mar ugy erzem, hogy minezaltal nagyon sokat gyarapodtam, egy uj orszagot es kulturat is a sajat hazamnak tekinthetek. Es az akkor kötött baratsagok nagy resze mind a mai napig, 20 ev utan is megmaradt. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a kezdetleges nehezsegek ellenere is sikerült vegül beilleszkednem es minden jora fordult. Nem hinnem, hogy egy ket eves gyereket ez tulzottan megviselne, ha ti meg mellette vagytok.

2017. márc. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!