Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elvált szülő gyerekének a...

Elvált szülő gyerekének a nyilatkozatát külföldre közjegyzőnek vagy valakinek kell ellenjegyezni?

Figyelt kérdés
Aki idén utazik külföldre a gyerekével és elvált, a gyerek kiviteléhez szükséges nyilatkozatot amit az elvált fél ír alá, azt valami hatósággal vagy jegyzővel vagy bárkivel alá kell még íratni?
2017. ápr. 21. 14:35
 1/6 anonim válasza:
0%
Szia. Kozjegyzo elott kell alairni (az az ha az anya vinne el a gyermeked kulfoldre akkor az apanak kell elmenni kozjegyzohoz es elotte kell alairni vagy forditva ,pl ha az anya viszi el kulfoldre es az anya megy eel a kozjegyzohoz egy olyan nyilatkozattal amit az apa alairt de az apa nincs jelen akkor nem hitelesittik) . Majd a kozjegyzo hitelesiti kb 10 perc es kozjegyzotol fugg a dij en 1500ft fizetek .
2017. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Senkit nem érdekel, hogy elváltál. Mész ahogyan tudsz, bólogatsz mindenre. Ha nagyon el akarod komplikálni, egy fecni szélére felírjátok ketten, hogy közös megegyezéssel megy a gyerek.

De ne komplikáljátok el, és könyörgöm, ne gazdagítsátok a közjegyzők céhét ilyen lükeségekkel.

2017. ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Elso vagyok ! Enis ugy csinaltam kit erdekel gondoltam egyett megfogtam a gyereket es irany kulfold ..... de a hatarnal szoszerint pofara estem .... nem engedtek at masfel orat gyozkodtem a fiatalembert a gyerek apja is felhivott ...es megis visza kellett fordulnom aval az indokkal hogy semmit bizonyittani nem tudok esmivan ha a gyereket kiakarom szoktetni az orszagbol..... szoval oda vissza kb 8 ora autozas plusz a benzin nem volt olcso ...igy inkabb kifizetem azt az 1500ft mert nem egy nagy osszeg ..... lehet hogy csak egy rossz ember fogtam ki akinek rossz napja volt...ja es mi nem is voltunk elvalva hazasok voltunk . De szerintem orszagfuggő ez , attol fugg hova szeretnel meni a mostani ferjem lanya amerikaba ment 16 eves es neki a repteri jegyvasarlashoz csatoltak a apai nyilatkozatotts
2017. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én meg elvántként utaztam a lányaimmal szrrá a világot úgy, hogy egy kézzel írt fecnim volt. Soha senkit nem érdekelt.

A szarrát tessék szó szerint venni, lényegében egész Európát tartalmazta, ami az EU tagja, és repülővel elérhető.

2017. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy nyaralni viszed vagy végleg.

Ha csak nyaralni mentek pár hétre, akkor nem kell semmi, a kutya se kéri, illetve törvény adta jogod hogy elvidd nyaralni a gyereked a láthatás alatt.

Anno a válás után nekem is bepróbálkozott az exnejem, hogy nem vihetem külföldre a gyerekeket, fel is jelentett a rendőrségen, de úgy ki osztották, hogy csak na, mivel törvény szabályozza, hogy az elvált szülőnek alapból joga van ehhez.

Persze ha tartósan ki akarod vinni és az érinti a másik szülő kapcsolattartását, akkor totál más a helyzet, akkor gyámhivatali engedély kell.

2017. ápr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy meg honnan tudná a hatóság, hogy te elvált szülő vagy, özvegy, vagy esetleg külföldön dolgozik a férjed és pont hozzá viszed ki őket?
2017. ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!